• XXVIII LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

          • Dnia 10 kwietnia odbył się w Gubinie XXVIII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. Nasz ośrodek reprezentowali: Eliza Rymarowicz, Omar Miski, Karol Motyka oraz Piotr Rybaczuk. Wyniki:

            Omar Miski: 15m ze sprzętem pneumatycznym – 3 miejsce zdobywając brązowy medal, 25m ze sprzętem pneumatycznym – 2 miejsce zdobywając srebrny medal.

            Eliza Rymarowicz – 25m styl dowolny – 3 miejsce zdobywając brązowy medal, 25m styl klasyczny – 2 miejsce zdobywając srebrny medal.

            Karol Motyka – 25m. styl dowolny – drugie miejsce zdobywając srebrny medal, 50m – styl dowolny – 2 miejsce zdobywając srebrny medal.

            Piotr Rybaczuk – 25m styl dowolny – 4 miejsce, 25m – styl klasyczny – 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • NIEBIESKIE IGRZYSKA

          • Kwiecień to Światowy miesiąc wiedzy na temat autyzmu. W tym roku, ten szczególnie ważny dla naszej społeczności miesiąc przebiegać będzie pod hasłem Niebieskie Igrzyska. #NiebieskieIgrzyska Formuła ta ma na celu upowszechnienie świadomościna temat spektrum, uwrażliwienie ludzi i pokazanie im, że każdy - także dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu może osiągnąć sukces na miarę swych możliwości. Niebieskie Igrzyska w naszej szkole miały charakter sportowo-integracyjny. Uczniowie brali udział w wielu aktywnościach zorganizowanych dla nich na boisku szkolnym, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Niebieskich Igrzysk. Były również tańce i mnóstwo uśmiechu. Zapraszamy do fotorelacji.

          • WYCIECZKA DO ŁUŻYCKIEGO CENTRUM RECYKLINGU W MARSZOWIE

          • Dzisiejszego dnia Klasy 1/3aAL i 1/3 SPZ wzięły udział w wycieczce do Łużyckiego Centrum Recyklingu w Marszowie.

            W pierwszej części spotkania dzieci zwiedziły najważniejsze obiekty zakładu m.in. budynek wagowy, halę wyładunku, sortownię, boksy na surowce wtórne, kompostownię. Dzieci miały możliwość na własne oczy przekonać się w jaki sposób należy postępować z odpadami oraz jak poprawnie je segregować. Dowiedziały się również o sposobach przetworzenia śmieci, tak aby można je było wykorzystać powtórnie.

            Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Michałowskiej za oprowadzenie nas po zakładzie oraz świetnie przekazaną wiedzę.

          • OSTATNIE POŻEGNANIE

          • Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego absolwenta Martina Maksymiec. Zawsze pozostaniesz w naszej pamięci i w naszych sercach. Zdecydowanie za wcześnie przyszło nam się pożegnać. Pragniemy wyrazić najszczersze wyrazy współczucia całej Rodzinie i oddanej Babci Halince.

            Łączymy się w żalu i modlitwie.

            Dyrektor wraz z całą społecznością Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubsku

          • PAMIĘTAMY

          • Dziś o godzinie 21.37 przypada 19 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II – Patrona Naszej Szkoły. Był to Papież przełomów, myśliciel i filozof, człowiek kultury i sztuki, poeta, aktor i miłośnik gór. Zasłynął jako niestrudzony pielgrzym, władający wieloma językami oraz inspirator przemian na świecie.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez:

            - oświetlenie domu na niebiesko;

            - nałożenie ubrania w kolorze niebieskim;

            Bądźmy w tym dniu razem!!!

          • PRZYJEMNY, PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

          • W ten wyjątkowy, przedświąteczny czas pragniemy złożyć wszystkim uczniom,rodzicom, Przyjaciołom Szkoły radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech Zmartwychwstały Jezus przyniesie nadzieję i pokój do Państwa domów. Wesołych,błogosławionych Świąt pełnych refleksji, wiary i miłości. Niech radość ze Zmartwychwstania Pańskiego gości w Waszych sercach przez cały rok.

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

          • 21 marca to bardzo radosny dzień w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lubsku. Wszyscy uczniowie i nauczyciele witali Pierwszy Dzień Wiosny. Kolorowe stroje, piękne kwiaty, wesołe zabawy i piosenki sprawiły, że Wiosna do nas zawitała.

          • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

          • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.

          • ŚWIĄTECZNA WIZYTA U PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

          • Niech nadchodząca Wielkanoc przyniesie Państwu spokój oraz radość, a współpraca, którą mamy przyjemność wspólnie kontynuować rozkwita niczym wiosenna natura. Z takim przesłaniem nasi Uczniowie odwiedzili dzisiaj zaprzyjaźnione Instytucje oraz Przyjaciół Szkoły. Dziękujemy.

