• Z pielgrzymką na Jasną Górę

• W dniach 3-4.10.2017r. delegacja naszego Ośrodka w składzie:
          p. dyrektor Elżbieta Maćko, p. Agnieszka Skibicka, p. Agnieszka Baranowska-Łuczak, p. Agnieszka Kasperska, p. Krzysztof Kasperski, p. Krzysztof Kasowski, p. Dariusz Skibicki, oraz uczniowie Dominik Liwaj, Patryk Sowa, Paweł Miększyło, Kamila Czarnecka, Iwona Szakoła
          uczestniczyła w  XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Poniżej zamieszczam Akt jaki odczytany został przez reprezentata naszego Ośrodka podczas uroczystej mszy na Jasnej Górze:

My pielgrzymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku,  pełni ufności stajemy dzisiaj u Twych stóp, w imieniu społeczności wszystkich szkół noszących dumnie imię naszego świętego patrona, wielkiego Polaka i papieża Jana Pawła II.

Przybyliśmy tutaj, Częstochowska nasza Pani, w trzysetną rocznicę koronacji cudownego obrazu aby w imieniu wszystkich, tak licznie tu zgromadzonych, prosić Twojego Syna o prawdziwą miłość, która w duchu wolności dzieci bożych, daje nam wiarę  i umacnia nadzieję.

Orędowniczko nasza, znasz nasze możliwości i ograniczenia, powierzamy Tobie wszystkie nasze marzenia, oraz plany na przyszłość.

Pośredniczko nasza prosimy Cię wstawiaj się za nami u swojego Syna w każdej sprawie miłej Bogu.

Matko pięknej miłości - naucz nas miłosiernej miłości, oraz zawierzenia Bożej opatrzności wyrażonymi najlepiej pełnymi bezgranicznego zaufania słowami naszego świętego patrona Papieża Polaka: “Totus tuus”, abyśmy w duchu braterstwa i jedności, odpowiedzialnie podejmowali nowe zadania, kierując się wezwaniem tegorocznej XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę - “Idźmy naprzód z nadzieją” budując wspólnie przyszłość naszą, Kościoła i Ojczyzny.

Przewodniczko na naszych życiowych drogach, pomóż nam pokonać nasze ludzkie ułomności, byśmy w naszej codzienności wychodząc ku bliźnim stawali się autentycznymi świadkami wiary. Maryjo, rozpal w naszych sercach wielkie pragnienia dobra i świętości, które do ostatniej chwili rozgrzewały serce naszego ukochanego Patrona Świętego Jana Pawła II dając w nim wzór podążania przez życie drogą do jakiej Bóg Ojciec nas powołał.

Królowo Polski miej w opiece naród cały i czuwaj nad naszymi rodzinami, byśmy na wzór świętej rodziny podążając naprzód z nadzieją stawali się budowniczymi cywilizacji miłości.

Częstochowa, dnia 4 października 2017 r.

opublikował DS