• POWIATOWY KONKURS ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

• Nałogom mówimy NIE”- pod takim hasłem odbył się Powiatowy Konkurs Zdrowego Stylu Życia w dniu 20.04.2023r, w którym uczniowie z naszego ośrodka wzięli udział. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyka uzależnień. Zadaniem uczestników było przygotowanie plakatu, zaprezentowanie układu tanecznego oraz test sprawdzający wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia. Dodatkowym zdaniem były konkrecje sportowe. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie.

• 22 KWIETNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi.W naszej szkole ekologiczne święto przypominające o potrzebie ochrony środowiska obchodziliśmy 20 kwietnia. Tego dnia wszyscy uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubsku przyszli ubrani w kolorze zielonym. Wszystkie klasy realizowały na zajęciach z wychowawcami tematykę ekologiczną, przygotowywali plakaty i gazetki z hasłem propagującym dbanie o środowisko. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i potrzebą dbania o Naszą Planetę. Zespół Profilaktyczno-Wychowawczy

• PAMIĘTAMY

• 80 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim, które było pierwszą akcją zbrojną o tak dużej skali, podjęte przez organizacje podziemne przeciwko Niemcom. Żydowski opór przeszedł do historii jako pierwsze powstanie w okupowanej Europie. Powstanie pochłonęło dziesiątki tysięcy ofiar. Symbolem pamięci o ofiarach stały się żółte żonkile. Powstanie w getcie warszawskim jest dla nas symbolem wielkiego męstwa, determinacji i odwagi. Oddajmy hołd heroicznej walce żydowskich powstańców, żydowskich chłopców i dziewcząt, którzy w beznadziejnej sytuacji chwycili za broń, aby bronić swojej wolności i godności.

• Czuję Wiosnę

• Czuję Wiosnę – pod tym hasłem nauczyciele wraz z pomocami nauczycieli zorganizowali przedstawienie
            dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Pokaz zaczął się od tańca Pani Wiosny i
            obdarowaniu każdego dziecka kwiatkiem. Następnie Pani Wiosna kolejno zapraszała swoich przyjaciół:
            Pszczółki, które w rytm muzyki częstowały dzieci miodem, Panią Ogrodniczkę, która z pomocą dzieci
            sadziła cebulki kwiatów, Krecika który demonstrował w jakich ciemnościach mieszka, Muchę
            Łakomczuchę, którą dzieci odganiały łapkami i Biedroneczkę, która zgubiła kropeczki. Na koniec
            wszyscy zaśpiewali piosenkę pożegnalną przy akompaniamencie gitary Pana Krzysia. Dziękujemy za
            obecność Pani Dyrektor Elżbiety Maćko i Pani Kierownik Magdalenie Kozakiewicz.

• "MAM TALENT" W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 1 W ZIELONEJ GÓRZE

• MAMY TO!! Dziś nasz szkolny zespół wokalno- taneczny zdobył I miejsce w finale konkursu ,, Mam talent". Organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze. Dzisiejsze spotkanie było doskonałą okazją, aby podzielić się swoimi umiejętnościami z innymi. Oczywiście gratulujemy też wszystkim wyróżnionym. Opiekunowie: D. Hrypińska, J. Magdziarz, A. Kasperska.

• APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Miesiąc Świadomości Autyzmu to coroczne wydarzenie organizowane na całym świecie w kwietniu. Nasza szkoła cyklicznie organizuje z tej okazji apel, mający na celu upowszechnienie i pogłębienie wśród uczniów wiedzy na tema zaburzeń ze spektrum autyzmu. Symbolem solidarności w naszej szkole stał się „niebieski łańcuch” wykonany przez każdą klasę. Tym gestem chcieliśmy okazać zrozumienie i wsparcie z osobami z autyzmem i ich rodzin.. Zespół ds Autyzmu.

• PAMIĘTAMY

• Dziś przypada 18 rocznica śmierci Jana Pawła II. Papież zmarł w Watykanie w wigilię niedzieli Bożego Miłosierdzia - 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37. Miał 84 lata. Nazywany był papieżem rodziny.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, natomiast motywem obchodów jest kolor niebieski. Autyzm to nie jest choroba, którą da się wyleczyć, to zaburzenie, z którym się jest do końca życia. To co można zrobić dla osób z autyzmem, to je zaakceptować i pomóc im poprawić ich funkcjonowanie w codziennym, otaczającym je świecie. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu 2 kwietnia ubierz się na niebiesko, symbolicznie okażmy naszą akceptację.