• Aktualności

          • ZDROWA PRZERWA W NASZEJ SZKOLE

          • W tym roku Zespół ds. PROMOCJI ZDROWIA rozpoczął swoje działania od... zdrowych przekąsek w szkole!

            To dopiero początek! W najbliższych miesiącach będziemy odkrywać kolejne smaczne i zdrowe propozycje , które pokażą, że dobre odżywianie może być proste i przyjemne .

            HASŁO PRZEWODNIE NASZYCH DZIAŁAŃ W TYM ROKU SZKOLNYM TO WŁAŚNIE ZDROWE ODŻYWIANIE , BO ZDROWE NAWYKI TO INWESTYCJA NA CAŁE ŻYCIE !!!

            #ZdrowaSzkoła#PromocjaZdrowia#ZdroweOdżywianie#PrzerwaZeSmakiem

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W ZESPOŁACH REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

          • 30 września to był wyjątkowy dzień w którym świętowali wszyscy chłopcy z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych. Zostały przygotowane niespodzianki dla naszych dżentelmenów Spędziliśmy wspólnie czas na zabawach, muzykowaniu i przy smacznym poczęstunku. Sprawiło to wszystkim mnóstwo frajdy. Zapraszamy do fotorelacjii.

          • DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE

          • W dniu dzisiejszym wychowanki internatu wraz z beneficjentami programu „Rehabilitacja 25+”, zorganizowali wspólnie spotkanie z okazji dnia chłopaka. Pyszna pizza, słodki poczęstunek i dobra muzyka była okazją do integracji wszystkich grup. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego naszym chłopakom.

          • INTERNAT W BARWACH JESIENI

          • W Dniu wczorajszym w Internacie odbyły się zajęcia o tematyce jesiennej .Wychowankowie tworzyli prace- malowanie farbami bukietu jesiennego z liści oraz przygotowali śmieszne, pełne wyobraźni figurki z kasztanów, żołędzi i jarzębiny. Wszyscy chętnie pracowali wykonując piękne prace .Było przy tym wiele radości i zabawy .

          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie naszej szkoły wybrali się na wspólne wyjście do sali zabaw.

            Dzieci miały okazję spędzić czas w radosnej atmosferze – korzystały z różnorodnych atrakcji, bawiły się w gronie kolegów i koleżanek, a przede wszystkim wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. Było mnóstwo śmiechu, ruchu i pozytywnej energii! Takie chwile integrują, uczą współpracy i dają dzieciom wiele radości.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjścia.

          • WARSZTATY ZWIĄZANE Z DBANIEM O ŚRODOWISKO

          • 19 września w naszej szkole odbyły się warsztaty związane z ogólnopolską akcją Sprzątania Świata. Na zaproszenie Samorządu Szkolnego odwiedziła nas pani Agnieszka Michałowska z Łużyckiego Centrum Recyklingu w Marszowie. Pani Agnieszka w sposób przystępny dla naszych uczniów opowiadała o segregacji odpadów,dbaniu o środowisko wywołując u naszych podopiecznych ciekawość i entuzjazm. Po zakończeniu warsztatów uczniowie sprzątali teren szkoły i wokół niej,a w nagrodę za pilną pracę czekały na nich kiełbaski. Dziękujemy pięknie Pani Agnieszko i liczymy na dalszą współpracę.

          • OLIMPIADA INTEGRACYJNA "NASI MALI WOJOWNICY"

          • W sobotę 20 września grupa uczniów wraz z panią Agnieszką i panią Inez skorzystała z zaproszenia Lubuskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze i wzięła udział w integracyjnej Olimpiadzie „Nasi Mali Wojownicy”.

            Mieliśmy okazję sprawdzić się w konkurencjach przygotowanych przez Policję, Strażaków, Wojsko i Leśników. Pogoda dopisała, a doskonałą zabawę w świetnym towarzystwie zwieńczył orzeźwiający prysznic przygotowany przez strażaków. Bawiliśmy się wyśmienicie!!!

            Serdecznie dziękujemy Pani Wiceprezes Barbarze Plawgo oraz Zarządowi TPD za ten dzień

          • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

          • W dniu dzisiejszym wychowankowie i wychowawcy internatu zorganizowali imprezę z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Słoneczna pogoda, muzyka, wiele konkursów, ognisko oraz zapach pieczonych ziemniaków i kiełbasek sprawił wiele radości i uśmiechów na twarzach wychowanków. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

          • DZIEŃ KROPKI

          • Dziś uczniowie klas 1a, 2a i 3c SPZ SP odkrywali swoje talenty, pokazując, że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego. Było radośnie, kolorowo i twórczo – bo właśnie o to chodzi w Dniu Kropki. To święto przypomniało nam wszystkim, że warto wierzyć w siebie i swoje możliwości

          • PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

          • Dnia 11 września w naszym ośrodku odbył się próbny alarm przeciwpożarowy we współpracy z naszymi kochanymi strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku. Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie gotowości personelu oraz podopiecznych do szybkiej i bezpiecznej ewakuacji w przypadku zagrożenia pożarem. Budynek A był zadymiony. Wspólnie daliśmy radę!!!! Dziękujemy straży pożarnej pod dowództwem st. kpt. Stanisława Puzio

          • Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto naszego Patrona - Jana Pawła II

          • "Dzieci rodzą się ze skrzydłami - nauczyciele pomagają je im rozwijać." - pod tym hasłem autorstwa J.Korczaka w piątek, 17 października odbyła się w naszym Ośrodku piękna uroczystość.
            Cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto naszego Patrona - Jana Pawła II.

            Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, by później móc w swoim gronie bawić się i wzruszać podczas apelu.

            Dziękujemy wszystkim: dyrekcji, kierownictwu, nauczycielom i terapeutom za ogrom pracy, jaką wkładacie w nauczanie i wychowywanie uczniów, ale słowa podziękowania należą się także wszystkim pracownikom niepedagogicznym, dzięki którym nasza szkoła tak dobrze funkcjonuje każdego dnia!

          • 11 Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Sulęcinie

          • W tym roku zjazd odbył się 16 października w 47 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Sulęcinie, która nosi imię papieża Polaka i w tym roku obchodzi 20-lecie nadania szkole imienia Jana Pawła II.

            Spotkanie rozpoczął marsz papieski, który w rytmie naszych werblistów przeszedł do kościoła pw. św. Mikołaja, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego. Po zakończonej Eucharystii już w szkole zaplanowano powitanie gości, część artystyczną oraz piknik dla młodzieży.

          • Rehabilitacja 25+

          • Z dniem 01.09.2025r. rozpoczęła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II kolejna edycja Pilotażowego Programu „Rehabilitacja 25+”.

            Program Rehabilitacja 25 plus to pilotażowy projekt Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), stworzony dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, które ukończyły edukację i nie są objęte rehabilitacją w placówkach dziennych typu ŚDS czy WTZ. Celem programu jest wspieranie ich w osiąganiu samodzielności i niezależności w życiu społecznym oraz w podejmowaniu aktywności zawodowej poprzez codzienne usługi opiekuńcze i aktywizację w sferze fizycznej, intelektualnej i społecznej.  Program ma na celu wypracowanie skutecznych rozwiązań wspierających osoby niepełnosprawne w utrzymaniu samodzielności i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. 

          • NARODOWE CZYTANIE

          • Od kilku lat do kalendarza uroczystości w naszej szkole weszło prezentowanie przez uczniów najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. Podczas tegorocznej osłony dumnie prezentowaliśmy poezje Jana Kochanowskiego. Artysta zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich poetów i największych twórców europejskich epoki renesansu. W jego utworach jest radość i smutek. Jest pocieszenie i wielka pochwała życia.

            Poezja Jana Kochanowskiego porusza różnorodne tematy – od poważnych i doniosłych po lżejsze i żartobliwe. Opisuje życie dworskie i ziemiańskie, pojawiają się w niej wątki patriotyczne, refleksje moralne, nawiązania antyczne i biblijne. W wierszach odnajdziemy humanistyczną religijność, zachwyt życiem, ale też głęboką zadumę nad przemijaniem i ludzkim losem. Artysta przyczynił się do rozwoju polskiego języka literackiego, a jego niezrównane dzieła do dziś pozostają żywe i nadal inspirują.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji! Wasze zaangażowanie sprawia, że to wydarzenie jest naprawdę wyjątkowe.

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

          • Dnia 1 września 2025 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po wakacyjnej przerwie uczniowie, nauczyciele oraz rodzice ponownie spotkali się, aby wspólnie rozpocząć kolejny etap edukacyjnej przygody. Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły owocnego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego 2025/2026!

          • UROCZYSTE WRĘCZENIE AKTÓW MIANOWANIA

          • Dziś w Zespole Szkół Budowlanych w Żarach miała miejsce Powiatowa Inauguracja roku szkolnego 2025/2026. W trakcie apelu Starosta Powiatu Żarskiego Pan Bogdan Kępiński,Wicestarosta Powiatu Żarskiego Pan Wojciech Kasprów i Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Pan Bartłomiej Kubiak uroczyście wręczyli naszym koleżankom akty mianowania.

            Gratulujemy raz jeszcze naszym koleżankom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych w rozpoczynającym się roku szkolnym.

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY

          • Dnia 1 września zapraszamy wszystkich serdecznie na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026. Uroczystość odbędzie się o godz. 9 na boisku szkolnym.

          • AWANS ZAWODOWY

          • 20 sierpnia 2025 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żarach, nasze koleżanki Justyna Jamont, Ilona Marecik i Inez Tułacz przystąpiły do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego.

            Egzamin ten stanowi ważny etap w awansie zawodowym nauczycieli i jest potwierdzeniem ich wiedzy, umiejętności dydaktycznych oraz zaangażowania w rozwój zawodowy.

            Z przyjemnością informujemy, że wszystkie nauczycielki pomyślnie zdały egzamin przed komisją kwalifikacyjną.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce zawodowej!

          • ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

          • Dziś jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Święto ustanawia się w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków.

            Godzina „W”, czyli 1 sierpnia 1944 roku, godzina 17:00. Właśnie wtedy wybuchło powstanie warszawskie przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Dziś o godzinie 17.00 w całej Polscy zatrzyma się czas, na znak pamięci o bohaterskich i walecznych powstańcach.