• Aktualności

          • PORANKI Z MAŁPKĄ MUKI

          • Grupa dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w tym semestrze uczestniczy w innowacji pedagogicznej „Poranki z Małpką Muki - wspólna gimnastyka ciała, buzi i języka”, która jest cyklem spotkań terapeutycznych łączących oddziaływania z zakresu logopedii i integracji sensorycznej.

            Dziś Małpka Muki zaprosiła dzieci na spotkanie z klaunem Stefanem w cyrku Wszyscy razem ćwiczyli buzię i język oraz prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową.

            To był zdecydowanie atrakcyjnie i dobrze spędzony czas Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Małpką Muki. Gdzie ich zabierze podczas kolejnego spotkania?

          • BAL KARNAWAŁOWY W INTERNACIE

          • Dzisiejsza zabawa karnawałowa 💃🕺 wzbudziła u wszystkich wychowanków internatu wiele radości🙂🥳🥰. Nasza świetlica szkolna zmieniła się tego dnia w salę dyskotekową, która przez cały wieczór wypełniona była dźwiękami muzyki🔊🎶🎵, konkursami i pozytywną energią u wszystkich uczestników zabawy♥️♥️♥️.

          • BAL KARNAWAŁOWY

          • Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który był pełen tańca i zabawy. Uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i przebrali się w najróżniejsze postacie z bajek i filmów oraz chętnie brali udział w tanecznych konkurencjach. Zabawa była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnych tak radosnych wydarzeń.

          • WALENTYNKI

          • Z okazji Dnia Świętego Walentego, czyli popularnego Dnia Zakochanych w naszej szkole działała, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, Poczta Walentynkowa.

            Każdy, kto tylko miał na to ochotę, mógł w wyjątkowy sposób okazać sympatię drugiej osobie, z czego uczniowie chętnie skorzystali.

            Jesteśmy przekonani, że otrzymane Walentynki, sprawiły obdarowanym dużą radość.

          • ZAJĘCIA ZE ZMIENNOKSZTAŁTNOŚCI

          • WITAJCIE PO FERIACH

            My już nie mogliśmy doczekać się powrotu do SZKOŁY!

            ANANASY z PIERWSZEJ KLASY miały dzisiaj możliwość zbadania zjawiska zmiennokształtności.

            To była nie tylko owocna nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa.

          • AKCJA „Witamy nową porę roku - ZIMA”

          • Pierwszy dzień kalendarzowej zimy uczniowie naszej szkoły powitali kolorem białym - w ramach akcji „ Witamy nową porę roku - ZIMA”, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia w ubiorze uczniów został w sposób szczególny zaakcentowany kolor biały - symbol nowej pory roku - zimy Dodatkowo klasy przygotowały zimowe atrybuty, które pięknie ozdobiły ich gabinety i stanowiły idealny dodatek do fotografii.

            Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się we wspólną zabawę, dzięki czemu pierwszy dzień zimy minął bardzo przyjemnie.

            Spójrzcie tylko Kochani, jak pięknie wyglądają wnętrza naszych klas

          • PRZYGODA Z NYSĄ

          • Przygoda z Nysą to sztandarowy projekt transgraniczny realizowany w 5 etapach od roku 2010-2022. W roku 2022 działania w projekcie obejmują organizację warsztatów tematycznych, w ramach których Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku podjął współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą z Wichern-Schule Forst. W dniach16 i 20 grudnia b. r. grupa młodzieży wraz z wychowawcami uczestniczyła w warsztatach "Kulinarnych" oraz " Rękodzieła po obu stronach Nysy". Warsztaty przebiegały w formie bożonarodzeniowego spotkania, któremu towarzyszyła atmosfera wigilijnego stołu, kolędy i życzenia. Głównym koordynatorem projektu w Powiecie Żarskim jest Pani Anna Balcewicz, którą mieliśmy przyjemność gościć również na naszych warsztatach.

          • SPOTKANIE INTEGRACYJNE " BOŻE NARODZENIE W PIOSENCE"

          • 16 grudnia br. w naszej szkole odbyło się pierwsze, premierowe spotkanie integracyjne pt. "Boże Narodzenie w piosence". Naszymi goścmi byli uczniowie wraz z opiekunami oraz dyrektorami z 15 placówek oświatowych,ktorzy zaprezentowali wybrane przez siebie kolędy, pastoralki oraz inne, znane utwory podejmujące tematykę Świat Bożego Narodzenia. Wspaniałe występy dostarczyły nam wielu niezapomnianych chwil, emocji oraz radości. Na wielkie brawa zasłuzyli także opiekunowie artystyczni wszystkich wykonawców. W czasie uroczystości wspólnie śpiewano kolędy. Nauczyciele naszej placówki przygotowali dla uczestników małą niespodziankę muzyczną. Zaśpiewali utwor " Kolęda płynie z wysokości" do którego nagrali teledysk. Piątkowe spotkanie było dla nas magicznym, pełnym wzruszeń czasem. Wprowadziło nas w niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt. Na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Maćko harcerze z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej"Bystrzaki"przekazali Betlejemskie Światełko pokoju dzieląc się z nami radosna nowina i krzewiac największe wartości braterstwa i pokoju.

