• ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

• Szkoła, jako placówka edukacyjna powinna wspomagać proces prawidłowego kształtowania podstawowych zachowań i nawyków higienicznych. Dzieci i młodzież najbardziej narażeni są na infekcje i choroby zakaźne, dlatego istotne jest, aby wyrobić w nich nawyk dokładnego i częstego mycia rąk. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubsku włączyli się do realizacji zadań z zakresu profilaktyki zdrowotnej i co roku będą obchodzić 15 października "Światowy Dzień Mycia Rąk".

• DZIEŃ CHLEBA

• Dnia 17-X- 22 r. Zespoły Rewalidacyjno- Wychowawcze obchodziły " Dzień Chleba". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb oglądając teatrzyk pt. " Od ziarenka do bochenka". Poznały skladniki z których robi się chleb, a także różne rodzaje pieczywa. Dzieciwykonały z prawdziwego ciasta oraz z masy solnej własne chlebki oraz bułki.

• LIŚCIOWE DŹDŹOWNICE

• Dziś podczas zajeć, uczniowie z klasy 3aSPZ wykonały Liściowe dżdżownice. Zabawa podczas wykonywania prac była bardzo udana, a dżdżownice ładnie wyglądają na jesiennym oknie

• SPOTKANIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Klasa 6aAZ odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie utrwalili słownictwo związane z biblioteką. Pani bibliotekarka przypomniała o zasadach funkcjonowania biblioteki oraz zaprezentowała nowości książkowe. Zachęcała uczniów do czytania. Uczniowie otrzymali zakładki do książek i motywujące karty czytelnicze.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

• "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

Jan Paweł II

W czwartek, 13 października odbyła się w naszym Ośrodku piękna uroczystość. Cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto naszego Patrona - Jana Pawła II.

Obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, by później móc w swoim gronie bawić się i wzruszać podczas apelu.

Dziękujemy wszystkim: dyrekcji, kierownictwu, nauczycielom i terapeutom za ogrom pracy, jaką wkładacie w nauczanie i wychowywanie uczniów, ale słowa podziękowania należą się także wszystkim pracownikom niepedagogicznym, dzięki którym nasza szkoła tak dobrze funkcjonuje każdego dnia!

• Wycieczka nad zalew Karaś

• W piątek 7 października dwa zespoły klasowe- 3aSPZ oraz 2-3aAL wybrały się na wycieczkę nad Zalew Karaś. W otoczeniu pięknej pogody uczniowie mieli możliwość obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.

• XXII OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA RODZIN SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II NA JASNĄ GÓRĘ

• Z udziałem 150 sztandarów, 5 tys. uczniów i nauczycieli z 163 placówek na Jasnej Górze odbyła się XXII Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II w której my również uczestniczyliśmy !!!

Pielgrzymkowe spotkanie rozpoczęło się 5 października 2022 r. o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Matki Boskiej. Kulminacyjnym momentem była uroczysta Msza Święta sprawowana w czwartek 6 października 2022 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Duszpasterza naszej Rodziny ks. bp. Marka Solarczyka.

Święty Jan Paweł II stwierdził: „Jeśli chcemy, aby świat stał się ostatecznie przybytkiem pokoju, musimy nieustannie i z pokorą, ufnie i wytrwale się modlić…”. Odpowiadając na to wyzwanie, przybyliśmy na Jasną Górę ze szczególną intencją - by wspólnie modlić się o pokój na świecie oraz zakończenie wojny na Ukrainie. To piękny wyraz naszej pamięci o Patronie, który zawsze pragnął pokoju.

• "Laboratoria Przyszłości - Podsumowanie Września

• W ramach otrzymanego wsparcia i realizacji założeń projektu edukacyjnego #LaboratoriaPrzyszłości, nauczyciele z naszej placówki, korzystając z zakupionego sprzętu, przeprowadzili lekcje mające na celu wyjaśnienie założeń programu oraz zapoznanie uczniów z urządzeniami. Zakupiony sprzęt został wykorzystany w miesiącu wrześniu na zajęciach z techniki, plastyki i przyrody. Uczniowie na lekcjach techniki zapoznali się z elementami elektroniki i obwodami elektronicznymi. Lekcja plastyki pokazała uczniom w jaki sposób powstaje cień rzucany przez przedmioty przy różnym położeniu światła, na lekcjach przyrody, uczniowie dowiedzieli się między innymi, za pomocą jakich narzędzi, przyrządów i urządzeń można obserwować i utrwalać zjawiska zachodzące w przyrodzie.

• Wycieczka do Bolesławca

• Klasa 6aAZ uczestniczyła w wycieczce do Bolesławca. Uczniowie brali udział w warsztatach zdobienia ceramiki, zwiedzali Muzeum Ceramiki oraz poznali ciekawe elementy historii miasta zaprezentowane w oparciu o podświetlaną makietę i film. Ciekawym momentem był również spacer po mieście.

• Dzień Chłopaka

• 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował MUZYCZNE PRZERWY, podczas których można było wspólnie potańczyć i pośpiewać . Wszyscy chłopcy otrzymali słodki upominek. Odbyły się również klasowe uroczystości, podczas których ten wyjątkowy dzień był świętowany w mniejszym gronie. Wszystkim Chłopcom, małym i dużym, w ich dniu życzymy samych radości i jak najmniej trosk, powodzenie i wielu sukcesów

• Próbna Ewakuacja

• Dnia 29 września 2022 roku w trosce o bezpieczeństwo uczniów, w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.