Dzień Rodziny
- 18.06.2026 r.
DZIEŃ RODZINY EDYCJA IV
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny, który zgromadził uczniów, ich rodziny oraz zaproszonych gości m.in. pana Wojciecha Kasprów, wicestarostę Powiatu Żarskiego, panią Olgę Boryń, Sekretarz Powiatu Żarskiego oraz prezes Żarskiego Stowarzyszenia "Pomagam", pana Bartłomieja Kubiaka, Naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia, pana Artura Zielińskiego, Dyrektora PKO,oddział w Lubsku, panią Urszulę Rakowską, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych " Serce za Uśmiech ".
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wspaniałą atmosferę zapewnił klaun Bodzio, który rozbawiał najmłodszych, a animacje prowadzone przez Iwonę Głogosz porwały uczestników do aktywnej zabawy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne strefy tematyczne. Dzieci mogły rozwijać swoje zmysły przy stoisku sensorycznym, a w strefie beauty skorzystać z kolorowych warkoczyków i tatuaży. Miłośnicy sztuki uczestniczyli w plenerze malarskim prowadzonym przez panie z grupy Gam Art – panią Kazię i panią Danusię, które inspirowały do twórczej ekspresji.
Nie zabrakło również atrakcji pełnych emocji, takich jak dmuchańce, rodeo czy piana party, które dostarczyły mnóstwo radości i śmiechu. Ogromne zainteresowanie wzbudziły także pokazy umiejętności psa Magika oraz prezentacje przygotowane przez straż pożarną i policję.
Uczestnicy mogli również skorzystać ze strefy kulinarnej, gdzie serwowano pyszne dania oraz orzeźwiające lemoniady. Całość wydarzenia dopełniła piękna, słoneczna pogoda, która sprzyjała wspólnemu świętowaniu.
Dzień Rodziny był doskonałą okazją do budowania relacji, integracji środowiska szkolnego oraz wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za obecność i wspólną zabawę.
To był dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci! 💛
- 12.06.2025 r.
DZIEŃ RODZINY edycja III
Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny zorganizowany przez nauczycieli i pracowników SOSW w Lubsku. Ta ciepła,rodzinna uroczystość przyciągnęła do naszej placówki rzesze uczniów z rodzinami. Wśród zaproszonych gości był m.in. Wicestarosta Powiatu Żarskiego Wojciech Kasprów oraz pan Bartłomiej Kubiak, Naczelnik Wydziału Spraw Edukacji Starostwa Powiatowego w Żarach. Pogoda🌞 dopisała,a organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Była cześć artystyczna zespołu wokalnego oraz tanecznego. Do wspólnych tańców integracyjnych włączyły się całe rodziny. Były zabawy z animatorem,fotobudka, dmuchane kule,zamki,rodeo. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska z malowaniem twarzy,kolorowymi warkoczykami, tatuażami, bransoletkami,które dzieci z niewielką pomocą nauczycielek z Ośrodka przygotowywali samodzielnie. Można było skosztować pysznych ciast, słodkich naleśników, kiełbaski z grilla, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz białego barszczu serwowanego osobiście przez naszego szefa kuchni. Nie zabrakło także stoiska z watą cukrową i popcornem,do którego ustawiały się długie kolejki. Duże zainteresowanie i emocje wywołała wśród uczestników pikniku piana party.Niewyobrażalne szczęście, wypieki na twarzach, nieopisana radosc,to tylko niektóre z emocji,jakie towarzyszyły naszym dzieciom. Dzisiejszy dzień to także pokazy z udziałem Państwowej Straży Pożarnej oraz warsztaty na temat bezpieczeństwa na drodze,które przygotowała i poprowadziła Policja. Tak dużą imprezę trudno by bezpiecznie przeprowadzić bez pomocy wolontariuszy z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku, którym pragniemy bardzo gorąco podziękować za bezinteresowną pracę,wielkie serce i oddanie. Dzień Rodziny w SOSW w Lubsku to nie tylko jak widać forma rozrywki, ale przede wszystkim okazja do integracji i budowania więzi. Tak fantastycznej,rodzinnej atmosferze towarzyszyły nie tylko uśmiech i dobry humor, ale cudowna czerwcowa pogoda.
