30.11.2016 Grupa Artystyczna ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku wraz z Opiekunami: Joanną Magdziarz, Małgorzatą Nadworską, Mirosławą Samsonowicz, Łukaszem Michałkiewicz, uczestniczyła w III Integracyjnym Żarskim Przeglądzie Teatrów organizowanych przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Radość Życia". Nasi Uczniowie wraz z Nauczycielami przedstawili fragment inscenizacji, który można było obejrzeć podczas organizowanego 11 listopada 2016r., przez nasz Ośrodek Narodowego Święta Niepodległości. Tytuł spektaklu - "Tobie Ojczyzno Moja". Opublikował - Łukasz Michałkiewicz. Zapraszamy do Obejrzenia filmu - klikając na logo FACEBOOK 
Aktualności
III Integracyjny Żarski Przegląd Teatrów
Andrzejki
We wtorek 29 listopada w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa, w programie której znalazły się oczywiście tradycyjne konkursy i wróżby andrzejkowe. a na zakończenie zagrała muzyka, przy której uczniowie mogli oddać się tanecznym pląsom.
Jednakże jeszcze przed tańcami wielu było chętnych poznania swojej przyszłości, dowiedzenia się czyj but pierwszy przekroczy próg, czy też imienia drugiej połówki. Zabawa była czarująca!
Opublikował - Ł.M.
Konkurs recytatorski poezji religijnej w Górzynie
30 Listopada nasze uczennice gimnazjum Iwona Szakoła (wyróżnienie za autorski wiersz) oraz Andżelika Zakowicz pod opieką p. Aleksandry Walczak i Dariusza Skibickiego wzięły udział w 13 Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej w Górzynie.Na razie kilka pamiątkowych fotek (w tym z przewodniczącym jury konkursowego).
Gratuluję odwagi a wkrótce opublikuję wyróżniony utwór poetycki
a może i pozostałe wiersze naszej szkolnej poetki - może ośmieli to innych do sięgnięcia po pióro i popisania się talentem poetyckim.Iwona Szakoła „Mój Aniele”
Ja mam grzechów bardzo wiele
Potrzebuję Cię aniele
Potrzebuję byś mnie bronił
Byś me życie trzymał w dłoni
Bym nie zeszła na złą drogę
Wiem, że zawsze mi pomożesz
Jesteś przy mnie
Chronisz mnie
Za to Ci dziękować chcę
I choć diabeł wciąż próbuje
Ja przy Tobie się nie zgubię
A gdy światło w nocy zgaśnie
Ty mym światłem będziesz właśnie
Dobrze, że Ty przy mnie jesteś
Że mam Ciebie mój aniele
opublikował
Dariusz Skibicki
tenis stołowy - krosno
TENIS STOŁOWY - KROSNO ODRZAŃSKIE
W DNIU 09.11.2016r. W KROŚNIE ODRZAŃSKIM ODBYŁ SIĘ LUBUSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO OLIMPIAD SPECJALNYCH. NASZ OŚRODEK REPREZENTOWALI : S.MIELCAREK , M. ŁOWICKI , K.MOSKALIK , D.MOSKALIK
WYNIKI: S. MIELCAREK - ZŁOTY MEDAL
M.ŁOWICKI - ZŁOTY MEDAL
K. MOSKALIK - 5 MIEJSCE
D.MOSKALIK - 6 MIEJSCE
Remont w SOSW Lubsko
W dniu 18 listopada 2016 r. rozpoczęto intensywne prace remontowe w budynku A Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku mające na celu dostosowanie budynku do wymagań przeciwpożarowych. Mianowicie wyodrębnienie klatki schodowej poprzez zainstalowanie drzwi przeciwpożarowych na każdej kondygnacji, zainstalowanie klapy oddymiającej i napowietrznającej w dachu, zdjęcie boazerii, wykonanie nowej instalacji przeciwpożarowej. Wymiana poręczy przy schodach, położenie na schodach nowej nawierzchni. Zakończenie prac za miesiąc.
Uczniów i Rodziców przepraszamy za utrudnienia w funkcjonowaniu szkoły.
Za przekazanie środków finansowych na to zadanie dziękujemy Staroście Powiatu Żarskiego Panu Januszowi Dudojć, Zarządowi i Radzie Powiatu w Żarach.
Zaduszki
W środę 2 listopada 2016 roku uczniowie SOSW udali się cmentarz komunalny w Lubsku.
W ramach oddania hołdu bohaterom narodowym, uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, będący symbolem poległych anonimowo żołnierzy.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jasieniu
Kochani uczniowie - werbliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku uświetnili obchody Narodowego Święta Niepodległości w Jasieniu. Jestem z Was dumna!!!

