• O projekcie

• Niniejsza strona jest efektem pracy uczniów klasy drugiej i trzeciej gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego pt. "Jak możemy zareklamować naszą szkołę?". Celem głównym projektu była promocja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku. Uczniowie pracowali w trzech grupach projektowych. Temat I grupy brzmiał: "Co oferujemy uczniom?". Zadaniem członków I grupy  projektowej było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat oferty edukacyjnej Ośrodka. II grupa realizowała temat pt. "Co mówią o naszej szkole?". Jej rolą było przygotowanie i przeprowadzenie wywiadów z Panią Dyrektor SOSW - mgr Elżbietą Maćko, przedstawicielem Rady Rodziców oraz członkiem Samorządu Uczniowskiego na temat funkcjonowania placówki. Tematem III grupy projektowej było: "Jak widzimy naszą szkołę?". W ramach tego zadania uczniowie przygotowali galerię zdjęć zwiazanych z życiem szkoły.

Oczekiwane osiągniecia uczniów:

• dydaktyczne: uczeń korzysta z różnych źródeł informacji, tworzy kwestionariusz wywiadu, posługuje się programem PowerPoint, rejestruje dźwieki i obrazy (posługuje sie dyktafonem i aparatem fotograficznym), współtworzy stronę www;
          • wychowawcze: uczeń czuje się związany ze szkołą i za nią współodpowiedzialny, współpracuje w zespole, podporządkowuje sie regułom, czuje się odpowiedzialny (za siebie, podejmowane działania, pracę grupy), jest pomysłowy i twórczy.

Opiekunami grup projektowych były: mgr Ewa Tomiałowicz (grupa I), mgr Dagmara Nowak (grupa II), mgr Beata Sagan (grupa III). Nad tworzeniem strony internetowej projektu czuwał mgr Dariusz Skibicki.