• Aktualności

          • TURNIEJ PRZYRODNICZO-HISTORYCZNY MIAST NOWA SÓL-LUBSKO-SZPROTAWA-ZIELONA GÓRA-WSCHOWA

          • Dnia 9 kwietnia 2013 r. uczniowie klas IV-VI: Patryk Sowa, Sebastian Świercz i Krzysztof Raszewski wraz z opiekunami: Małgorzatą Nadworską i Ewą Tomiałowicz uczestniczyli w turnieju przyrodniczo-historycznym, zorganizowanym przez SOSW w Nowej Soli, pod hasłami przewodnimi: „Wszyscy jesteśmy częścią przyrody, broniąc jej, bronimy samych siebie” oraz „Każdy dzień jest podróżą przez historię”. Celem konkursu było popularyzowanie i utrwalenie wiedzy przyrodniczej oraz historycznej naszego kraju. Turniej składał się z dwóch etapów: przyrodniczego – „Las – naturalne bogactwo ludzkości” oraz historycznego – „Symbole narodowe Polski”. 

            Pierwszy etap konkursu zawierał zadania przyrodnicze, które dotyczyły: znajomości właściwych i niewłaściwych zachowań w lesie, darów lasu, rozpoznawania i nazywanie leśnych jagód i grzybów, rozróżnianie drzew liściastych i iglastych, przysłowia związane ze zwierzętami leśnymi. Druga runda, historyczna, obejmowała m.in. zagadnienia: podstawowe pojęcia (historia, muzeum, wiek, kronika, archeolog, legenda), symbole narodowe (godło, hymn, flaga), historyczne i dzisiejsza stolica Polski.

            Nasi uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do konkursu i doskonale poradzili sobie z zadaniami. Turniej miast zakończył się zwiedzaniem Muzeum Miejskiego w Nowej Soli .

          • V MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU ŻAGAŃ 2013

          •  

                         

            DNIA 13.03.2013r. ODBYŁY SIĘ V MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W UNIHOKEJU ŻAGAŃ 2013

            DRUŻYNA REPREZENTUJĄCA SOSW W LUBSKU ZAJĘŁA TRZECIE MIEJSCE

            A.SKORUPIŃSKĄ WYBRANO NAJLEPSZĄ ZAWODNICZKĄ TURNIEJU

            SKŁAD DRUŻYNY;

            A.SKORUPIŃSKA

            P.MARKULAK

            S.SKORUPIŃSKI

            G.SKORUPIŃSKI

            P.SKORUPIŃSKI

            W.BANDZIAK

            D.ŚLIWKA

            K.DRÓŻDŻ

            S.MIELCAREK

            opiekun A.Walczak

          • Spotkanie z rodzicami podsumowujące I semestr

          • Dnia 22 lutego odbyło się spotkanie z rodzicami podsumowujące I semestr roku szkolnego 2012/2103. Rodziców powitała pani dyrektor E. Maćko. Działalność szkoły za I semestr podsumowała pani wicedyrektor A. Gargalis. Sprawozdaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna obrazująca minione wydarzenia oraz sukcesy dzieci. Rodzicom swój dorobek i talenty artystyczne (taneczne, wokalne i recytatorskie) zaprezentowali uczniowie Ośrodka, co było główną atrakcją spotkania. W trakcie słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez uczniów klas zawodowych, rodzice mieli okazję podzielić się uwagami, spostrzeżeniami, problemami. Spotkanie podsumowała pani dyrektor, nie szczędząc słów pochwały dla sukcesów dzieci, któych osiągnięcie wymaga niejednokrotnie wielu trudów i wysiłków.

            Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze spotkania.

