• LUBUSKI TURNIEJ W KOSZYKÓWCE OLIMPIAD SPECJALNYCH

• Dnia 22.11.2023 r reprezentacja naszej szkoły brała udział w II Lubuskim Mityngu w Koszykówce Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Żaganiu. W zawodach wzięło udział 8 drużyn. Nasi reprezentanci w składzie: Kornel Jóźków, Kamil Motyka, Kacper Kaczmarczyk, Alan Będza, Eliza Rymarowicz, Nicola Wojtkiewicz po zaciętych meczach zajęła 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• INTEGRACJA W INTERNACIE

• Wesoła rywalizacja Dziś wychowankowie internatu ponownie uczestniczyli w integrujących zajęciach na kręgielni Świetna zabawa, atmosfera i umiejętności coraz większe

• WYCIECZKA DO BAJKOWEJ ZAGRODY W ZIELONEJ GÓRZE

• Dziś cztery klasy z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Mini ZOO Bajkowa Zagroda w Zielonej Górze. A tam uczestniczyliśmy w warsztatach o tematyce świątecznej, na których dekorowaliśmy pierniki, pisaliśmy list do św. Mikołaja oraz karmiliśmy zwierzęta.

• SZKOLENIE GRONA PEDAGOGICZNEGO

• W ten i kolejny weekend część naszego grona pedagogicznego bierze udział w szkoleniu prowadzonym przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Dziś i jutro zajęcia prowadzone są przez panią Ewę Kuligę, która przyjechała do Lubska z Krakowa. Szkolenie współfinansowane jest ze środków Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Zawodowego oraz ze środków KFS.

• WYCIECZKA DO KINA

• W dniu dzisiejszym klasa 4 SP wraz z wychowawcą Dagmarą Hrypińską wybrała się do Zielonej Góry do kina na film "Kajtek Czarodziej".

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• W ramach Międzynarodowego Dnia Zdrowego Śniadania odbyły się lekcje wychowawcze poświęcone edukacji zdrowotnej, związane ze zdrowym i racjonalnym odżywianiem ucznia. Właściwie skomponowane drugie śniadanie, bogate w niezbędne składniki odżywcze daje energię, siłę do aktywności i zdobywania wiedzy podczas nauki szkolnej. Wspólny posiłek wpływa na prawidłowe relacje społeczne nowych uczniów Zespół wychowawczo-profilaktyczny

• MIEJSKIE OBCHODY 105 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• Patriotyzm jest pomostem łączącym przeszłość i przyszłość" Delegacja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Jana Pawła II w Lubsku na miejskich obchodach upamiętniających 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

• 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada, Polska obchodzi bardzo ważne święto – Święto Niepodległości. To dzień, kiedy po 105 latach niewoli, odzyskaliśmy naszą niezależność. Święto Niepodległości jest okazją do wspólnych obchodów i celebracji. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę.🇵🇱🇵🇱🇵🇱
          • PORANNY SPACER W ZRW5

• Dzieci z zespołu rewalidacyjno-wychowawczego nr 5 z rana po śniadaniu wybrały się na spacer, aby podziwiać otaczającą przyrodę.

• ZWIERZĘTA HODOWLANE

• To temat przewodni naszych dzisiejszych zajęć.

Jakie zwierzęta zaliczamy do hodowlanych?

Skąd się biorą jajka?

Jak mleko trafia do kartonu?

Czy kura potrafi latać?

My już znamy odpowiedzi na te pytania?

#dzieńpełenwrażeń#naukajestfajna#lubięszkołę

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• W tym roku w naszej szkole odbyła się druga edycja święta poświęconego bajkom. Wszystkie dzieci wzięły udział we wspólnej zabawie było gwarno, wesoło i tanecznie dziękujemy za ten wspólny czas! I zapraszamy do fotorelacji

Widzimy się za rok ..

• 1 LISTOPADA - DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

• 1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia wspominamy wszystkich, którzy żyli przed nami, naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty oraz zapalając znicze. Ze świętem zmarłych związany jest ogień – symbol pamięci, wdzięczności, modlitwy.

• WYCIECZKA DO PARKU EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ W JEZIORACH WYSOKICH

• Dnia 31 października uczniowie klas 1-3spz, 2-3AZ, 4aAZ-5aAZ wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji Przyrodniczo - Leśnej w Jeziorach Wysokich. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat polskich lasów, mieli możliwość poznać bytujące tam zwierzęta oraz gatunki roślin i krzewów. Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem. Był to dla nas bardzo aktywny dzień.

• NASI UCZNIOWIE Z WIZYTĄ NA CMENTARZU

• Początek listopada kojarzy się zdecydowanej większości z nas z Dniem Wszystkich Świętych. Tego dnia, co roku, spotykamy się z bliskimi, odwiedzamy cmentarze, by oddać cześć zmarłym. Jest to tradycja, którą dość naturalnie przekazujemy z pokolenia na pokolenie, włączając dzieci w uroczystości. Dziś klasy pań Justyny, Ani, Oli i Inez wybrały się wspólnie na lubski cmentarz. Był to czas rozmów, wspominania bliskich społeczności szkolnej osób, wyjaśnienia dzieciom tradycji związanych z listopadowymi świętami i czas na odwiedziny grobu Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej znaleźliśmy czas na odpoczynek i małą nagrodę dla wytrwałych

• DZIEŃ ANIOŁA

• ,,WSZYSCY ŚWIĘCI BALUJĄ W NIEBIE ZŁOTY SYPIE SIĘ KURZ,,

A klasy 1b SPZ oraz 2 SPZ ,,BALUJĄ,, w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego ,,BALU ANIOŁA,,

P.S. Były nie tylko tańce, sypał się też ,,biały kurz,,