• O mnie

•      Szkoła Podstawowa Specjalna jest integralną częścią Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Organizuje kształcenie, wychowanie i opiekę dla dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Klasa I-III przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Lubsku jest klasą łączoną na pierwszym etapie edukacyjnym. W roku szkolnym 2014/2015 do zespołu klasowego uczęszcza  10 uczniów: 8 chłopców i 2 dziewczynki. W kl. I jest  dziecko, w kl. II- 4 dzieci oraz  w klasie III- 4 dzieci.

Głównymi celami i zadaniami działalności szkoły są:

• Przygotowanie dzieci i młodzieży do dorosłego, samodzielnego życia poprzez wyposażenie w potrzebne wiadomości i umiejętności.
          • Integracja ze środowiskiem lokalnym.
          • Opanowanie umiejętności czytania, pisania, liczenia, zdobycie wiadomości o przyrodzie, dziejach naszego kraju oraz innych umiejętności niezbędnych do dla aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i zawodowym.
          • Przygotowanie do życia społecznego poprzez naukę prawidłowej organizacji życia rodzinnego.

Podczas zajęć stosowana jest indywidualizacja nauczania, wykorzystywane są różne metody i techniki aktywizujące uczniów do pracy.

Ponadto każdy wychowanek korzysta z dodatkowych zajęć specjalistycznych w ramach zajęć rewalidacyjnych oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej, takich jak: terapia polisensoryczna, Integracja Sensoryczna, logopedia, zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej oraz zajęć EEG Biofeedback, trening słuchowy metodą Tomatisa.

Nasze klasowe motto:

Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada,

lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.