Dyrektor Ośrodka
Elżbieta Maćko
Konkurs Różańcowy
Konkurs różańcowy rozstrzygnięty. Wpłynęło 11 przepięknych i zróżnicowanych w formach plastycznych prac. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Dziękuję wszystkim, którzy wraz ze mną uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych.
katecheta
Dariusz Skibicki
MATP
Rywalizacja sportowa to doskonała forma rehabilitacji. Dlatego już od 15 lat w Lubsku organizowana jest Olimpiada Specjalna dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Na starcie stanęło 60 zawodników reprezentujących 16 drużyn. Każdy mógł startować w dwóch konkurencjach.
Dyrektor Ośrodka
Elżbieta Maćko

Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości w Lubsku cd. Przemarsz ulicami miasta, składanie hołdu Tym, którzy walczyli o wolność i uroczysta Akademia - Tobie Ojczyzno moja. Za niezwykle pięknie wyrażoną miłość do Ojczyzny, Uczniom i Nauczycielom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.Jana Pawła II podziękowano owacją na stojąco. Ciepłe podziękowanie za współpracę i gratulacje wyraził Burmistrz Miasta Lubska Pan Lech Jurkowski i Ksiądz Proboszcz Marian Bumbul. ... Starosta Powiatu Żarskiego Pan Janusz Dudojć pogratulował uczniom i nauczycielom powiatowej szkoły, informując, że wniosek na termomodernizację szkoły za milion trzysta tysięcy złotych jest w ostatniej fazie oceniania. Moi Kochani Uczniowie i Nauczyciele gratuluję Wam i dziękuję. Doceniam trud włożony w przygotowanie tak, aby to najważniejsze święto Polski było naprawdę wyjątkowe !!!!! Me serce wypełnia duma i radość i szczęście - jestem z Was dumna!!!
Dyrektor Ośrodka
Elżbieta Maćko
BOCCI 2016
BOCCI 2016
27.09.2016 r.w Zielonej Górze odbyły się VIII INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W BOCCI.Drużyna SOSW z Lubska zajęła 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Skład drużyny: Gracjan Oliszewski , Dawid Mantaj , Paweł Skorupiński.
Wycieczka do Policji
Dnia 15.09.2016., odbyła się wycieczka klasy I-III SP i IV-VI SPZET wraz z nauczycielkami p. J.Magdziarz i M.Bandiak do Komisariatu Policji w Lubsku . Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach. Uczniowie najbardziej byli zafascynowani radiowozami policyjnymi, które mogli dokładnie obejrzeć. To była bardzo udana wyprawa! Opublikował: Ł.Michałkiewicz
Narodowe Czytanie w Lubsku
W dniu 3.09.2016 nauczycielka naszej szkoły p.J. Magdziarz wzięła udział w Narodowym Czytaniu Quo Vadis H.Sienkiewicza czytanym dla mieszkańców Lubska.Opublikował: Ł.Michałkiewicz
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017
WITAJ SZKOŁO! : )
1 września o godzinie 9.00 na Placu Apelowym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Elżbieta Maćko serdecznie powitała wszystkich przybyłych na tą uroczystość - Uczniów, Rodziców, Kadrę Pedagogiczną oraz Pracowników Szkoły. Szczególnie ciepłe słowa zostały skierowane do nowych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają swoją edukacyjną przygodę w naszej szkole. Pani Dyrektor życzyła wszystkim w tym roku szkolnym, a zwłaszcza uczniom i nauczycielom realizacji najskrytszych marzeń. Opublikował: Ł.Michałkiewicz

Zapraszamy Rodziców wraz z Dziećmi,
oraz wszystkich Przyjaciół naszego Ośrodkana uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dnia 1.09.2016r. o godz. 9.00
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku
SŁAWA 2016
LUBUSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH SŁAWA 14 - 16.06.2016r.
W dniach 14-16.06.2016 odbły się Lubuskie Letnie Igrzyska w Sławie. SOSW Lubsko reprezentowali ; M.Anzel , D.Makowski, K.Nalepa , P.Osak , K.Motyka , K.Bednarz
Wyniki: pchnięcie kulą - D.Makowski zajął 3 miejsce , K. Nalepa zdobył złoty medal
rzut p.palantową - K.Motyka zajął 2 miejsce , K.Bednarz 4 miejsce , M.Anzel 2 miejsce , P.Osak 1miejsce
skok w dal - K.Nalepa 1 miejsce , D. Makowski 2 miejsce , K.Motyka 1 miejsce , M.Anzel 1 miejsce
100m - P.Osak 1 miejsce , K.Bednarz 1miejsce ,
regaty kajakowe - D.Makowski 2miejsce
Bocci- K.Nalepa , M.Anzel drużynowo zdobyli złoty medal
Happening "Młodzież wolna od uzależnień"
Dnia 3 czerwca pod ratuszem odbył się happening "Młodzież wolna od uzależnień", w którym bralismy udział. Organizatorem happeningu był Zespół Szkół Technicznych w Lubsku przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubsku. Rewelacyjna inicjatywa! :) Dziękujemy. Opiekunowie: Dagmara Nowak, Małgorzata Nadworska. Udostępnił: Łukasz Michałkiewicz
Dzień Dziecka/Sportu
Dnia 1 czerwca, w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka/Sportu, w którym brała udział cała społeczność uczniowska. Każda klasa przygotowała plakat na podsumowanie profilaktycznej akcji "Trzymaj Formę" - prace były wspaniałe! Na naszych uśmiechniętych uczniów czekały ciekawe konkurencje. Odbył się również mecz piłki siatkowej oraz turniej tenisa stołowego.
Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał słodki poczęstunek. Udostępnił: Łukasz Michałkiewicz


