• XXVII LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH

          • Dnia 29 marca 2023 roku odbył się XXVII Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych – Gubin 2023. W zawodach wzięło udział 10 drużyn z województwa Lubuskiego oraz 2 drużyny z Niemiec. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Lubsku reprezentowali: Omar Miski, Kornel Jóźków, Aleksander Mielnik.

            Osiągnięcia naszych zawodników:

            Omar Miski:

            15 metrów ze sprzętem pneumatycznym – srebrny medal,

            25 metrów ze sprzętem pneumatycznym – brązowy medal

            Aleksander Mielnik:

            25 metrów stylem klasycznym – piąte miejsce,

            50 metrów stylem klasycznym – brązowy medal.

            Kornel Jóźków:

            25 metrów stylem dowolnym – czwarte miejsce,

            50 metrów stylem dowolnym – brązowy medal.

            Trenerem naszej drużyny był pan A. Walczak, a opiekę nad drużyną sprawowała pani A. Sówka. Wszystkim naszym zawodnikom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • PORANKI Z MAŁPKĄ MUKI i ….

          • Dziś odbyło się kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej „Poranki z Małpką Muki - wspólna gimnastyka ciała, buzi i języka”. Tym razem rezolutna małpka zaprosiła dzieci na spotkanie z kosmitami. Dzięki temu spotkaniu dzieci usprawniały narządy mowy, doskonaliły percepcję słuchową oraz koordynację wzrokowo- ruchową i orientację przestrzenną oraz stymulowały układ przedsionkowy.

            Wszyscy wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni (o czym świadczą uśmiechnięte buzie) i ciekawi następnego spotkania.

            Zajęcia miały charakter otwarty, co dało możliwość nauczycielom i wychowawcom obserwowania przebiegu zajęć i ich efektów.

            A jaka niespodzianka czeka dzieci podczas następnego spotkania? Kogo zaprosi małpka Muki?

          • DZIEŃ WIOSNY

          • "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, zimę dziś żegnamy, a wiosnę witamy."⚘️

            W dniu dzisisiejszym uczniowie naszej szkoły, w radosnych i wiosennych nastrojach przywitali nową porę roku. Wiosna przywitała nas kolorowymi strojami przygotowanymi przez uczniów, wesołymi tańcami i radosnymi piosenkami. Dzisiaj nie mamy już wątpliwości, że zima odeszła. Wiemy to doskonale, ponieważ sami wysłaliśmy ją na daleką Grenlandię.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także tego dnia przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

            Symbolem solidarności są kolorowe lub ubrane nie do pary skarpetki, będące synonimem niedopasowania genotypowego z jakimi borykają się osoby z Zespołem Downa.

            Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie z Zespołem Downa barwne i szczęśliwe.

            Kochani dziś do szkoły ubieramy kolorowe lub nie do pary skarpetki

          • DORADZTWO ZAWODOWE W RAMACG PROJEKTU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Podczas lekcji doradztwa zawodowego, uczniowie klasy 7AL realizując tematykę z zakresu poznawania zawodów, mieli możliwość wykorzystania nowoczesnej technologii informatyczno-technicznej. Uczniowie mieli okazję obserwować pracę i możliwości wykorzystania drukarki 3D. Zajęcia organizowane były w ramach projektu #Laboratoria Przyszłości.

          • WYCIECZKA DO OŚRODKA EDUKACJI PRZYRODNICZNO - LEŚNEJ W JEZIORACH WYSOKICH

          • Dzisiaj cztery klasy miały przyjemność odwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich to była niesamowita przygoda! Podczas spaceru po lesie mieliśmy okazję szukać pierwszych oznak wiosny, słuchać śpiewu ptaków i słuchaliśmy ciekawych opowieści o życiu zwierząt oraz roli naszego ekosystemu. Widzieliście, że dziki robią sobie legowiska w trzcinach? My już wiemy to i jeszcze więcej . Wejście na wieżę widokową wymagało od nas aktywności fizycznej oraz pokonania swoich lęków, ale dla takich widoków było warto! Miłym przerywnikiem była bajka edukacyjna wyjaśniająca dzieciom jak należy zachowywać się w lesie. Nasi uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali ośrodek, zresztą sami zobaczcie ile tam kryje się ciekawych rzeczy! A na koniec było ognisko i kiełbaski. Dzień na świeżym powietrzu zaliczamy do udanych.

          • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

          • " Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów". Z okazji Dnia Kobiet gorące życzenia, laurki, kwiaty i słodkości - wszystko dla kochanych Pań i Dziewczynek przekazali chłopcy z Samorządu Uczniowskiego w SOSW w Lubsku.

          • VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY

          • Dnia 7 marca nasi uczniowie Hubert Leśniowski i Seweryn Raszewski wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym pod hasłem "Matematyka w mieszkaniu, na poważnie i wesoło" organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie. Reprezentanci naszego ośrodka przygotowani przez pana Andrzeja Uliasza, godnie zaprezentowali się zarówno w części teoretycznej konkursu, jak i w zadaniach praktycznych zajmując 7 miejsce. Po zmaganiach matematycznych mieli okazje zwiedzać i podziwiać atrakcje turystyczne Szczecina. Uczniowie podziwiali renesansowy Zamek Książąt Pomorskich historyczną siedzibę rodu Gryfitów, władców księstwa pomorskiego, Muzeum „Przełomy”, w którym prezentowana jest najnowsza historia Szczecina, ze szczególnym uwzględnieniem buntu społecznego w przełomowych wydarzeń w latach 1970-1989. Przeszli się po Wałach Chrobrego – to jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie. Można z nich obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Duże wrażenie wśród uczniów wzbudziła strzelista bryła nowej szczecińskiej filharmonii oraz jej przeszklona fasada uzupełniona o świetliste iluminacje przyciągające wzrok każdego przechodnia. Również spacer Alejami Platanów wywarł na uczniach duże wrażenie, gdyż to największe w Polsce skupisko Platanów klonolistnych, tych pięknych pomnikowych drzew. W szczecińskich alejach znajduje się ich aż 213. Zwiedzający zatrzymali się również przed pomnikami: Jana Pawła II – patrona naszego ośrodka, Chłopca węgierskiego, który jest - znakiem solidarności i wdzięczności narodu węgierskiego za pomoc udzieloną mieszkańcom Budapesztu przez mieszkańców Szczecina, oraz Pomnikiem Czynu Polaków, który upamiętnia czyny narodu polskiego na przestrzeni trzech epok istnienia. Jednakże największą radość sprawiło uczniom zwiedzanie szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym podziwiali zabytkowe, auta, motocykle, tramwaje, autobusy i inne ciekawe projekty motoryzacyjne. Ta krótka edukacyjno – turystyczna wizyta w Szczecinie zapewne na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

          • WYJŚCIE DO PIZZERI Z OKAZJI DNIA KOBIET

          • Każda okazja jest dobra, aby wspólnie świętować a tym razem cztery zespoły wspólnie obchodziły Dzień Kobiet Wyjście na pizzę to nie tylko smakowity posiłek. To również zajęcia praktyczne w najbliższym otoczeniu i nauka zachowań w miejscach publicznych było pysznie, wesoło i już wiemy, że chętnie powtórzymy to nie raz, nie dwa

          • PORANKI Z MAŁPKĄ MUKI

          • Grupa dzieci z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w tym semestrze uczestniczy w innowacji pedagogicznej „Poranki z Małpką Muki - wspólna gimnastyka ciała, buzi i języka”, która jest cyklem spotkań terapeutycznych łączących oddziaływania z zakresu logopedii i integracji sensorycznej.

            Dziś Małpka Muki zaprosiła dzieci na spotkanie z klaunem Stefanem w cyrku Wszyscy razem ćwiczyli buzię i język oraz prawidłową postawę ciała i koordynację ruchową.

            To był zdecydowanie atrakcyjnie i dobrze spędzony czas Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z Małpką Muki. Gdzie ich zabierze podczas kolejnego spotkania?

          • BAL KARNAWAŁOWY W INTERNACIE

          • Dzisiejsza zabawa karnawałowa 💃🕺 wzbudziła u wszystkich wychowanków internatu wiele radości🙂🥳🥰. Nasza świetlica szkolna zmieniła się tego dnia w salę dyskotekową, która przez cały wieczór wypełniona była dźwiękami muzyki🔊🎶🎵, konkursami i pozytywną energią u wszystkich uczestników zabawy♥️♥️♥️.