• Aktualności

          • Jasełka w Jasieniu

          • 19.12.2014r. Szkolny Zespół Artystyczny zaprezentował program jasełkowy podczas wigilii miejskiej w Jasieniu.

            Przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród społeczności jasieńskiej, usłyszeliśmy wiele dobrych słów od naszej pani dyrektor Elżbiety Maćko oraz zaproszonych gości, za które serdecznie dziękujemy.

            Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na wigilii w przyszłym roku.

            Dariusz Skibicki

          • Spotkanie Świąteczne dla Dzieci i Rodzin WWR

          • Dnia 18 grudnia 2014 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Lubsku odbyło się spotkanie świąteczne dla dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju. Dzieci wraz z rodzicami miały przyjemność podziwiania pełnych bożonarodzeniowej magii Jasełek, przygotowanych przez uczniów naszej placówki. Pani Dyrektor Elżbieta Maćko w wielką radością powitała uczestników spotkania, życząc pięknych świątecznych chwil w gronie rodziny i pomyślności w Nowym Roku. Wspólne kolędowanie oraz dekorowanie pierniczków wprowadziło wszystkich w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój. Najbardziej oczekiwany moment - spotkanie z Mikołajem i wręczenie dzieciom podarków wywołało prawdziwie pozytywne emocje, zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców Szczególnie serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy w sposób aktywny włączyli się w przygotowanie spotkania!!!

            smiley

          • Przedszkole w naszej szkole

          • 17 grudnia odwiedziły nas dzieci z Lubskich przedszkoli.

            Po przywitaniu przez p. dyrektor Ośrodka Elżbietę Maćko wspólnie śpiewaliśmy kolędy i w zagadkowej formie przybliżyliśmy Polskie zwyczaje świąteczne.
            W ramach spotkania o godz. 10.00 i 12.00 przedszkolaki obejrzały przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci z Ośrodka pod kierownictwem p.Krzysztofa i Agnieszki Kasperskich, Magdalenę Markulak i Dariusza Skibickiego.
            Następnie zwiedziły niektóre sale rehabilitacyjne (świetna przy tym była zabawa) zapoznając się z ofertą rehabilitacyjno-rewalidacyjną Ośrodka, oraz przepiękną pokonkursową wystawę szopek bożonarodzeniowych.

            Ich radosne śmiechy rozpogodziły te grudniowe dni wprowadzając wśród nas nastrój świąteczny.

            PS. Pod ikonką z aparatem są ukryte zdjęcia z waszej wizyty.

            Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego spotkania
            Wesołych Świąt życzę wam i waszym rodzinom, oraz paniom kochane przedszkolaki

            Dariusz Skibicki

          • Świateczna wizyta

          •  W dniu 16 grudnia 2014r. uczniowie kl. I-III SP wraz z nauczycielkami p. J. Magdziarz oraz K. Balak odwiedzili Przyjaciół i sojuszników wspierających działalność szkoły. Dzieci składały życzenia świąteczne i wręczały upominki wykonane przez starszych kolegów. Zwiedziły Urząd Skarbowy, Urząd Miasta oraz Straż Pożarną w Żarach. Życzenia płynące z ust naszych wychowanków niejednokrotnie wzruszyły pracowników Instytucji, które zwiedziliśmy. A uczniowie obdarowani zostali upominkami oraz słodkościami.   

                                                             

          • Obóz zimowy Jagniątków

          • W dniach 9.12.- 19.12 uczniowie SOSW w Lubsku uczestniczyli w zimowym obozie sportowym zorganizowanym w ramach Olimpiad Specjalnych Jelenia Góra- Jagniątków. Uczestnicy obozu : P.Oliszewski , K. Nalepa, D. Liwaj, M. Łowicki, B.Przybylak , P. Skorupinski

          • Paczki świąteczne

          • Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
            nie przez to, kim jest,
            lecz przez to,
            czym dzieli się z innymi.
            Jan Paweł II