             

             

          • Bal Karnawałowy 2013

          •  

             

            Dnia 31 stycznia w naszym Ośrodku odbył się bal karnawałowy pt. W krainie dnia i nocy zorganizowany przez Panie: Monikę Bandiak, Monikę Pas, Annę Franczak i Katarzynę Balak. Cała sala przez kilka godzin wypełniona była dziećmi i nauczycielami ubranymi w rzeczy w kolorze czarnym lub białym. Podczas balu oprócz zabawy tanecznej czekały na uczniów różne ciekawe konkurencje. Dzieci miały za zadanie zjeść kawałek cytryny bez skrzywienia buzi, zatańczyć w parach z balonem, rozwiązać krzyżówkę, znaleźć ukryte na sali słoneczka oraz księżyce. Skoczną muzykę serwował nam oczywiście nasz Pan Darek, któremu serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy też do naszych Pań kucharek, które na poczęstunek przygotowały nam przepyszną pizzę.  

          • ANDRZEJKI

          • Dnia 29 listopada w Pałacu na Wzgórzu odbyła się zabawa andrzejkowa. Uczestnikami balu byli uczniowie naszej szkoły oraz rówieśnicy z zaprzyjaźnionej szkoły Wichernchule Forst. W tym roku bawiliśmy się w klimacie staroludowym. Impreza miała na celu zapoznanie ze zwyczajami andrzejkowymi, kształtowanie szacunku do obyczajów, a przede wszystkim integrację społeczności szkolnej poprzez tworzenie warunków do wspólnej zabawy. Były więc wróżby, tańce, pląsy, zabawy zespołowe – jednym słowem mnóstwo frajdy. O powodzeniu Andrzejek świadczył uśmiech i dobry humor wszystkich dzieci.

             

            ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ (po otworzeniu galerii wystarczy klikąć na napis "POKAZ SLAJDÓW" aby uruchomił się tryb prezentacji).

             

          • Zimowy Obóz Sportowy - Jelenia Góra-Jagniątków 04-11.12.2012r.

          •  

            Uczniowie doskonalili techniki biegowe i zjazdowe na Polanie Jakuszyckiej, na stokach Szklarskiej Poręby i Karpaczu.

            Poznaliśmy górskie okolice zamku Chojnik, wodospadu Szklarka, Przesieki i Szklarskiej Poręby.

            W programie czekały nas takie atrakcje jak ogniska, kulig, dyskoteki i bal sportowca.

            W obozie uczestniczyli:

            1. Kamil Nalepa
            2. Szymon Skorupiński
            3. Mikołaj Będza
            4. Mariusz Strąkowski
            5. Marek Strąkowski
          • Bocci

          •  

             

            DNIA 25.09.2012 r. W DRZONKOWIE UCZENNICE SPECJALNEGO OŚRODKA  SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO W LUBSKU        

             NA CZWARTYCH INTEGRACYJNYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W BOCCI ZAJĘŁY TRZECIE MIEJSCE ZDOBYWAJĄC BRĄZOWY MEDAL!

            OŚRODEK REPREZENTOWAŁY : KAROLINA DROZDEK , MAGDALENA ANZEL , SYLWIA WOJTKIEWICZ.

                                                                                     TRENER : ARTUR WALCZAK

             

             

          • AKCJA „ŚWIĄTECZNA PACZKA” – zbiórka żywności i nie tylko…

          •  

             „Słowo d z i ę k u j ę, wypowiedziane z przekonaniem, z serca i szczerze ma charakter niemal sakralny. Odniesione do człowieka oznacza: przyjmij moją-naszą wdzięczność, którą chcę ci okazać i zawieram ten stan mojej duszy 
            w wielkim skrócie, w tym jednym słowie „dziękuję”.
            Chciałybyśmy gorąco podziękować wszystkim i każdemu z osobna, za dar dzielenia się. Dzięki ofiarodawcom – pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym, przygotowałyśmy 16 wielkich paczek z żywnością i artykułami przemysłowymi dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły.
            Dla Was Kochani-podziękowaniem niech będzie, świadomość ogromnego wkładu 
            w pomyślne uwieńczenie wspólnej akcji świątecznej oraz to, że najbardziej potrzebujący nasi uczniowie i ich najbliżsi-będą mogli lepiej przygotować świąteczną wieczerzę.
            Budujące jest to, że możemy na siebie liczyć, z serca dziękujemy!
                                                                                Zespół do Spraw Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej
          • III Festiwal Kultur Dawnych w Wicinie

