• NAGRODA STAROSTY POWIATU ŻARSKIEGO

• Dnia 7 marca 2024 roku w Żarach odbyła się Konferencja Edukacyjna „Nowa Droga w Edukacji”. Nagrodę Starosty Powiatu Żarskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie naszego ośrodka otrzymał Mikołaj Błaszków, który oprócz nagrody miał również okazję do zaprezentowania swojego talentu muzycznego przygotowany przez p. Krzysztofa Hamerskiego. Nagrodę wręczali Wiceminister Edukacji p. Izabela Ziętka, Wicewojewoda Lubuski p. Dariusz Popławski oraz Lubuski Kurator Oświaty p. Mariusz Biniewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W ZIELONEJ GÓRZE - OCHLI

• We wtorek, 12 marca br. uczniowie klas: 2AZ, 3AZ, 3aAL, 6aAZ, 7AZ, 8AZ odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, by nauczyć się dekorować pisanki metodą batikową - jedną z najstarszych technik tworzenia pisanek. Podczas zajęć każdy uczeń stworzył własną, niepowtarzalną ozdobę, a pracownicy muzeum opowiedzieli nam o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Po warsztatach zwiedziliśmy zabytki architektury ludowej znajdujące się na terenie skansenu.

• VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA W PODRÓŻY"

• 7 i 8 marca nasi uczniowie Kamil Niemczyk i Kornel Jóźków wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym pod hasłem "Matematyka w podróży" organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie. Reprezentanci naszego ośrodka przygotowani przez pana Andrzeja Uliasza, godnie zaprezentowali się zarówno w części teoretycznej konkursu, jak i w zadaniach praktycznych. Po zmaganiach matematycznych mieli okazje zwiedzać i podziwiać atrakcje turystyczne Szczecina. Uczniowie podziwiali z zainteresowaniem Muzeum „Przełomy”, w którym prezentowana jest najnowsza historia Szczecina, ze szczególnym uwzględnieniem buntu społecznego w przełomowych wydarzeń w latach 1970-1989. Przeszli się po Wałach Chrobrego – to jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie. Można z nich obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Duże wrażenie wśród uczniów wzbudziła strzelista bryła nowej szczecińskiej filharmonii oraz jej przeszklona fasada uzupełniona o świetliste iluminacje przyciągające wzrok każdego przechodnia. Również spacer Alejami Platanów wywarł na uczniach duże wrażenie, gdyż to największe w Polsce skupisko Platanów klonolistnych, tych pięknych pomnikowych drzew. W szczecińskich alejach znajduje się ich aż 213. Podziwiali również piękny dywan krokusów, które zakwitły w barwny sposób z utęsknieniem oczekując na wiosnę. Zwiedzający zatrzymali się również przed pomnikami: Jana Pawła II – patrona naszego ośrodka, Chłopca węgierskiego, który jest - znakiem solidarności i wdzięczności narodu węgierskiego za pomoc udzieloną mieszkańcom Budapesztu przez mieszkańców Szczecina, oraz Pomnikiem Czynu Polaków, który upamiętnia czyny narodu polskiego na przestrzeni trzech epok istnienia. Jednakże największą radość sprawiło uczniom zwiedzanie szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym podziwiali zabytkowe, auta, motocykle, tramwaje, autobusy i inne ciekawe projekty motoryzacyjne. Ta krótka edukacyjno – turystyczna wizyta w Szczecinie zapewne na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

• DZIEŃ KOBIET

• W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn .Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia.

• KONKURS PLASTYCZNY Z TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ DZIECI

• Tuż przed feriami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zatrzymać jesień w pastelach”, zorganizowany przez Lubuski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami jak zwykle licznie i chętnie wzięli w nim udział, wykonując przepiękne prace o tematyce jesiennej.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

Brajan Korgol, Arkadiusz Biały, Kinga Kuczyńska

Patryk Penksa, Ewa Wójcik

Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Maćko. Uczniom w tej przemiłej chwili towarzyszyły rownież opiekunki ich prac, pani Elżbieta Szałęga, Beata Czaja i Marta Czarnecka - Kowalińska oraz przewodnicząca szkolnego Koła Przyjaciół Dzieci, Agnieszka Górska.

Serdecznie gratulujemy !!! Zachęcamy do dalszego rozwijania pasji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

• PIERWSZE OZNAKI WIOSNY W NASZYM OŚRODKU

• Ferie zimowe dobiegają końca, a u nas w ośrodku już widać pierwsze oznaki wiosny, która powoli i nieśmiało chce nas przywitać w kolejnym semestrze. Życzymy wszystkim miłego oraz spokojnego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek.

• SPOTKANIE Z WICEMINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 8.02.2024 roku w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyło się spotkanie w ramach sieci dyrektorów szkół i placówek kształcenia specjalnego z Panią Izabelą Ziętką Wiceminister Edukacji Narodowej i Panem Mariuszem Biniewskim, p. o Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zespół wokalny z naszego ośrodka umilił spotkanie pięknym śpiewem. Zespół prowadzony jest prze pana Krzysztofa Hamerskiego. Serdecznie dziękujemy Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Pani Marzenie Pulik-Sowińskiej oraz Pani Reginie Korzeniowskiej za zaproszenie.

• MINIONKOWY BAL KARNAWAŁOWY

• W środę w naszej szkole odbył się Minionkowy Bal Karnawałowy, który był pełen tańca i zabawy. Uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością przebierając się w stroje Minionków i nie tylko. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych zabawach: gorące krzesła, quiz wiedzy o bajkach, gorąca piłka oraz tanecznych konkurencjach. Zabawa była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnych tak radosnych wydarzeń.