• BAL KARNAWAŁOWY W ZESPOŁACH REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

• 31 stycznia odbył się Bal Karnawałowy w Zespołach Rewalidacyjno – Wychowawczych. Wspólnie z uczniami bawiliśmy się świetnie, po części z muzyką i zabawami na dzieci czekał słodki poczęstunek. Było bardzo kolorowo i wesoło . Wspólna zabawa przyniosła wiele uśmiechów i radości.

• PROGRAM EDUKACYJNY "FAST Heroes"

• Nauczycielki Justyna Jamont, Aleksandra Pietrzyk i Inez Tułacz przy współpracy szkolnego zespołu do spraw profilaktyki przeprowadziły w naszej szkole międzynarodową kampanię FAST 112. Program edukacyjny FAST Heroes skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i jego celem jest nauczenie dzieci rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia. Uczniom w atrakcyjny sposób została przedstawiona wiedza merytoryczna, w części praktycznej utrwalili numer alarmowy, wycięli maski superbohaterów w rolę których się wcielili oraz powtórzyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

• EDUKACJA SPOŁECZNA W RAMACH PROJEKTU "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

• Uczennice klasy 1-3bASP wraz z wychowawcą Anną Franczak oraz p. Karoliną Komarnicką, podczas edukacji społecznej korzystały ze sprzętu zakupionego ze środków finansowych, otrzymanych z realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Celem zajęć było zapoznanie z możliwościami wykorzystania aparatu fotograficznego SONY wraz z akcesoriami oraz wzmacnianie relacji interpersonalnych.

• DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

• Dzień klocków LEGO w klasie 1-3SPZ. Zabawa klockami LEGO pozwala dzieciom na rozwijanie wyobraźni i kreatywności, ponieważ daje im możliwość tworzenia własnych projektów i budowli z różnych klocków. Dzieci mogą wymyślać własne pomysły i wcielać je w życie, co jest ważne dla ich rozwoju i pozwala im na ekspresję twórczą. Zapraszamy na fotorelacje

• WYJŚCIE NAD ZALEW "KARAŚ"

• Rozwijając aktywność fizyczną uczniów i korzystając z pięknej pogody, cztery zespoły klasowe wybrały się na długi spacer nad zalew Karaś. Uczniowie mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody.

• OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "KLASA W TERENIE"

• Dzisiejszego dnia klasy 1-3SPZ i 2-3AZ przystąpiły do realizacji kolejnego zadania w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym o nazwie "Klasa w terenie" , którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, jak również zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Podczas wykonywania zadań uczniowie mieli możliwość m.in. eksperymentowania ze śniegiem, barwiąc go za pomocą różnych kolorów, wykonując różne wzory i tworząc własne kompozycje śnieżne. Następnie obie klasy wybrały się nad Zalew Karaś w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie zimą. Zabawom na śniegu nie było końca! To był bardzo udany dzień.

• " W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH "

Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3SPZ mieli możliwość dowiedzieć się czym jest zdrowe odżywianie i na czym polega dbanie o zdrowie. W tym celu wybraliśmy się najpierw na zakupy, w trakcie których dzieci wybierały owoce potrzebne do przygotowania sałatki owocowej. Dalsza część zajęć odbywała się w klasie. Dzieci dowiedziały się jakie produkty są zdrowe, a których należy unikać.

Następnie wspólnie stworzyliśmy plakat przedstawiający piramidę żywienia. Ostatnia część zajęć, to oczywiście długo wyczekiwane przygotowywanie sałatki owocowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• PODARUJ 1,5 % PODATKU

• Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyśmy korzystając z prawa przekazania odpisu w wysokości 1,5% rocznego podatku wspólnie nieśli pomoc naszym dzieciom..