          •  


            W dniu 22 września sześcioro naszych uczniów miało przyjemność uczestniczyć w III Festiwalu Kultur Dawnych w Wicinie. Uczniowie z zaangażowaniem brali udział w przygotowanych przez organizatorów interesujących warsztatach, dotyczących kultury ukraińskiej, żydowskiej, malarstwa ludowego, rękodzielnictwa artystycznego, warsztatach rycerskich, a także warsztatach rowerowych.

            Podczas przygotowanych warsztatów uczniowie mieli możliwość zapoznać się z dorobkiem kulturowym Ukrainy, reprezentowanej przez ukraińskich studentów, ubranych w ludowe stroje swojego regionu, którzy w barwny i ciekawy sposób poprzez prace rękodzielnictwa ludowego „przenosili” uczestników wprost na „zieloną Ukrainę”. Uczniowie uczyli się malarstwa ludowego, mogli dowiedzieć się jak samodzielnie wykonać dawne zabawki z powszechnie dostępnych materiałów lub jak oryginalnie przyozdobić drewniane akcesoria kuchenne. Były to niezmiernie ciekawe i ubogacające warsztaty.

            Interesującą częścią festiwalu było spotkanie z rycerzami prezentującymi stroje rycerskie, broń rycerską oraz ubiory ludzi żyjących w trzynastowiecznej Polsce. Uczestnicy warsztatów mieli okazje postrzelać z łuku, zapoznać się z budową i siła wystrzału czternastowiecznej hakownicy, spróbować swoich sił w walce na miecze czy uczestniczyć w dawnych plebejskich zabawach. Te warsztaty, ze zrozumiałych względów szczególnie przypadły do gustu chłopcom, choć nie tylko…

            Sporym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty rowerowe podczas których młodzi adepci rowerowych wycieczek mogli nauczyć się jak w prosty i łatwy sposób można samodzielnie zakleić przebitą dętkę rowerową. Uczniowie pod czujnym okiem instruktora pana Piotra Węcławskiego i przy pomocy instrukcji podanej w formie komiksu autorstwa pana Piotra przekonywali się, że to iż na swoim rowerowym szlaku złapią gumę nie oznacza jeszcze końca świata, i że mając niezbędne przybory sami potrafią poradzić sobie z tym problemem.

            Finałowym aktem III Festiwalu Kultur Dawnych w Wicinie było wspólne ognisko, przy którym wszyscy mogli upiec smaczne kiełbaski. Myślę, że czas spędzony podczas sobotniego festiwalu w Wicinie nie należał do zmarnowanych i straconych, lecz był wspaniałą edukacyjną wycieczką w krainę dawnych kultur, które przeminęły bezpowrotnie.

            A.N.

             

             

          • ROK KACZKI

          •  


            Nad rzeczką opodal krzaczka

            mieszkała kaczka….”

             

            Siódma Edycja programu „Ożywić pola” w roku szkolnym 2012/2013 odbywa się pod hasłem „Rok kaczki”. W ramach współpracy z kołem łowieckim „Jeleń” pielęgnowaliśmy założone wcześniej remizy śródpolne.

            Uczniowie własnoręcznie wykonywali gniazda dla kaczek, które następnie umieszczali w miejscach ich gniazdowania.

            Uczniowie uczestniczyli w otwartych lekcjach dotyczących ptactwa wodnego.

            Klasa II Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod okiem wychowawcy klasy wykrajała i piekła przepyszne ciasteczka w kształcie kaczki.

            Ponadto uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w miesiącu wrześniu i październiku w zbieraniu żołędzi, stanowiących pokarm dla zwierzyny leśnej.