- 6.06.2023 r.
Dzień Rodziny edycja II
6 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Lubsku odbył się 👪👭 "Dzień Rodziny" w całości zorganizowany przez społeczność szkolną. Wydarzenie miało na celu podkreślenie wagi rodziny oraz docenienie jej znaczenia w życiu codziennym. Była to idealna okazja do wspólnego spędzenia czasu, zacieśnienia więzi oraz świetnej zabawy. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie wraz z rodzinami, nauczyciele oraz pracownicy szkoły na czele z dyrekcją i kierownictwem placówki oraz zaproszeni goście Pani Joanna Chrzanowska Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Zielonej Górze, Pani Elżbieta Haściło Przewodnicząca Powiatowej Komisji Edukacji i Rynku Pracy, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lubsku, Pan Artur Bondarenko Przewodniczący Rady Miejskiej w Lubsku, Pan st. kpt. mgr Stanisław Puzio - Dowódca JRG w Lubsku, Pani Urszula Rakowska Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Serce za Uśmiech”. Podczas festynu uczestnicy raczyli się pysznym domowym ciastem przygotowanym przez uzdolnione mamy uczniów. Nie zabrakło także pysznych kolorowych kanapek, pajdy chleba ze smalcem oraz słynnej zupy, którą ugotował szef szkolnej kuchni Piotr Kulas. Wuefiści zadbali o to by każdy, w ten pogodny dzień posilił się także kiełbaską i kaszanką z grilla. Dla głodnych wrażeń był cały wachlarz atrakcji, na scenie występował szkolny zespół artystyczno-wokalany oraz nauczyciele, którzy wcielili się dla dzieci w rolę aktorów i odegrali przedstawienie. Do tego malowanie twarzy, tatuaże, doświadczenia i eksperymenty chemiczne, bańki mydlane, animator, klaun Bodzio, zajęcia z dogoterapii, profesjonalna foto-budka Enjoy Fotolustro Jolanta Janik dzięki, której wszyscy mają wspaniałą pamiątkę oraz najchętniej uczęszczane miejsce-zamek dmuchany. W festynie udział wzięła także Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Żary, która zaprezentowała wszystkim krótki trening psów biorących udział w akcjach oraz policjanci z Komendy w Lubsku i miejscowi strażacy, którzy zaprezentowali dzieciom specjalistyczny sprzęt oraz przeprowadzili zajęcia mające na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii bezpieczeństwa. Tego dnia, nasi uczniowie mieli również okazje na realizację zadania w ramach #Laboratoriaprzyszłości i stworzyć krótką relacje przy użyciu aparatu pozyskanego w ramach projektu. Gwarno, radośnie, zabawnie i co najważniejsze wspólnie ramię w ramię-tak upłynął dzień w SOSW. Dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim Przyjaciołom Szkoły, Jubo Trans i firmie Felhgenhauer oraz Radzie Rodziców.
- 31.05.2022
Dzień Rodziny edycja I
31 maja 2022 został zorganizowany, po raz [pierwszy w naszej szkole, Dzień Rodziny. To był wspaniały dzień, pełen wrażeń i atrakcji dzień w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Jana Pawła II w Lubsku. Uroczystość przebiegała pod hasłem: " Najlepsza drużyna to nasza rodzina" i była okazją do cudownych przeżyć, pełnych wzruszeń w przyjaznej atmosferze. Ten dzień pozwolił na wspólne spędzenie czasu w szkole w sposób nieco inny niż ten, do którego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni. A najważniejszde, że byliśmy i bawiliśmy się wspólnie, razem : dyrekcja, nauczyciele, cale rodziny, a także władze miasta i powiatu. Obchody tego dnia, w takiej formie, na pewno na stałe wejdą do tredycji szkoły.