• Aktualności

          • RAMOWY PLAN REKOLEKCJI - SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

          • ŚRODA (29.03.2017

            Godz. 8.10 – 11.00 – Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Klasy Przysposabiające do Pracy

            • 8.10 -11.00Spowiedź
            • 10.00-11.00 – Eucharystia z nauką rekolekcyjną

            W czasie Eucharystii, opiekę nad młodzieżą z ZSZ i PP sprawują katecheta Dariusz Skibicki, oraz nauczyciele mający w danym czasie zajęcia z uczniami.

        • Zebranie z rodzicami
          • Zebranie z rodzicami

          • Dnia 3 marca 2017r. odbyło się w naszym ośrodku spotkanie z rodzicami podsumowujące pierwszy semestr roku szkolnego 2016/2017. Pani Dyrektor Elżbieta Maćko przedstawiła najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w naszej szkole od września, osiągnięcia artystyczne i sportowe naszych uczniów oraz podziękowała rodzicom za wsparcie i współpracę w pierwszym półroczu. Opowiedziała również o przeprowadzonych w placówce pracach remontowych oraz planach na drugi semestr : harmonogram imprez szkolnych, dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, terminy egzaminu klasy III gimnazjum i potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, planowana termomodernizacja budynku. Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczniów naszego ośrodka: piosenka z repertuaru zespołu Skaldowie pt.”Wiosna” w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. Mirosławy Samsonowicz, taniec country wykonany przez uczniów kl. I-III SP i I-III SP ZET pod kierunkiem p. Joanny Magdziarz i Mirosławy Samsonowicz oraz wiersz autorstwa uczennicy kl. III Gimnazjum Iwony Szakoły pt. „Mój Aniele”. Udostępnił: Ł.M.

        • Pizza w Internacie
          • Pizza w Internacie

          • Wychowankowie Internatu poznali podstawowe zasady pieczenia pizzy. Entuzjastami umiejętności kulinarnych – pieczenia pizzy okazali się chłopcy. Udało nam się stworzyć pizzę o delikatnym i kruchym cieście. Rezultaty widać na zdjęciach! Udostępił - Ł.M.

        • Bal Karnawałowo-Walentynkowy
          • Bal Karnawałowo-Walentynkowy

          • Dnia 22 lutego w naszej szkole odbył sie bal karnawałowo – walentynkowy. Podczas, którego uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoją wiedzę w kategoriach:  Walentynki,  bajkowe pary i muzyka filmowa. Królową balu została diablica Klaudia Chszczewska, natomiast królem  odwazny policjant- Paweł Miększyło. Nagrodzono również najciekawsze przebranie, a zwycieższczynią tej konurencji została królowa Martyna Szutran. Wszyscy bawili się znakomicie w rytmach  disco polo.  Tych wszystkich ciekawych wrażeń podczas tegorocznego balu dostarczyły nam organizatroki Panie: Monika Pas, Monika Bandiak i Katarzyna Balak. Naszym Paniom kucharkom dziękujemy za przepyszny poczęstunek.

          • Konkurs Palm

          • Tradycyjnie, jak co roku parafia NSPJ w Lubsku ogłosiła konkurs na palmę wielkanocną.

            Prace konkursowe wraz z dołączoną sztywną i mocno przytwierdzoną kartą informacyjną (imię i nazwisko, klasa, szkoła) proszę składać do katechety Dariusza Skibickiego - będą eksponowane w czasie Niedzieli Palmowej podczas procesji i w kościele NSPJ w Lubsku.

            Prace można odebrać z kościoła w Wielkim Tygodniu (po Niedzieli Palmowej).

            opublikował

            Dariusz Skibicki

          • Orszak Trzech Króli - Królestwo Króla Melchiora

          • Zdjęcie użytkownika Elżbieta Maćko.

             

            Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w LUBSKU uczestniczą we Mszy św. i potem w Orszaku Trzech Króli - Królestwo Króla Melchiora - zieloni 

            opublikował

            Dariusz Skibicki

        • Wigilia w Internacie
          • Wigilia w Internacie

          • Dnia 15.12.2016 odbyło się Spotkanie Wigilijne w Internacie, zorganizowane przez nauczycieli i wychowanków Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku. Uroczysta wieczerza wigilijna przebiegała w ciepłej i miłej atmosferze, wspólnym kolędowaniu, dzieleniu się opłatkiem oraz spożywaniu potraw wigilijnych. Wieczór urozmaicony został przepięknymi występami wychowanków internatu oraz przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez szkolny zespół „Owo i To”. Wśród zaproszonych Gości na spotkaniu pojawili się: Helena Sagasz, Tomasz Wontor, Ryszard Kowalczuk, Małgorzata Delijewska, Piotr Palcat, Lech Jurkowski, Andrzej Kamyszek, ks. Władysław Tasior, Urszula Rakowska, Przyjaciele z Wichernschule Forst. Uroczystość pozwoliła poczuć wszystkim radość z nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Udostępnił:Ł.
            M.