            W dniu 16 listopada klasy gimnazjalne brały udział w zbiórce kolb kukurydzy.

             

             

          • Turnus Rehabilitacyjny w Kołobrzegu 2012

          •  

             

            W dniach 31 maja – 14 czerwca 2012 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Lubsku uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym. Podobnie jak w ostatnich latach gościliśmy w Ośrodku Wczasowym PROTON w Kołobrzegu, który każdego roku zapisuje się w naszej pamięci jako miejsce przyjazne, gościnne , do którego wciąż chętnie powracamy.

            Uczestnicy turnusu realizowali niezwykle bogaty program pobytu wraz z licznymi atrakcjami: zwiedzanie Latarni Morskiej w Kołobrzegu, Pomnika Zaślubin z Morzem, zwiedzanie miasta, rejs statkiem Wiking po morzu, wizyta na basenie krytym Bałtyk. Wieczory wypełnialiśmy spotkaniami przy ognisku, zabawami dyskotekowymi oraz projekcjami filmów w plenerze.

            Pobyt nad morzem jest doskonałą okazją, aby promować wśród uczniów aktywne formy wypoczynku i spędzania czasu wolnego. Realizowaliśmy w bardzo przyjemny sposób: marszobiegi wzdłuż plaży, wycieczki rowerowe do pobliskiego rezerwatu przyrody, plażowanie z konkursem na rzeźbę w piasku, podchody oraz gry zespołowe na boisku ośrodka.

            Niecodzienną atrakcją tegorocznego turnusu była obecność, w sąsiadującym z Protonem hotelu, duńskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2012. Duńczycy wybrali na bazę pobytową właśnie Kołobrzeg, a my zyskaliśmy niepowtarzalną okazję uczestniczenia w otwartym treningu tej drużyna na stadionie Kotwica Kołobrzeg. Wrażeń było co nie miara, a atmosferę Euro podgrzewało wspólne kibicowanie drużynie narodowej podczas transmisji meczów polskiej reprezentacji w fazie grupowej.

            Uczestnicy turnusu rehabilitacyjnego w Kołobrzegu serdecznie dziękują organizatorom: Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Serce za Uśmiech przy OSW w Lubsku oraz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Jana Pawła II w Lubsku, a w szczególności sponsorom – gościom balu charytatywnego organizowanego w lutym br. przez nasz Ośrodek, z którego cały dochód przeznaczony został na letni wypoczynek dzieci w Kołobrzegu.

             

            Zadowolone i wypoczęte dzieci – uczestnicy turnusu ;-)

             

          • Letnie Regionalne Igrzyska Lekkoatletyczne - Sława

          •  

            4 – 5 – 6  czerwca    SŁAWA                                                                                                                         

            Do  tradycji  już należy  wyjazd  najlepszych  sportowców  województwa lubuskiego  na  Letnią  Olimpiadę  do  Sławy.  I  tym  razem  nie  zabrakło  tam  uczniów  naszej  szkoły.  Wraz  z  opiekunem  nauczycielem   wf   Arturem  Walczakiem   szkołę  reprezentowali:

            Nalepa  Kamil,   Strąkowski  Marek  i  Mariusz   oraz   Skorupiński  Szymon.

            Oto   ich   osiągnięcia:

                   Strąkowski  Marek  -    bieg  na  50 m    -    medal   ZŁOTY

                   Skorupiński    Szymon    -   rzut  p. palantową    -   medal  SREBRNY

                   Strąkowski  Mariusz  -    rzut  p. palantową    -   medal   BRĄZOWY

                   Nalepa   Kamil     -   pchnięcie  kulą    -  medal    BRĄZOWY

             

            MISTRZAMI    WOJEWÓDZTWA    W  BOCCI     zostali 

            Skorupiński   Szymon    i   Strąkowski   Mariusz

          • Wycieczka klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej do Kołobrzegu

