- Sprzątanie świata 2017
- Ważenie żołędzi
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego.
- Sprzątanie świata
- Konkurs ekologiczny w Gubinie
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
- Samorząd Uczniowski
- Apel rozpoczynający nowy rok szkolny 2015/2016
- Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2014
- Ważenie żołędzi- 2014r.
- Akcja - Sprzątanie Świata, Pomóżmy Kasztanowcom
- rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
- Plan pracy na rok szkolny 2010/2011
- SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZADAŃ SAMORZĄDU SZKOLNEGO
- Rok 2007/2008
- Sprawozdanie 2010/2011
- Skład Samorządu Uczniowskiego
- Życzenia dla uczniów:)
- Plan pracy na rok szkolny 2012/2013
- Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013
- Dzień Wiosny
- Sprzątamy świat
- Żołędzie pozbierane
- Rok kaczki
- Dzień Kobiet
- Powiatowy konkurs Zdrowego Stylu Życia
- XIV WOJEWÓDZKI KONKURS EKOLOGICZY SZKÓŁ SPECJALNYCH W GUBINIE 2014
- Turniej przyrodniczo-historyczny w Nowej Soli
- Czas na podsumowanie...
- Posprzątaliśmy Świat
Rok kaczki
„Rok kaczki”
W marcu 2012r. został opracowany harmonogram spotkań i prac związanych z realizacją zadań w ramach „Roku kaczki”. Odbyło się spotkanie, na którym został omówiony harmonogram działań.W m-cu kwietniu, tak jak wcześniej zaplanowano odbyły się prace pielęgnacyjne w śródpolnej remizie dla zwierząt.
Prace pielęgnacyjne oraz dosadzanie drzewek w istniejącej śródpolnej remizie dla zwierząt.
W dniu 05.04.2012 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku, z wychowawcą Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy ze szkołą Panem Adamem Górskim uczestniczyli w pracach pielęgnacyjnych. Do założonej w zeszłym roku w Jeziorach Dolnych remizy śródpolnej dla zwierząt dosadzono nowe drzewka. Zeszłoroczne sadzonki wymagały konserwacji i pielęgnacji po długiej i mroźnej zimie. Uczniowie pozdejmowali osłonki plastikowe z drzewek owocowych dzikich jabłoni i gruszy, które były założone jesienią, aby zabezpieczyć drzewka na zimę przed zającami i sarnami, które zgryzały korę z młodych drzewek, co z kolei prowadziło do uschnięcia drzewka. Ponadto chłopcy dosadzili dziesięć drzewek głogu i dzikiej maliny, a dziewczynki wygrabiły wokół niskich drzewek świerków zeszłoroczną uschnięta trawę, aby małe świerki miały lepszy dostęp do słońca.
Na koniec spotkania przy domku myśliwskim Koło łowieckie zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek i napojami, na ognisku uczniowie zadawali mnóstwo pytań odnośnie myślistwa na które odpowiadał myśliwy Pan Adam Górski.
Grodzenie śródpolnej remizy w Jeziorach Dolnych
W dniu 05.04.2012 r. podczas prac pielęgnacyjnych oraz dosadzania krzewów i drzewek uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku z nauczycielką Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, ze szkołą Panem Adamem Górskim z ramienia Koła Łowieckiego ,,Jeleń” Brody. Uczniowie zauważyli, że dwa drzewka są uszkodzone, po czym myśliwy wytłumaczył że drzewka zostały zniszczone przez sarnę rogacza. Po dwóch dniach stwierdzono, że już jest zniszczonych pięć drzewek, więc wspólnie trzeba podjąć decyzję jak uchronić drzewka i krzewy przed niszczeniem przez sarny rogacze. W tym celu odbyło się spotkanie Zarządu Koła z nauczycielką Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, że szkoła Panem Adamem Górskim w celu podjęcia wspólnej decyzji. Po długiej dyskusji decyzja zapadła: niestety przykra bo trzeba ogrodzić na jeden lub dwa lata śródpolną remizę. W związku z powyższym Zarząd Koła zakupił 400 metrów bieżących siatki leśnej, koordynator do współpracy, że szkołą załatwił słupki i w dniu 16.04.2012 r. nauczycielka Pani Małgorzata Nadworska wraz z uczniami i koordynatorem do współpracy ogrodzili śródpolną remizę założoną w ubiegłym roku w Jeziorach Dolnych.
Zbiór kolb kukurydzianych i przygotowanie karmy dla dzikich kaczek
W dniu 16.11.2012 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, że szkołą Panem Adamem Górskim uczestniczyli w zbieraniu kolb kukurydzy na polu 120 hektarowym po zbiorze kombajnem. Uzbierano cztery worki kolb kukurydzy, które zostały wstępnie podsuszone a następnie ziarno kukurydzy zostało wyłuskane. Dzięki uprzejmości rolnika, ze wsi Budziechów, a jednocześnie myśliwego z koła łowieckiego ,,Bór” Zielona Góra, który posiada rozdrabniacz uniwersalny ziarno kukurydzy zostało rozdrobnione i powstała tak zwana gruba śruta w celu łatwiejszego pobierania przez kaczki. Przez Lubsko płynie niewielka rzeczka zwana ,,Lubrzą”, na której w okresie zimy gromadzi się mnóstwo dzikich kaczek. I od pierwszych dni stycznia rozpoczęto dokarmianie dzikich kaczek. Pani Nadworska Małgorzata z uczniami ustaliła dyżury po dwie osoby, aby dwa razy w tygodniu dokarmiali dzikie kaczki pozyskaną karmą i zebranymi okruchami chleba.