          • WIGILIA INTERNACKA

          • Jak co roku, zgodnie z tradycją, wychowankowie oraz Wychowawcy internatu przy ogromnym wsparciu Dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku, zorganizowali coroczną Wieczerzę Wigilijną, podczas której, przy wspólnym świątecznym stole zebrało się wielu znamienitych gości, aby w miłej, świątecznej atmosferze złożyć sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji na specjalne zaproszenie Pani Dyrektor, Elżbiety Maćko, naszą szkołę odwiedzili goście:

            Starosta Powiatu Żarskiego, Pan Józef Radzion,

            Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze, Pan Andrzej Stefanowski,

            Prezes Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych "Serce za Usmiech", Pani Urszula Rakowska,

            Przedstawiciele zarządu firmy Felgenhauer, Pan Kamil Berger oraz Pan Paweł Biernacki,

            Serdeczni przyjaciele szkoły, Pani Małgorzata Delijewska wraz z Panią Hanną Mieszczyńską.

            Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie, moc wrażeń i piękne prezenty oraz stworzenie rodzinnej i magicznej atmosfery. Chcielibyśmy również skierować podziękowania dla szkolnego zespołu artystycznego "Owo i To", którego opiekunami są: Państwo Agnieszka i Krzysztof Kasperscy oraz Pan Dariusz Skibicki.

          • WIZYTA W ZAPRZYJAŹNIONYCH INSTYTUCJACH

          • Święta tuż, tuż...z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami J. Magdziarz i A. Kasperską odwiedzili zaprzyjaźnione Instytucje, w celu złożenia życzeń świątecznych. Atmosfera była bardzo miła a dzieci bardzo zadowolone z otrzymanych podarunków. Dziękujemy

          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • Dziś w naszej szkole, wychowankowie internatu wraz z wychowawcami, mieli okazję zorganizować kiermasz świąteczny, na którym można było kupić pyszne ciasta oraz ozdoby świąteczne, przygotowane przez naszych wychowanków i ich rodziny. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników, uczniów i rodziców, dzięki temu udało się zrealizować postawiony cel. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.

          • MIKOŁAJKI 2022

          • Dzisiaj uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany gość- ulubieniec wszystkich dzieci Św. Mikołaj . Mikołajowy dzień był pełen atrakcji i zabawy. Zatańczyliśmy wspólnie taniec, uczniowie zmierzyli się z quizem wiedzy oraz innymi konkurencjami takimi jak pakowanie prezentów na czas . Rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową . Tegoroczne Mikołajki zostały uświetnione dzięki prezentom od naszych sponsorów: firmy Felgenhauer oraz firmy Techtrans, którym ogromnie dziękujemy.

          • WYCIECZKA DO KINA

          • W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do kina Cinema City w Zielonej Górze.

            Była to świetna okazja, by spędzić mile czas w swoim towarzystwie. Wybrany film pt. „Bella i Sebastian” przestawia fantastyczną historię przyjaźni dziecka i psa. Sebastian jest gotów zrobić wszystko dla swojej psiej przyjaciółki, dzięki czemu przeżywa najbardziej szalone lato w swoim życiu.

            Film dostarczył uczniom dużą dawkę zabawy i pozytywnych emocji. Wszyscy uśmiechnięci pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

          • EUROPEJSKI TYDZIEŃ AUTYZMU

          • W dnia 1-7 grudnia obchodzimy Europejski Tydzień Autyzmu. Nasza szkoła jak co roku włącza się w akcje propagowania wiedzy dotyczącej całościowego zaburzenia rozwoju jakim jest Autyzm. W tym roku hasło przewodnie naszej akcji to " Mam świadomość czym jest autyzm".

          • WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

          • Dziś był doskonały dzieńWychowankowie internatu SOSW im. Jana Pawła II w Lubsku wybrali się na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Główną atrakcją, zgodną z naszymi zainteresowaniami było Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz.

          • WIZYTA W ZIELONEJ GÓRZE

          • W dniu dzisiejszym delegacja uczniów wraz z nauczycielkami D. Hrypińską i J. Magdziarz mieli przyjemność uczestniczyć w preeliminacjach do szkolnego konkursu Mam Talent, który odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Gorze.Wystepy dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Podczas spotkania wykorzystaliśmy sprzęt z projektu # Laboratorium Przyszłości.