          •  

            W roku szkolnym 2011/2012 uczniowie klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczyli się różnych form spędzania czasu wolnego, zwłaszcza podczas wspólnej wycieczki do Kołobrzegu. Wszyscy chętnie uczestniczyli w różnych aktywnościach:

            • zajęcia na basenie solankowym

            • spacery do portu

            • wycieczka rowerowa

            • zajęcia na pływalni ,,Bałtyk"

             

            W czasie wycieczki sami robiliśmy śniadania i kolacje. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem organizacji. Noclegi i obiady wykupiliśmy za zarobione pieniądze. Wsparcia finansowego na dodatkowe atrakcje udzieliła nam pani dyr. Elżbieta Maćko oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych ,,Serce za Uśmiech", za co serdecznie dziękujemy!

          • Warsztaty Teatralne w Dziwnowie

          •  

            Już po raz czwarty uczniowie ze szkolnego Zespołu Artystycznego reprezentującego nasz ośrodek w regionie na różnego rodzaju przeglądach, festiwalach teatralnych i artystycznych miał okazję brać udział w Warsztatach Teatralnych, które odbyły się w Dziwnowie w Pensjonacie państwa Iwony i Pawła Grabowskich.

            Dzięki ich dobremu sercu, wyrozumiałości i hojności mogliśmy przeżyć tygodniową nadmorską przygodę, która na zawsze pozostanie w naszych sercach.

            Jeszcze długo będziemy wspominać te wspaniałe chwile spędzone na dziwnowskiej plaży i tak długo będziemy słać nasze podziękowania i szczere uśmiechy w kierunku Państwa Grabowskich. W naszych podziękowaniach nie możemy zapomnieć o naszej Pani Dyrektor Elżbiecie Maćko oraz Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Serce za Uśmiech" działającym przy naszym ośrodku za wsparcie finansowe, rzeczowe oraz jakże ważne - duchowe. Z naszych serc płynie szczere DZIĘKUJEMY!!!!!!

          • K O N I N - CAŁA POLSKA GRA W TENISA

          •  

             

            Pod  takim  hasłem  odbył  się  w  dniach   25-26-27  maja  br   w Koninie  IV  Ogólnopolski  Turniej   Tenisa   Stołowego   Olimpiad  Specjalnych.  Udział  brali  również  reprezentując  woj. Lubuskie uczniowie naszej  szkoły :

                               Kuczyński  Przemysław

                               Mikulski  Marcin

                               Strąkowski  Mariusz

            Osiągnięcia  w grze  pojedynczej:

                               Kuczyński  Przemysław  -  medal   SREBRNY

                               Mikulski  Marcin       -    medal   SREBRNY

                               Strąkowski   Mariusz    -   medal   BRĄZOWY

            oraz  w grze  deblowej:

                  Mikulski M. – Strąkowski M.   -    medal   ZŁOTY

                  Kuczyński P. -  Jordahesku M.   -    medal  SREBRNY

             Opiekun  sportowy i  trener  -   mgr  Walczak  Artur

            GRATULUJEMY   OSIĄGNIĘĆ   NA   SZCZEBLU   OGÓLNOPOLSKIM !

             

          • Rozśpiewane Anioły 2012, czyli III Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej w Lubsku