          •    POKONKURSOWA WYSTAWA

            SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

            FILM (kliknij) --------------> 

        • Konkurs Szopka Bożonarodzeniowa
          • Konkurs Szopka Bożonarodzeniowa

          • Dnia 14.12.2016 r., w naszej szkole odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu na Wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących placówek: SP 1 w Lubsku, SP 2 w Lubsku, SP 3 w Lubsku, ZSP Jasień, Gimnazjum nr 1 w Lubsku, Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku, Gimnazjum w Jasieniu, SP Górzyn, SP Wicina, SP Golin, Oddziały Przedszkolne w Wicinie i Golinie, Powiatowy Dom Dziecka w Lubsku, SOSW w Lubsku. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Nagrodzone zostały 62 szopki. Oceniając szopki komisja uwzględniła tradycyjność i nawiązanie do kanonu szopki, kolorystykę, materiały i technologię wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, trwałość formy oraz samodzielność wykonania. Poza emocjami związanymi z wynikami konkursowymi, a także koniecznością odebrania nagród, na scenie można było obejrzeć premierę tegorocznych Jasełek „Narodził się w stajence”, przygotowane przez szkolny zespół artystyczny „Owo i To”. Pani Dyrektor Elżbieta Maćko gratulując dzieciom ich dzieł podziękowała, że wraz z opiekunami zechcieli przyjechać na uroczyste podsumowanie konkursu. Wśród przybyłych, zaproszonych Gości byli: Helena Sagasz, Jerzy Wojnar, Andrzej Kamyszek, Józef Radzion, Monika Kołodziej, Małgorzata Cierebiej – Graczyk, Krzysztof Bagiński, Cecylia Tęciorowska, Urszula Rakowska, ks. Stanisław Tasior i inni. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor złożyła wszystkim przybyłym, życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorami konkursu byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.Jana Pawła Ii w Lubsku oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Serce a Uśmiech”. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta Lubsko reprezentującego Urząd Miejski w Lubsku za dofinansowanie do konkursu – ogromny dar dla tak dobrej i potrzebnej inicjatywy jaką jest konkurs na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu. Opublikował:Ł.M.

        • KOSZYKÓWKA - ŚWIEBODZIN
          • KOSZYKÓWKA - ŚWIEBODZIN

          •                                                                 KOSZYKÓWKA - ŚWIEBODZIN

                        DNIA 29.XI.2016r. ODBYŁ SIĘ XI LUBUSKI TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

                  W RAMACH EUROPEJSKIEGO TYGODNIA KOSZYKÓWKI ŚWIEBODZIN 29.XI.2016. W TURNIEJU WZIĘŁO 

                  UDZIAŁ 10 ZESPOŁÓW Z LUBSKA , SULĘCINA, GUBINA, ŻAR, STRZELEC KRAJEŃSKICH, SZPROTAWY, 

                  ZIELONEJ GÓRY, NOWEJ SOLI, WSCHOWY I ŚWIEBODZINA. NASZA DRUŻYNA ZE SPECJALNEGO 

                  OŚRODKA SZKOLNO - WYCHOWAWCZEGO W LUBSKU ZAJĘŁA CZWARTE MIEJSCE.

                  SKŁAD ZESPOŁU : D. MAKOWSKI , M. ŁOWICKI , K. BEDNARZ,K. MOTYKA, S. MIELCAREK ,P. OSAK.

        • Europejski Tydzień Autyzmu - Warsztaty
          • Europejski Tydzień Autyzmu - Warsztaty

          • Dnia 2 grudnia 2016 r. odbyły się warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu. Swoją obecnością na warsztatach zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Lubsko – Pan Lech Jurkowski, dyrektor SOSW - Pani Elżbieta Maćko oraz przedstawiciele lokalnych mediów: Pani Cecylia Tęciorowska oraz Pan Stanisław Bagiński. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z charakterystyką osób z autyzmem, zapoznanie z prawidłowym zachowaniem wobec osób z autyzmem, sposobami taktownej pomocy, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów wynikających z niewiedzy i nieprawidłowych wyobrażeń o osobach z autyzmem, uwrażliwienie na potrzeby osób z autyzmem, kształtowanie u uczniów postawy szacunku, oraz zrozumienia, tolerancji i empatii dla osób dotkniętych autyzmem. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem naszej placówki a w szczególności poznanie specyfiki pracy z uczniem z autyzmem oraz szerokim zakresem terapii oferowanych przez nasz Ośrodek. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i miło spędzony czas! ”Autyzm to towarzysz na całe życie. Towarzysz, którego nie widać gołym okiem, choć wrażliwsi mogą go dostrzec...” Organizatorzy: Zespół ds. autyzmu. Opublikował: Ł.M