• AWANS ZAWODOWY NASZYCH NAUCZYCIELI

• Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku, podczas tegorocznych wakacji przystąpili do egzaminów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Dnia 4 sierpnia, pani Agnieszka Kasperska, pani Małgorzata Nadworska, pani Joanna Magdziarz, pani Iwona Dynowska, pani Agnieszka Górska oraz pani Beata Sagan, zdały egzamin przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim i uzyskały awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego.

W dniach 23 - 24 sierpnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żarach odbyły sie także egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela mianowanego. Do egzaminu przystąpiły pani Anna Dębska, pani Aneta Załużna i pani Ewelina Prokopowicz. Wszyscy nasi nauczyciele otrzymali wynik pozytywny i uzyskali stopień nauczyciela mianowanego. Gratulujemy owocnych wyników i zaangażowania w poprawę własnych Kwalifikacji i Życzymy wielu sukcesów zawodowych

• WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

• Nasza szkoła zakwalifikowała się do realizacji przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę", dzięki któremu uczniowie starszych klas wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia w dniu 20 czerwca br. Wycieczka realizowała dwa obszary edukacyjne: kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki. Program ma na celu umożliwienie uczniom udziału w wycieczkach rozpowszechniających wiedzę o zabytkach, naszej kulturze i historii. Wrocław to piękne i malownicze miasto, które mieliśmy okazję zwiedzić. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Stare Miasto oraz najwyższy budynek w Polsce liczący 212 metrów Sky Tower, następnie udaliśmy do Afrykarium i ZOO oraz podziwialiśmy Panoramę Racławicką w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, przedstawiającą zwycieską bitwę pod Racławicami pod wodzą Tadeusza Kościuszki. Wrażenia ze zwiedzania Wrocławia na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.