          •  

            ,,Przyjaciela mam i już! Kto to taki? Anioł Stróż”- nuciły prawdziwie rozśpiewane anioły, czyli  dzieci i młodzież. Ich entuzjazm udzielił się zgromadzonej widowni: opiekunom muzycznym, wychowawcom, rodzicom, zaproszonym gościom. Lubska sala Barka  wypełniła się w dniu 24.05.2012r. rzeczywiście anielskim dźwiękami. III Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej Rozśpiewane Anioły po raz kolejny zjednoczył wszystkich, którzy śpiewem uwielbiają Pana. Wokalne umiejętności przedstawiło sześć zespołów reprezentujących szkoły znajdujące się na terenie Dekanatu Lubsko. Wyjątkowym wyróżnieniem dla uczestników przeglądu jest honorowy patronat  i błogosławieństwo ks. Bp. Stefana Regmunta. Patronat medialny nad przeglądem objęło Katolickie pismo diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Gość Zielonogórsko – Gorzowski, dodatek do Tygodnika Gość Niedzielny.
            Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. dziekan Marian Bumbul proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Lubsku, przedstawiciel Gościa Niedzielnego pan Krzysztof Król, lokalną prasę Magazyn Lubski reprezentował pan Krzysztof Bagiński. Nie zabrakło pani Urszuli Rakowskiej Prezes Stowarzyszenia przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych ,,Serce za uśmiech”. Gospodarzami spotkania były panie: Elżbieta Maćko dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubsku i Jolanta Pietrus  wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku  oraz ks. Sebastian Oszurko duchowny parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku.
            Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że muzyka  łączy pokolenia,  łamie bariery i lęk przed tym, co nieco inne – nieznane. Na scenie, a także na widowni wszyscy uczestnicy stanowili jedną, rozśpiewaną rodzinę – bez sztucznego podziału na pełno i niepełnosprawnych. Motywem przewodnim spotkania były słowa: ,,Przyjaciela mam i już !  Kto to taki? Anioł Stróż!”. 
            Czas na krótką charakterystykę zespołów wokalnych. Jako pierwszy wystąpił zespół wokalny FIJAT – reprezentant SOSW – Lubsko. Dziewczęta, mimo tremy, spisały się wspaniale! Publiczność nuciła z zespołem utwory: Ty tylko mnie prowadź oraz Zaufaj Panu. Gratulujemy opiekunowi zespołu: pani Agnieszce Niewiadomskiej 
            Przyjaciele Jezusa – wspaniałe, charyzmatyczne dzieciaki z Nowogrodu Bobrzańskiego już nie pierwszy raz podbiły serca publiczności swą spontanicznością, prawdziwą radością śpiewania na chwałę Panu. Perfekcyjna choreografia, doskonały akompaniament gitar oraz nietuzinkowa barwa głosów muzykalnych ,,aniołów” -  to zasługa pani Małgorzaty Frąckowiak opiekuna grupy.
            Iskierki Maryi – schola parafialna z Jasienia pod kierunkiem pani Elżbiety Michalskiej urzekła publiczność pięknymi strojami, cudownymi głosami oraz perfekcyjną grą na instrumentach. Aplauz  publiczności zdobył Marcin Michalski gimnazjalista grający na bębnie DJEMBE. Nie pragnę nic, prócz Jezusa; Łaską jesteśmy zbawieni; Raduje się ma dusza – to repertuar jakim wykonawcy podbili serca widowni.
            Gdy na scenie pojawiły się  Aniołeczki z Trójeczki – siedem żywiołowych dziewcząt reprezentantek SP nr 3 z Lubska, publiczność oniemiała na chwilę             z zachwytu. Dziewczęta śpiewały utwory: Daj na zgodę, Pewnej nocy, Zakazany owoc i Dobrze, że jesteś.  Nie tylko piękny śpiew, ale i duchowe przesłanie występu zasługuje na pochwałę.
            A za sprawą Jedynkowych nutek – uczniów z SP nr 1 w Lubsku zrobiło się  anielsko i  rock’endrollowo! Pani Maria Giedrowicz i jej uczniowie przygotowali dla widzów muzyczną ucztę. W ich wykonaniu wysłuchaliśmy utworów: Nadzieją moją jesteś Panie, Alleluja, Aaa moje serce gra. 