Pieczenie ciastek
Rok Kaczki uczniowie SOSW w Lubsku obchodzą bardzo „smacznie”. Młodzież naszej szkoły postanowiła wykonać i upiec ciasteczka w kształcie kaczuszek. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem. A ich przysmaki cieszyły podniebienie każdego ze szkoły. GratulacjeJ
Czyszczenie zaniedbanego oczka wodnego
Między Lubskiem, a wsią Dłużek od drogi asfaltowej w odległości 900m na polu Pana Kostery Tomasza znajduje się zaniedbane i zaśmiecone oczko wodne o wymiarach 20 na 40 metrów, na którym przebywają dzikie kaczki. Po rozmowie z Panem Kosterą i uzyskaniu pisemnej zgody na zaopiekowanie się tym oczkiem wodnym przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku. W dniu 11.04.2013r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, że szkołą Panem Adamem Górskim uczestniczyli w oczyszczaniu i porządkowaniu oczka wodnego. Za pomocą dwóch kotwić na sznurach wyłowiono sporo zanieczyszczenia w postaci niezbędnych opon samochodowych, obudów po sprzęcie ART, foli, styropianu i wiele innych odpadów,oraz wycięciu i wygrabieniu traw i zarośli na brzegach oczka wodnego które zostały składowane i przygotowane do wywiezienia do utylizacji. Wcześniej uczniowie zrobili dwa gniazda lęgowe, które zostały wyłożone i zamaskowane w trzcinach. Ponadto ustawiono znak ,,zakaz ruchu" z namalowanymi kaczkami i napisem ,,Wstęp wzbroniony ostoja dzikiej kaczki”
Konkurs plastyczny
Na przełomie miesiąca marca i kwietnia uczniowie brali udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Dziko żyjące kaczki”.
Jury konkursu miało nie lada dylemat, aby wyłonić zwycięzców. Wszystkie prace plastyczne, wykonywane różnorodnymi technikami plastycznymi prezentowały się wspaniale.
Nagrody i wyróżnienia otrzymali: S. Świercz, K. Chojka, D. Kiebała, G. Jakimczuk, M.Anzel.
Konkurs na temat dzikiej kaczki
W dniu 16.04.2013 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z nauczycielkami Panią Małgorzatą Nadworską i Panią Agnieszką Kasperską oraz koordynatorem do współpracy, że szkołą Panem Adamem Górskim uczestniczyli w konkursie na temat dzikiej kaczki. Rozwiązywali test na temat dzikiej kaczki i odpowiadali na wcześnie przygotowane pytania przygotowane przez komisję jury w składzie :Adam Górski, Małgorzata Nadworska i Agnieszka Kasperska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali po czekoladzie, a trzy pierwsze miejsca otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Koła łowieckiego,,Jeleń” Brody. Pierwsze miejsce zajęła Michalik Anna drugie miejsce po dogrywce zajął Wiesław Bandziak a trzecie Tomasz Tuphorn.
Po zakończonej konkursu przy ognisku pieczono kiełbaski i dyskutowano na temat dzikiej kaczki.
Zorganizowanie ostoi dzikiej kaczki
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, że szkołą Panem Adamem Górskim wystosowali petycję do dyrektora Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego Pana Janusza Dudojcza w Lubsku. W Lubsku znajduje się zalew wodny,,Karas” o powierzchni około 12 hektara, przy którym znajduje się odkryty basen wodny oraz wypożyczalnia kajaków,rowerów wodnych i wiele urządzeń pływających do rekreacji. W okresie letnim bardzo dużo ludzi korzysta z uroków zalewu wodnego pływając po zalewie i tym samym ptactwo wodne jest przepędzane i płoszone. Postanowiono w zachodniej części zalewu, gdzie znajduje się malutka wysepka i zarośla trzcinowe wyodrębnić powierzchnię dwa hektary lustra wodnego zakazując w tym miejscu pływania. W tym celu koordynator do współpracy ze szkołą Pan Adam Górski udał się z petycją do dyrektora Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Lubsku. Po długiej i zażartej dyskusji z oględzinami zalewu dyrektor ośrodka wyraził zgodę. Koło Łowieckie ,,Jeleń” Brody zakupiło dwa znaki: zakaz pływania kajakiem i drugi zakaz wstępu z napisem ,,Wstęp wzbroniony ostoja dzikiej kaczki”. W dniu 07.05.2013 r. uczniowie wraz z nauczycielkami Pania Małgorzatą Nadworską i Dagmarą Nowak oraz z koordynatorem Panem Adamem Górskim i pracownikami Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego ustawili (wbili w dno zalewu) dwa znaki.
Prace pielęgnacyjne i dosadzanie i drzewek w istniejącej śródpolnej remizie dla zwierząt.
W dniu 29.04.2013 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z nauczycielem Panią Małgorzatą Nadworską i koordynatorem do współpracy, że szkołą Panem Adamem Górskim uczestniczyli w Jeziorach Dolnych w pracach pielęgnacyjnych i dosadzaniu krzewów i drzewek założonej w ubiegłym roku śródpolnej remizy dla zwierzą. Oczyszczono wokół drzewek uschniętą trawę, posadzono po pięć sztuk drzewek dzikiej śliwy i głogu. Po zakończonej pracy przy ognisku pieczono kiełbaski i dyskutowano na temat dzikiej kaczki.