Wojewoda Lubuski - Pan Władysław Dajczak oraz Marszałek Województwa Lubuskiego - Pani Elżbieta Anna Polak pisemnie podziękowali i wyrazili uznanie Elżbiecie Maćko - Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im Jana Pawła II w Lubsku oraz Kadrze Pedagogicznej za organizację Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, zaznaczając, że przedsięwzięcie to ma bardzo duże znaczenie w celu polepszenia warunków życia, opieki medycznej oraz tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu.
Aktualności
Podziękowania Wojewody Lubuskiego oraz Marszałka Województwa Lubuskiego za organizację Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
Komunikat Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku
Szanowni Rodzice !!!
W związku z brakiem informacji o zawarciu porozumienia organizacji związkowych z rządem,
w dniu 8 kwietnia 2019r.
NAUCZYCIELE OŚRODKA PRZYSTĄPIĄ do AKCJI STRAJKOWEJ.W szkole i w internacie zorganizowane będą dla uczniów zajęcia opiekuńcze.
Egzamin gimnazjalny zaplanowany na dzień 10-11-12 kwietnia 2019r. i
egzamin klas ósmych zaplanowany na dzień 15-16-17 kwietnia 2019r .
ODBĘDĄ się zgodnie z planem.O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na szkolnej stronie Facebooku oraz stronie internetowej a także na tablicach ogłoszeń w szkole.
Dyrektor Szkoły
Elżbieta Maćko
Konkurs na Palmę Wielkanocną
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
Będziemy te chwile wspominali ciepło i mile, zwłaszcza, że rekolekcje te prowadził nasz rodak zakochany w Ziemi Świętej - ks. Piotr Żelazko (:
1Zakończyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z klas 4-8 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum,oraz Szkoły Branżowej i Zawodowej w kościele NSPJ w Lubsku.
14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II
Mija 14 lat od śmierci Jana Pawła II. 2 kwietnia 2005r o godz. 21.37 "odszedł do domu Ojca" pierwszy Polak wybrany na Tron Piotrowy, kardynał Karol Wojtyła, który do historii przeszedł jako papież Jan Paweł II a od 27 kwietnia 2014r jako św. Jan Paweł II.
My - uczniowie i pracownicy SOSW im. św. Jana Pawła II pamiętamy...
Happening - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dziś 02.04.2019 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku, zorganizował już 4 Happenning z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uroczystość odbyła się w Lubskim Domu Kultury, który podczas świętowania przybrał niebieskie barwy i wspólnie z organizotarami, gośćmi Happeningu wyrazili wsparcie dla osób i ich rodzin dotkniętymi autyzmem.
13
Pływanie Gubin 2019
7.03.2019r. odbył się XXIV Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Gubinie.
Naszą Szkołe reprezentowali ; D. Makowski , P. Osak, P. Oliszewski, A. Mielnik, K. Motyka, K. Motyka
Wyniki: P. Osak- złoto 25m ze sprzętem pneumatycznym
Brąz 15m ze sprzętem pneumatycznym
A .Mielnik-brąz 25m stylem klasycznym
K. Motyka- srebro 25m styl dowolny
K. Motyka-srebro 50m styl dowolny
Nasza sztafeta 4x25m stylem dowolnym zajęła trzecie miejsce zdobywając medal brązowy.
Skład sztafety: D. Makowski, P. Oliszewski, K. Motyka, K. Motyka.
4 Happening Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Serdecznie zapraszamy do udziału w 4. Happeningu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Już 2 kwietnia o godzinie 10:00 zapraszamy do Lubskiego Domu Kultury. Celem happeningu jest uświadomienie wszystkim, że osoby z autyzmem żyją wśród nas i mają takie same potrzeby jak my.Serdecznie zapraszamy
Witamy Wiosnę : )
Nadeszła oczekiwana wiosna! Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku przywitali ją w radosny sposób na boisku szkolnym wspólnie tańcząc, bawiąc się. Do zabawy zachęcał wszystkich szkolny zespół taneczny WAKE-UP wraz ze swoimi oopiekunami - Panią Agnieszką K. i Panem Łukaszem M. Po pożegnaniu Marzanny uczniowie mieli okazję przygotowywać i zjeść smaczne wiosenne kanapki.