            ,,Na cześć i chwałę nieba” – tak o śpiewie swoich podopiecznych powiedziała pani Mirela Wojciechowska. Agnus Dei  dziewczynki z SP nr 2 w Lubsku wykonały piękne aranżacje utworów: Radość; Zmartwychwstał Pan; Mój Jezu; Ja wiem  – ten ostatni utwór publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Agnus Dei to zespół z rodzinnymi tradycjami – Wiola i Agata Wojciechowskie zamiłowanie do gry na instrumentach i śpiewu odziedziczyły po mamie.
            Wyjątkową niespodziankę przygotowały dla uczestników przeglądu nauczycielki SOSW w Lubsku. O ile nam wiadomo, to jedyny na naszym terenie nauczycielski zespół wokalny, którego dyrygentem i merytorycznym opiekunem jest pani Mariya Gusar. Trzygłosowy chór ( alt pierwszy i drugi oraz sopran) wykonał utwory: Panie wysłuchaj nas (modlitwa wiernych) Haydna, Chwal Pana, chwal  Beethovena oraz murzyński gospel Kumbaya My Lord.                     Nie tylko praca lecz i pasja, chęć wywierania pozytywnego wpływu na wychowanków – to główny cel zespołu pani M. Gusar. Uczniowie SOSW                  w Lubsku żywo reagowali na występujących nauczycieli, choć nie pierwszy raz mogli podziwiać ich na scenie. Profesjonalne wykonanie utworów wywołało lawinę oklasków. My także chylimy czoła, życzymy dalszych sukcesów  
            Tegoroczny przegląd obfitował w niespodzianki. Kolejną był występ gościa honorowego – przesympatycznych ,,Pszczółek” z Przedszkola nr 1                w Lubsku. Dzieci z wrodzoną i niekłamaną szczerością wykonały utwór Przyjaciela nam i już!  Publiczność bisowała. Gratulujemy i zapraszamy milusińskich za rok 
            Przegląd nie zakłada rywalizacji o miejsca , jest to muzyczne spotkanie podkreślające znaczenie Boga w życiu człowieka. Występom zespołów przyglądało się uważnie JURY w składzie : panie Urszula Rakowska,  Mariya Gusar   oraz pan Robert Iwaniuch. Publiczność też miała możliwość typowania swoich ulubieńców. Nagrodą przechodnią, symbolem i kontynuacją łącząca kolejne edycje Przeglądu zostały piękne statuetki ,,Rozśpiewanego Anioła” wykonane przez pana Krzysztofa Kasowskiego w pracowni ceramicznej SOSW w Lubsku.
            Byliśmy uczestnikami prawdziwej muzycznej uczty. Radowały się nasze serca i dusze. Muzyka jak promień światła z chmur rozświetlała nasze dusze na chwałę Bogu, dlatego wszyscy uczestnicy czuli się zwycięzcami wspólnie śpiewając i wzajemnie wspierając się podczas całego przeglądu. Niemniej jednak warto podkreślić grupy wyróżnione w sposób szczególny.
            Werdykt JURY II Dekanalnego Przeglądu Piosenki Religijnej brzmi:
            Statuetkę „Rozśpiewanego Anioła” – otrzymał zespół „Jedynkowe nutki” SP nr 1 w Lubsku
            Nagrodę Publiczności przyznano zespołowi, scholii z Nowogrodu Bobrzańskiego 
            II Dekanalny Przegląd Piosenki Religijnej był współorganizowany przez:
            Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku
            Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Lubsku
            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lubsku
            W imieniu organizatorów i uczestników DZIĘKUJEMY wszystkim osobom i instytucjom wspierającym w rozmaity sposób nasze muzyczne przedsięwzięcie.
            Szczególne podziękowania kierujemy do:
            Firmy Uesa Polska Sp. z o.o
            MAGNOLIA
            Hurtownia IKA
            Firma PHU AGA
            Łużyckie Praliny Sp. z o.o.
          • To dla Ciebie dobry Boże pioseneczka ta

