• BAL KARNAWAŁOWY

• Dziś w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który był pełen tańca i zabawy. Uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania i przebrali się w najróżniejsze postacie z bajek i filmów oraz chętnie brali udział w tanecznych konkurencjach. Zabawa była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnych tak radosnych wydarzeń.

• WALENTYNKI

• Z okazji Dnia Świętego Walentego, czyli popularnego Dnia Zakochanych w naszej szkole działała, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, Poczta Walentynkowa.

Każdy, kto tylko miał na to ochotę, mógł w wyjątkowy sposób okazać sympatię drugiej osobie, z czego uczniowie chętnie skorzystali.

Jesteśmy przekonani, że otrzymane Walentynki, sprawiły obdarowanym dużą radość.

• ZAJĘCIA ZE ZMIENNOKSZTAŁTNOŚCI

• WITAJCIE PO FERIACH

My już nie mogliśmy doczekać się powrotu do SZKOŁY!

ANANASY z PIERWSZEJ KLASY miały dzisiaj możliwość zbadania zjawiska zmiennokształtności.

To była nie tylko owocna nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa.

• AKCJA „Witamy nową porę roku - ZIMA”

• Pierwszy dzień kalendarzowej zimy uczniowie naszej szkoły powitali kolorem białym - w ramach akcji „ Witamy nową porę roku - ZIMA”, organizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia w ubiorze uczniów został w sposób szczególny zaakcentowany kolor biały - symbol nowej pory roku - zimy Dodatkowo klasy przygotowały zimowe atrybuty, które pięknie ozdobiły ich gabinety i stanowiły idealny dodatek do fotografii.

Wszystkie klasy bardzo zaangażowały się we wspólną zabawę, dzięki czemu pierwszy dzień zimy minął bardzo przyjemnie.

Spójrzcie tylko Kochani, jak pięknie wyglądają wnętrza naszych klas

• PRZYGODA Z NYSĄ

• Przygoda z Nysą to sztandarowy projekt transgraniczny realizowany w 5 etapach od roku 2010-2022. W roku 2022 działania w projekcie obejmują organizację warsztatów tematycznych, w ramach których Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku podjął współpracę z zaprzyjaźnioną szkołą z Wichern-Schule Forst. W dniach16 i 20 grudnia b. r. grupa młodzieży wraz z wychowawcami uczestniczyła w warsztatach "Kulinarnych" oraz " Rękodzieła po obu stronach Nysy". Warsztaty przebiegały w formie bożonarodzeniowego spotkania, któremu towarzyszyła atmosfera wigilijnego stołu, kolędy i życzenia. Głównym koordynatorem projektu w Powiecie Żarskim jest Pani Anna Balcewicz, którą mieliśmy przyjemność gościć również na naszych warsztatach.