"Jakże godnym litości jest ten, kto nie rozumie piękna dziecięcej duszy. Nigdy ów ślepiec nie zobaczy tego ,co jest na świecie najcudniejsze. Jakżeż wielką zbrodnię popełnia ten, kto czyni krzywdę dziecku". Dziś uczestniczyliśmy w finale kampanii "Dzieciństwo bez przemocy ". Misją naszej szkoły jest mobilizowanie społeczności nie tylko szkolnej, do zapobiegania krzywdzeniu dzieci oraz podejmowania działań na rzecz budowania bezpiecznego dzieciństwa, które daje dziecku siłę i moc do rozwoju. Tworzymy bezpieczne środowisko do rozwoju dziecka, dbając o jego dobrostan w każdym aspekcie życia, wspieramy jego rozwój emocjonalny poprzez codzienną pracę z dziećmi opartą przede wszystkim na empatii, szacunku i akceptacji. Indywidualizujemy proces nauczania i wychowania tak, by każde dziecko rozwijało się w swoim własnym tempie, na miarę swoich możliwości, tak, by zawsze czuło się wartościowe i docenione, bo "dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie".
Aktualności
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
- 15
XVIII LUBUSKI DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH
Za nami niesamowity dzień pełen emocji!
19 listopada w naszym ośrodku odbył się XVIII Lubuski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych – wydarzenie, które jak zawsze dostarczyło nam ogromnej radości, energii i sportowych wzruszeń.
Wyjątkowi sportowcy pokazali, że determinacja, odwaga i uśmiech potrafią zdziałać cuda. Każdy z nich dał z siebie wszystko, a atmosfera była tak gorąca, że nawet listopad nie dał rady jej ochłodzić!
Z całego serca dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom, rodzicom, wolontariuszom i osobom wspierającym – tworzycie wyjątkową społeczność, dzięki której takie dni pozostają z nami na długo.
Do zobaczenia na kolejnych sportowych wyzwaniach!
44
XVI MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W BOCCI
Dziś nasza drużyna w składzie: Andrzej Semeniuk, Mateusz Klecha, Jacek Kulbicki oraz Mateusz Sawron wzięła udział w XVI Integracyjnych Mistrzostwach Województwa Lubuskiego Bocci rozgrywanych w Drzonkowie.
Zespół spisał się bardzo dobrze, zajmując 8. miejsce spośród 16 drużyn. To solidny wynik i dowód na świetną współpracę oraz zaangażowanie zawodników.
Gratulacje dla całej drużyny!
APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
Miłość do Ojczyzny to nie slogan! Miłość do Ojczyzny to dar, który należy pielęgnować i przekazywać kolejnym pokoleniom!
Te słowa, pieśni patriotyczne, wiersze czyli słowa polskich poetów oraz myśli Józefa Piłsudskiego, wybitnego twórcy Polski niepodległej towarzyszyły całej społeczności szkolnej na apelu.
Apel został zorganizowany z okazji 107 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
15
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW !!!!
Przyjdźcie i wspierajcie uczestników
Programu Treningu Aktywności Motorycznej
Data: 19.11.2025
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku przy ul. Bohaterów 3d.
Wasz doping doda uczestnikom sił, odwagi i uśmiechu!
Razem stwórzmy niezapomnianą atmosferę sportowych emocji!
GMINNE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Delegacja naszego ośrodka wzięła udział w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnictwo w uroczystościach stanowił wyraz szacunku dla tradycji narodowych i wartości patriotycznych.
3
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dziś obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. To ważny dzień w historii Polski, obchodzony przez liczne uroczystości, marsze i wydarzenia patriotyczne. Jest to czas, w którym Polacy celebrują wolność, suwerenność i niezależność swojego kraju.
WARSZTATY PATRIOTYCZNE
7 listopada swoją obecnością zaszczyciły nas ponownie Panie z grupy artystycznej Gam-Art z Lubska. Pani Kazia, Danusia i Jola razem z naszymi nauczycielami przeprowadziły warsztaty patriotyczne dla uczniów z naszej szkoły. Wspólnie robiliśmy kotyliony,które będą wykorzystane na apelu z okazji odzyskania niepodległości w czwartek 13 listopada. Z całego serca dziękujemy naszym cudownym gościom,za to,że zawsze znajdują czas dla naszych dzieci i młodzieży by dzielić się z nimi swoją wiedzą,doświadczeniem i niesamowitą charyzmą.
24
XII PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
" Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie". XII Przegląd Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Lubsku przechodzi dziś do historii naszego miasta. Dziś w Bibliotece-Centrum Kultury im. Jana Raka wybrzmiały pieśni patriotyczne, które były ucztą duchową dla zaproszonych gości. Uczestnicy z placówek podległych Powiatowi Żarskiemu, z pietyzmem ,własną aranżacją oraz niezwykłym talentem wokalnym zaprezentowali się w sposób wyjątkowy. Nasz zespół wokalny pod kierunkiem pana Krzysztofa Hamerskiego otrzymał Nagrodę Specjalną w dwóch kategoriach wiekowych. Uroczystość została przygotowana jak zawsze na najwyższym poziomie. Dziękujemy organizatorom za możliwość doświadczenia i przeżywania artystycznych wrażeń i emocji.