          •  

            To dla Ciebie dobry Boże pioseneczka ta” pod takim hasłem w dniach 19-20.05.2012 już po raz XVI odbył się Festiwal Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świętnie. My odwiedziliśmy Świętno po raz drugi. Po raz drugi mieliśmy okazję brać udział w festiwalowym przeglądzie, który jest cyklicznym spotkaniem wszystkich tych, którzy chcą sławić imię wielkiego Polaka Jana Pawła II poprzez wspólne muzykowanie. Ten festiwal, jak mówią organizatorzy jest świetną okazją do budowania wzajemnych relacji tolerancji i poszukiwania wspólnych pól do działania we wspólnocie ekumenicznej według myśli Jana Pawła II.

            Zespół w składzie Karolina Danyłków, Klaudia Dołęga, Agata Skrzypczak, Anita Czekańska, Laura Łozińska wziął udział w przeglądzie festiwalowym prezentując piosenkę pt. ”Zaufaj Panu już dziś” dziewczyny z odwagą i zapałem zaśpiewały swój utwór, przełamując barierę występu na dużej wokalnej scenie, nie lękając się czujnego oka i ucha szanownej komisji festiwalowej. Solowym występem popisała się Karolina Danyłków, która zaprezentowała piosenkę pt. „Ty tylko mnie poprowadź” utwór z repertuaru Tomka Kamińskiego.

            To dla Ciebie dobry Boże pioseneczka ta” to słowa wyjęte z utworu pt. „Pioseneczka” z repertuaru Magdy Anioł, której piosenki znamy i śpiewamy ( „Lolek”, „Zaufaj Panu już dziś”, „Słowiański”) i to właśnie Magda Anioł była „gościem wieczoru” pierwszego dnia festiwalu, mieliśmy okazje uczestniczyć we wspaniałym koncercie i wraz z Magda Anioł zaśpiewać na festiwalowej scenie świetnie nam znane i lubiane jej piosenki.

            Uwieńczeniem atrakcji pierwszego dnia festiwalu było wielkie, wspaniałe, wspólne ognisko wraz z uczestnikami przeglądu, na którym mogliśmy upiec smaczne kiełbasy, nawiązać nowe festiwalowe znajomości i razem pośpiewać (nawet po litewsku).

            Główną atrakcją drugiego dnia XVI Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II w Świetnie był blisko 2 godzinny koncert znakomitego piosenkarza i instrumentalisty pana Zbigniewa Wodeckiego, który zauroczył wszystkich widzów swoją osobą, znakomitym humorem oraz wspaniałą muzyką. Ten koncert będziemy wspominać długo….

            Po otrzymaniu nagród, oraz pamiątkowych zdjęciach i pożegnaniu się z przyjaciółmi festiwalowymi musieliśmy opuszczać Świętno z nadzieją w sercach, że może kiedyś, jeszcze raz uda się tutaj przyjechać…Może za rok…

          • Jubileuszowy Sejmik o Ekologii i Żywności

          •  

            GAZETA LUBUSKA, wtorek 17.04.12
            Jubileuszowy Sejmik o Ekologii i Żywności
            LUBSKO. Startuje X edycja powiatowego sejmiku ekologicznego. W środę, 18 kwietnia 
            o 9.00 w „Pałacu na Wzgórzu” Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, przy 
            ul. Szkolnej 4 w Lubsku, inauguracja imprezy. Tematem przewodnim jest żywność ekologiczna, a organizatorzy, SOSW im. Jana Pawła II w Lubsku i powiatowa rada działalności pożytku publicznego zapraszają do udziału młodzież szkół ponadgimnazjalnych 
            z całego powiatu żarskiego. Ideą jest promocja ekologii, przez zaangażowanie młodych osób w dyskusję na temat żywności ekologicznej i zachęcenie do zmian nawyków żywieniowych, na rzecz świadomego wyboru produktów ekologicznych i zdrowego odżywiania. Wzorem ubiegłych lat, uczniowie zmierzą się w konkursach: fotograficznym, graficznym (projekt logo) i piosenki ekologicznej. A nabytą wiedzę będą przekazywać swoim kolegom, a także rodzicom, rodzeństwu i dziadkom.