• AKCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA" W INTERNACIE

• Dnia dzisiejszego w naszym internacie, wychowankowie wraz z wychowawcami korzystając ze słonecznej pogody zorganizowali akcję „ Sprzątania Świata”, która przypomina nam, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Po zakończonej pracy odbyło się wspólne ognisko, które dostarczyło nam wiele radości, wspólnej zabawy oraz pysznych kiełbasek.

• MARSZ PRZECIWKO AGRESJI I PRZEMOCY W LUBSKU

• Dnia 15 września uczniowie klas I- VI SP/SPZ wraz z wychowawcami wzięli udział w marszu ph.: "Nie dla agresji i przemocy w Lubsku." Dzięki tego typu inicjatywom wzrasta świadomość na temat negatywnych konsekwencji jakie niosą ze sobą brak tolerancji i szacunku wobec drugiego człowieka.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• KROPKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do:

budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pobudzania wyobraźni

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z DZISIEJSZEGO DNIA.

• WYCIECZKA DO LUBUSKIEGO MUZEUM WOJSKOWEGO W DRZONOWIE

• "Lepiej raz zobaczyć, niż tysiąc razy usłyszeć.."-z takim przesłaniem klasa 4 SP wraz z wychowawcą Dagmarą Hrypinską wybrała się w dniu dzisiejszym do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Celem naszej wycieczki było głównie budzenie zainteresowania historią naszego kraju, kultywowanie tradycji, pamięci i przekazywanie jej młodemu pokoleniu. Muzealne zbiory mają swoją rozpiętość czasową od średniowiecza po teraźniejszość, ze szczególnym naciskiem na okres powojenny. Lekcję edukacyjną przeprowadził przewodnik Paweł. Sposób w jaki przekazywał wiedzę na tyle zainteresował uczniów, że postanowiliśmy dodatkowo zgłębić naszą ciekawość historyczną i w najbliższym czasie odwiedzić jeszcze Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu. Kolejnym punktem wycieczki była przestrzeń parkowa, gdzie wśród wielu pomników przyrody, swoje miejsce znalazło ponad 150 obiektów, na które składają się czołgi, działa samobieżne, transportery opancerzone, armaty, wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych, samoloty i śmigłowce. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze pawilon, w którym można znaleźć uzbrojenia rakietowe, bomby, amunicję armatnią oraz cały przekrój mundurów i wyposażenia żołnierza. To była niewątpliwie niezwykła lekcja historii.

• OGNISKO INTEGRACYJNE

• Na miły początek roku szkolnego klasa 4 Szkoly Podstawowej wraz z wychowawcą p. Dagmarą Hrypinską zorganizowała ognisko,którego głównym celem była integracja nowego zespołu klasowego. Piękna pogoda, żar lejący się z nieba, dobry humor, pyszne kiełbaski, muzyka.. Czego chcieć więcej

• NOWY SAMOCHÓD DLA NASZEGO OŚRODKA

Dziękujemy z serca Staroście Panu Józefowi Radzion, Wicestaroście Pani Małgorzacie Issel, Skarbnikowi Powiatu Żarskiego Pani Elizie Siemianowskiej całemu Zarządowi i Radzie Powiatu Żarskiego.

Nasze serca szczęśliwe i radosne!!!

❤️❤️❤️🥰🥰🥰

🌹🌹🌹🌹🌹

Serdeczne podziękowanie także Panu Andrzejowi Gonia Dyrektorowi Lubuskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Zielonej Górze ❤️❤️❤️🥰🥰🥰

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Dziś w naszej szkole odbyło się Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Podczas apelu z radością przywitaliśmy nowych uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Pożegnaliśmy Pana Januarego Palcat, który po 38 latach pełnienia funkcji psychologa szkolnego przechodzi na zasłużoną emeryturę oraz pogratulowaliśmy nauczycielom uzyskania awansów zawodowych. Życzymy wszystkim satysfakcji ze swojej pracy i realizowania postawionych sobie celów!