11
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
To właśnie dziś nasza szkoła ponownie zamieniła się w zaczarowaną krainę, gdzie fantazja mieszała się z uśmiechem, a każdy krok prowadził do świata marzeń. Tegoroczne święto odbyło się w kolorowej i rozśpiewanej wiosce Smerfów, w której radość unosiła się w powietrzu jak magiczny pyłek.
Wspólnie tańczyliśmy, śpiewaliśmy i śmialiśmy się do łez. A co najważniejsze – nawet sam Gargamel odkrył, że przyjaźń jest silniejsza niż wszystkie czary! Dzięki temu wszyscy mogliśmy zakończyć tę bajkową przygodę słowami: „I żyli długo i szczęśliwie…”
Dziękujemy za cudowne chwile i pozytywną energię! Do zobaczenia za rok, kochani!
49
DYSKOTEKA W INTERNACIE
Dziś w naszym internacie odbyła się dyskoteka halloweenowa zorganizowana przez wychowawców. W zabawie wzięli udział wychowankowie, beneficjenci programu Rehabilitacja 25+ oraz uczniowie naszej szkoły. Były tańce, konkursy, kreatywne stroje i mnóstwo dobrej zabawy! Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i fantastyczną atmosferę!
27
CÓŻ TO BYŁ ZA BAL!!!
W naszej szkole po raz pierwszy odbył się BAL ANIOŁA - wyjątkowe wydarzenie pełne radości i dobrej zabawy!
Jak na prawdziwy BAL przystało, rozpoczęliśmy go uroczystym polonezem, który poprowadziła nasza Pani Dyrektor Elżbieta Maćko.
Po części oficjalnej przyszedł czas na to, co dzieci lubią najbardziej - tańce, zabawy i mnóstwo uśmiechów!
To był dzień pełen anielskiej atmosfery, radości i wspólnej zabawy!
Rehabilitacja 25+
PAMIĘTAMY
W dniu dzisiejszym wychowankowie internatu wraz z wychowawcą odwiedzili cmentarze w celu zapalenia zniczy na grobach nauczycieli, wychowawców oraz wychowanków, którzy pracowali, uczyli się i wychowywali w Naszym Ośrodku.
XVII LUBUSKI TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH
Dnia 22 października w Strzelcach Krajeńskich odbył się XVII Lubuski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Nasz ośrodek reprezentowali: Jerzy Wójcik, Alan Będza oraz Dominik Bednarz.
Wyniki:
Jerzy Wójcik zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Alan Będza trzecie miejsce zdobywając brązowy medal . Dominik Bednarz uplasował się na piątym miejscu w swojej kategorii. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
1
WYCIECZKA DO ŻAGANIA
Przepiękny jesienny czas spędzony w parku książęcym w Żaganiu. Można w nim znaleźć wiele pięknych atrakcyjnych zakątków oraz dowiedzieć się jak to miejsce wyglądało kiedyś,za czasów księżnej Doroty Talleyrand-Perigord.
8
SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM
Nauka udzielania pierwszej pomocy i reagowanie w nagłych sytuacjach może uratować komuś życie, dlatego w naszej szkole 22 października 2025r. odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym, który przeprowadził zajęcia praktyczne i teoretyczne. Uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pomocy przedmedycznej, mieli również okazję poćwiczyć czynności ratownicze na fantomie. Spotkanie z ratownikiem medycznym to wartościowa inicjatywa, która rozwija świadomość uczniów na temat bezpieczeństwa i przygotowuje ich do działania w sytuacjach kryzysowych.
Zespół Profilaktyczno-Wychowawczy
28
UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU
8 października 2025r. w sali wielofunkcyjnej lubskiego pałacu przy al. Wojska Polskiego odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubsku. Nasz szkolny zespół wokalny pod kierunkiem pana Krzysztofa Hamerskiego został zaproszony na to niezwykłe wydarzenie. Dziewczynki zaśpiewały trzy piosenki, wzbogacając tym samym przebieg uroczystości. Uczennice jak zawsze zaprezentowały się wspaniałe, otrzymały mnóstwo gratulacji i ciepłych słów uznania.
UWAGA KONKURS
Zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin będzie dostępny w pokoju nauczycielskim naszego ośrodka.
WYCIECZKA DO MIĘDZYRZECKIEGO REJONU UMOCNIONEGO
W dniu dzisiejszym wychowankowie internatu oraz beneficjenci programu “Rehabilitacja 25+” wybrali się na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję poznać historię jednego z największych systemów umocnień obronnych w Europie. Zwiedzanie podziemnych tuneli, bunkrów oraz ekspozycji muzealnych dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń i wzbogaciło wiedzę historyczną uczestników. Wycieczka była również doskonałą okazją do integracji, aktywnego spędzenia czasu oraz rozwijania zainteresowań turystyczno-krajoznawczych.
31