6
DZIEŃ OTWARTY
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne
OGŁOSZENIE
Szkolne Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci z klas 4-8 Szkoły Podstawowej, Gimnazjum,
oraz Szkoły Branżowej i Zawodowej rozpoczną się spotkaniem w kościele NSPJ w Lubsku
w piątek 29 marca, w godz. 8.15-8.45 (spotkanie przygotowawcze w kościele), oraz w środę 3 kwietnia, w godz. 8.15-9.45 (spowiedź połączona ze mszą św. i nauką rekolekcyjną w kościele).Rekolekcje poprowadzi nasz Rodak zakochany w Ziemi Świętej ks. Piotr Żelazko.
Opiekę nad dziećmi w czasie rekolekcji sprawują nauczyciele mający zajęcia w danej klasie, oraz katecheci.
http://www.nspj.lubsko.pl/images/BANERY/tapeciarnia_pl-118862_krzyz_korona_cierniowa.jpg
W Dniu Kobiet
1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Zebranie z rodzicami
Dzieś 22.02.2019 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im Jana Pawła II odbyło się zebranie z rodzicami naszych uczniów. Spotkanie było okazją do przedstawienia sukcesów naszych uczniów, szkoły. Pani Dyrektor Ośrodka prezentowała wszystkie wydarzenia szkolne, podziękowała rodzicom za współpracę oraz wręczyła Listy Pochwalne dla rodziców, których uczniowie uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Podczas zebrania wystąpił również szkolny zespół artystyczny Wake - Up.
1Poniżej - prezentacja przedstawiona na spotkaniu z rodzicami 22.02.2019r.
Szkolna Dyskoteka Walentynkowa 14.02.2019
Dziś w szkolnej świetlicy odbyła się Szkolna Dyskoteka Walentynkowa. Oprócz świętowania "Dnia Zakochanych", obchodziliśmy również urodziny naszych wychowanków (100 lat i Wszystkiego Najlepszego Andżelika i Hubert :)). To był udany wieczór - wszyscy doskonale się bawili a prowadzący obiecał poprawiny ;)
6
Papież Franciszek odpisał!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Papież Franciszek odpisał!.
Jest odpowiedź Papieża Franciszka na nasz list i jego błogosławieństwo dla Nas!
Papież podkreśla, że "prawdziwa edukacja prowadzi nas do umiłowania wartości i otwiera na pełnię życia!"
Życzy nam też byśmy przekazywali dzieciom i młodzieży szczególnie te wartości: prawdę, dobro i piękno.Dariusz Skibicki
Finał Wojewódzki Lubuskich Spotkań Jasełkowych w Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze
W Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, 30 stycznia, odbył się finał wojewódzki Lubuskich Spotkań Jasełkowych. Jury - w składzie Maria Dokowicz, Ida Ochocka i Anna Stasiak - tytuł laureata przyznało czterem grupom: Owo i To ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku, Teatr Trzech Serc ze Szkoły Podstawowej nr 1 Lubsku, Bez Nazwy z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach oraz Teatr Małe Conieco ze Szkoły Podstawowej w Czarnowicach. Czytaj więcej
18Zespół "Owo i To" ponownie Laureatem Lubuskich Spotkań Jasełkowych.
Dziękujemy wszystkim Tym bez których nie byłoby tego sukcesu, Pani Dyrektor Elżbiecie Maćko, nauczycielom i pracownikom ośrodka, oraz stowarzyszeniu "Serce za uśmiech" za stworzenie warunków i możliwości dzięki którym możemy cieszyć się naszym małym sukcesem.Zespół Owo i To.
Lubuskie Spotkania Jasełkowe
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Lubuskie Spotkania Jasełkowe.
Nasz zespół jasełkowy "Owo i To" nominowany w Lubuskich Spotkaniach Jasełkowych organizowanych przez Regionalne Centrum Animacji Kulturalnej podczas przeglądu regionalnego w Żarach. Do zobaczenia 30.01.2019r w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze na finale wojewódzkim (:
uwaga zmiana planu lekcji - II semestr
https://soswlubsko.edupage.org/timetable/?
X Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Międzyrzeczu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii X Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych w Międzyrzeczu.
29Zespół OWO I TO na X Przeglądzie Jasełek w Międzyrzeczu.