          • NAGRODA STAROSTY POWIATU ŻARSKIEGO

          • Dnia 7 marca 2024 roku w Żarach odbyła się Konferencja Edukacyjna „Nowa Droga w Edukacji”. Nagrodę Starosty Powiatu Żarskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie naszego ośrodka otrzymał Mikołaj Błaszków, który oprócz nagrody miał również okazję do zaprezentowania swojego talentu muzycznego przygotowany przez p. Krzysztofa Hamerskiego. Nagrodę wręczali Wiceminister Edukacji p. Izabela Ziętka, Wicewojewoda Lubuski p. Dariusz Popławski oraz Lubuski Kurator Oświaty p. Mariusz Biniewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W ZIELONEJ GÓRZE - OCHLI

          • We wtorek, 12 marca br. uczniowie klas: 2AZ, 3AZ, 3aAL, 6aAZ, 7AZ, 8AZ odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, by nauczyć się dekorować pisanki metodą batikową - jedną z najstarszych technik tworzenia pisanek. Podczas zajęć każdy uczeń stworzył własną, niepowtarzalną ozdobę, a pracownicy muzeum opowiedzieli nam o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Po warsztatach zwiedziliśmy zabytki architektury ludowej znajdujące się na terenie skansenu.

          • VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA W PODRÓŻY"

          • 7 i 8 marca nasi uczniowie Kamil Niemczyk i Kornel Jóźków wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym pod hasłem "Matematyka w podróży" organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie. Reprezentanci naszego ośrodka przygotowani przez pana Andrzeja Uliasza, godnie zaprezentowali się zarówno w części teoretycznej konkursu, jak i w zadaniach praktycznych. Po zmaganiach matematycznych mieli okazje zwiedzać i podziwiać atrakcje turystyczne Szczecina. Uczniowie podziwiali z zainteresowaniem Muzeum „Przełomy”, w którym prezentowana jest najnowsza historia Szczecina, ze szczególnym uwzględnieniem buntu społecznego w przełomowych wydarzeń w latach 1970-1989. Przeszli się po Wałach Chrobrego – to jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie. Można z nich obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Duże wrażenie wśród uczniów wzbudziła strzelista bryła nowej szczecińskiej filharmonii oraz jej przeszklona fasada uzupełniona o świetliste iluminacje przyciągające wzrok każdego przechodnia. Również spacer Alejami Platanów wywarł na uczniach duże wrażenie, gdyż to największe w Polsce skupisko Platanów klonolistnych, tych pięknych pomnikowych drzew. W szczecińskich alejach znajduje się ich aż 213. Podziwiali również piękny dywan krokusów, które zakwitły w barwny sposób z utęsknieniem oczekując na wiosnę. Zwiedzający zatrzymali się również przed pomnikami: Jana Pawła II – patrona naszego ośrodka, Chłopca węgierskiego, który jest - znakiem solidarności i wdzięczności narodu węgierskiego za pomoc udzieloną mieszkańcom Budapesztu przez mieszkańców Szczecina, oraz Pomnikiem Czynu Polaków, który upamiętnia czyny narodu polskiego na przestrzeni trzech epok istnienia. Jednakże największą radość sprawiło uczniom zwiedzanie szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym podziwiali zabytkowe, auta, motocykle, tramwaje, autobusy i inne ciekawe projekty motoryzacyjne. Ta krótka edukacyjno – turystyczna wizyta w Szczecinie zapewne na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

          • DZIEŃ KOBIET

          • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn .Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia.

          • KONKURS PLASTYCZNY Z TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ DZIECI

          • Tuż przed feriami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zatrzymać jesień w pastelach”, zorganizowany przez Lubuski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami jak zwykle licznie i chętnie wzięli w nim udział, wykonując przepiękne prace o tematyce jesiennej.

            Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

            Brajan Korgol, Arkadiusz Biały, Kinga Kuczyńska

            Patryk Penksa, Ewa Wójcik

            Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Maćko. Uczniom w tej przemiłej chwili towarzyszyły rownież opiekunki ich prac, pani Elżbieta Szałęga, Beata Czaja i Marta Czarnecka - Kowalińska oraz przewodnicząca szkolnego Koła Przyjaciół Dzieci, Agnieszka Górska.

            Serdecznie gratulujemy !!! Zachęcamy do dalszego rozwijania pasji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

          • PIERWSZE OZNAKI WIOSNY W NASZYM OŚRODKU

          • Ferie zimowe dobiegają końca, a u nas w ośrodku już widać pierwsze oznaki wiosny, która powoli i nieśmiało chce nas przywitać w kolejnym semestrze. Życzymy wszystkim miłego oraz spokojnego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek.