W dniu 22 września 2017r. uczniowie brali udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie poszczególnych klas razem z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w akcji sprzątając wyznaczony teren szkoły i w okolicach szkoły. Wszystkie zebrane odpady zostały zostawione w workach na terenie szkoły oraz w wyznaczonych miejscach, które następnie zostały zabrane przez odpowiednie służby. Czysta Ziemia – zdrowa Ziemia! Opublikował; Ł.M.
Aktualności
Sprzątanie Świata
Aktywny czas
Grupa internacka w ramach popołudniowych zajęć wybrała się rowerami nad zalew. Taka aktywność fizyczna jest najlepsza! Pozdrawiamy i zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu wolnego!
Opublikował: Ł.M.
Spotkanie Karasiowe
W dniu 15.09.2016 r. Dyrektor SOSW im. Jana Pawła II w Lubsku pani Elżbieta Maćko oraz uczniowie klasy IV-VI SP ZET wraz z wychowawcą p. Moniką Bandiak, Moniką Pas uczestniczyli w „Spotkaniu Karasiowym” organizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej i Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubsku. Spotkanie odbyło się jak co roku, nad zalewem Karaś.Wśród atrakcji były warsztaty bębniarskie, strzelnica, stoisko Falubazu, grill, dyskoteka plenerowa. Uczestnikom spotkania towarzyszyli członkowie klubu motocyklowego Nine Six, którzy udzielili wsparcia organizatorom. Wspólna zabawa z uczestnikami imprezy dostarczyła nam dużo radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubsku za zaproszenie i miłe przyjęcie. Opublikował:Ł.M
13.09.2017r. w godz.17.30-19.30 grupa dzieci z naszej szkoły uczestniczyła w Nabożeństwie Fatimskim w ramach programu Edukacji Sakramentalnej.
UWAGA UWAGA! Od Poniedziałku (18 września) będzie obowiązywać nowy plan lekcji,
który jest już zamieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce Plan Lekcji
(plan został zaktualizowany - obowiazuje od 18.09.17, zaktualizował Ł.Michałkiewicz.

Ł.M.
Ogłoszenie nr 562009-N-2017 z dnia 2017-08-02 r.
OGŁOSZENIE
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zaprasza do wzięcia udziału w przetargu:
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA Dostosowanie pomieszczeń higieniczno - sanitarnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku przy ul. Szkolnej 4
OGŁOSZENIE
Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.Jana Pawła II w Lubsku zaprasza do wzięcia udziału w przetargach:
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Roboty budowlane Budowa platformy dla osób niepełnosprawnych w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku przy ul. Szkolnej 4.
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA Dostosowanie pomieszczeń higieniczno - sanitarnych dla potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku przy ul. Szkolnej 4
sosw@powiatzarski.pl
Informujemy, że w związku ustawą o ochronie danych osobowych następuje zmiana adresu e-mail szkoły.
Nowy adres adres e-mail Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku obowiązuje od 29.05.2017.
nowy adres e-mail: sosw@powiatzarski.pl
Happening - Jestem na NIE-młodość wolna od uzależnień
W środę 7.06.2017r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w happeningu „Jestem na NIE – młodość wolna od uzależnień”. Organizatorem happeningu był Zespół Szkół Technicznych w Lubsku przy udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po występie tanecznym otrzymaliśmy prezenty oraz certyfikat uczestniczenia w wydarzeniu.

Podsumowanie projektu gimnazjalnego
LUBUSKI PIKNIK ZDROWIA
4 czerwca br. nasz Szkolny Zespół Artystyczny dotarł do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie na jedno z najlepszych tegorocznych wydarzeń w naszym województwie, czyli na Lubuski Piknik Zdrowia.
Nasi utalentowani artyści mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich, doradców żywieniowych i spotkać się z ekspertami od spraw wizerunku, sportu, rehabilitacji.
Były występy artystyczne, pokazy pierwszej pomocy, turniej piłki ulicznej (w którym brali udział amerykańscy żołnierze), oraz cała masa atrakcji: balony, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, gry, zabawy, turnieje.
Wszyscy, którzy przybyli na Piknik, bez względu na wiek i sposób dotarcia mogli zregenerować siły na wygodnych leżakach w strefie relaksu. Towarzystwa dotrzymywali tam specjaliści od jogi, masażyści i terapeuci.
Jednak statyczne odpoczywanie nie leży w naszej naturze, więc korzystaliśmy z licznych atrakcji sportowych m.in. turniej strzelecki, jazda konna, wspinaczka, bungee trampoliny które pozwoliły na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i przygotowanie naszych sylwetek do wakacyjnych prezentacji nad wodą
zamieścił
Dariusz Skibicki
Dnia 07.06.2017r Klasy Przysposabiające do Pracy wraz z wychowawcami udały się na spotkanie integracyjne do Środowiskowego Dom Samopomocy w Lubsku klasy, gdzie zostały zaproszone przez p. Jacka Gowdziaka – kierownika placówki. Pan Jacek zapoznał nas z zasadami funkcjonowania domu samopomocy a uczestnicy opowiadali o możliwościach jakie daje im przebywanie w Środowiskowym Domu Samopomocy. Był grill, kiełbaski, smaczny poczęstunek i miło spędzone chwile. Dziękujemy serdecznie za ten wspólnie spędzony czas w przyjacielskiej atmosferze. PP
Wycieczka do Wrocławia
25 maja klasa gimnazjalna odwiedziła wrocławskie ZOO. Celem wycieczki było nie tylko poznanie różnorodności świata zwierząt, ale co najważniejsze integracja zespołu klasowego. Wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Uczniowie z zachwytem obserwowali warunki życia zwierząt świetnie się przy tym bawiąc. Największą frajdę sprawiło im przyglądanie się szalonym pawianom oraz małpom człekokształtnym. Chłopcy żywo zainteresowali się jadowitymi pająkami. Afrykarium zajęło szczególne miejsce podczas wycieczki. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, wielkie akwaria sprawiające iluzję przebywania w morskich głębinach, przepływające nad naszymi głowami olbrzymie płaszczki, rekiny i inne gatunki ryb zamieszkujące morza i oceany powodowały niezwykłą euforię. Uczniowie klasy gimnazjalnej spisali się na medal. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do KFC. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domów.
A za rok planujemy mega wyprawę...ale to jeszcze tajemnica!
LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - SZPROTAWA 2017
Dnia 31.05.2017 r. w Szprotawie odbył się XVII LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ w Ramach Europejskiego Tygodnia Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. W zawodach brało udział 11 drużyn .
Nasza drużyna w składzie : P. Osak , P. Oliszewski , J.Dobryniewski , B. Przybylak , M. Mazur , K. Bednarz zajęła piąte miejsce.
REGIONALNY MITYNG W KOLARSTWIE - STRZELCE KRAJEŃSKIE 2017
10.05.2017r. ODBYŁ SIĘ REGIONALNY MITYNG W KOLARSTWIE OLIMPIAD SPECJALNYCH W STRZELCACH KRAJEŃSKICH.
SOSW LUBSKO REPREZENTOWALI : D.MAKOWSKI , P.OSAK , K.MOTYKA , D.MANTAJ.
WYNIKI :
D.MAKOWSKI ZAJĄŁ 2 MIEJSCE ZDOBYWAJĄC SREBRNY MEDAL.
P.OSAK ZAJĄŁ 5 MIEJSCE ,
K.MOTYKA ZAJĄŁ 4 MIEJSCE ,
D.MANTAJ ZAJĄŁ 4 MIEJSCE.
Wycieczka klasy A4
Dnia 23.05.2017 klasa dla uczniów z autyzmem A4 wraz z wychowawcami i rodzicami wybrała się na wycieczkę do Nowej Soli. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić wspaniały Park Krasnala, w którym nie zabrakło olbrzymich dinozaurów, wielkich zwierząt takich jak: żyrafy, niedźwiedzie itp. Kolejnym etapem było zwiedzanie mini zoo, w którym wszyscy podziwiali żywe zwierzęta: kozy, daniele, kucyki, króliki, papugi, koguty, kuropatwy, a także pawie. Był wśród nich również biały paw (albinos). Na zakończenie zwiedzania w Parku Krasnala pracownicy parku rozpalili ognisko. Wszyscy mogli upiec sobie kiełbaskę i odpocząć w spokojnym miejscu obok wodospadu.
Następnym punktem wycieczki był Port w Nowej Soli. Udało się zwiedzić zabytkową barkę muzealną „Irena” (1936), element wrocławskiego Muzeum Odry FOMT realizowanego na trasie Wrocław – Kostrzyn – Wrocław. Przewodnik przybliżył nam historię statku oraz całą infrastrukturę techniczną. Wszyscy mogli poczuć się jak Kapitan statku „Irena”
Ten niezapomniany dzień zbyt szybko się skończył, ale na pewno długo pozostanie w pamięci.
VI Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. 18 maja 2017 r.
18 maja 2017 r., w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II reprezentacja naszej szkoły - poczet sztandarowy pod opieką p.Agnieszki Baranowskiej, werbliści pod opieką p.Jacka Dulnika i sportowcy pod opieką p.Dariusza Skibickiego, pod przewodnictwem p. dyr. Elżbiety Maćko godnie repezentowali naszą placówkę w VI zjeździe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa T. Lityńskiego była sprawowana w przepięknym kościele p.w. Pięciu Braci Męczenników Międzyrzeckich, gdzie sylwetkę naszego patrona przybliżyła nam prezentacja multimedialna, jak i przedstawienie teatralne pt. „Kawiarniane wspomnienia” przygotowane przez gospodarzy spotkania.
Zarówno w czasie mszy św. jak i przemarsz do szkoły poprowadzili nasi niezastąpieni werbliści, gdzie nasi dzielni sportcy wzięli udział w zawodach sportowych - Biegu Ulicznym.sporządził i zamieścił
Dariusz Skibicki