                 Kochani! Serdecznie dziękujemy!!! Bo po raz kolejny udało nam się stworzyć namacalne dary Waszych  hojnych i szczerych serc. Zebrałyśmy w tym roku 1005 zł, w tym 300 zł z naszego Stowarzyszenia Serce za Uśmiech, na który jak co roku możemy liczyć. Zrobiłyśmy 18 paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin naszych uczniów wytypowanych przez nauczycieli-wychowawców.  W paczkach znalazła się żywność i chemia. Jeszcze raz pięknie dziękujemy i Wszystkim Darczyńcom życzymy Świąt Bożego Narodzenia, bogatych w miłość, zdrowie, nadzieję, radość, a Nowy 2015 Rok niech będzie bogaty w Wasze liczne dobre uczynki dla bliźnich !!!

                                                                                                                       Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej 

          • Dzielą się radością

          • Przewodnikiem świątecznego spotkania dla seniorów z Lubska, Jasienia, Tuplic, Osieka i Brodów organizatorzy uczynili św. Jana Pawła II, niekwestionowany autorytet moralny. Tegoroczne jasełka, w odróżnieniu od lat poprzednich, miały bardzo refleksyjny charakter. Scenariusz napisany przez Krzysztofa Kasperskiego oparty został na tekstach przemówień papieża Polaka, patrona lubskiego ośrodka wychowawczego. Jasełkowy występ był zachętą do zatrzymania się na chwilę, by chociaż w niewielkiej części zrozumieć tajemnicę szopki betlejemskiej, gdzie Słowo stało się Ciałem.

            Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Serce za uśmiech” zorganizowały 12 grudnia jasełka dla osób starszych.

            – Po raz pierwszy Bożonarodzeniowe spotkanie „Dzieci Seniorom” odbyło się 3 lata temu, w trakcie trwania Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Od tego momentu kontynuujemy tę inicjatywę, która spotyka się z dużym zainteresowaniem seniorów z Lubska i okolic – mówi Agnieszka Kasperska. Dzieci i młodzież, wychowankowie oraz pedagodzy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ogromnym zaangażowaniem i precyzją przygotowali występ dla seniorów. Jasełkowe przedstawienie wprowadziło zaproszonych gości w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

            – Kocham tę placówkę. Przychodzę tutaj zawsze z ogromną ciekawością, co oni tym razem wymyślą i co zaprezentują. Za każdym razem jestem zachwycona, zdumiona i oczarowana. Jestem ciągle zaskakiwana, ale jedno mnie nie zaskakuje: że w ośrodku pracuje fantastyczny zespół, który z młodzieżą potrafi robić cuda. Młodzież tutaj jest również wyjątkowa, wrażliwa i za to wszystko jestem bardzo wdzięczna – powiedziała Cecylia Tęciorowska z Lubska.

          • "Szopka bożonarodzeniowa"

          • 10.12.14 odbyło się podsumowanie konkursu „Szopka bożonarodzeniowa”W tym roku odbyła się 12 edycja tego przedsięwzięcia.Do konkursu przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z Lubska, Golina, Wiciny i Górzyna i gimnazjów z Lubska i Jasienia, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz wychowankowie Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej z Tucholi Żarskiej. Piękne szopki wykonali uczniowie naszego ośrodka. Na spotkanie podsumowujące konkurs przybyli laureaci konkursu, ich opiekunowie, dyrektorzy szkół i zaproszeni goście.             W programie spotkania był bogaty program artystyczny, między innymi premiera przedstawienia jasełkowego, zwiedzanie wystawy szopek, wspólne śpiewanie kolęd. Spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, przy blasku świecących choinek, przy dźwięku nastrojowej muzyki inspirowanej tematyką kolędową. „Szopka bożonarodzeniowa” to nasz wkład w tworzenie kultury  środowiska lokalnego i dzieło integracji dzieci i młodzieży z Lubska i okolic. ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA FILMU ZE ZDJĘCIAMI SZOPEK NA NASZYM FACEBOOK'U -->TUTAJ<---

          • KOSZYKÓWKA - ŚWIEBODZIN

          • Dnia 2.12.2014r odbył się Regionalny Turniej Koszykówki Olimpiad specjalnych Świebodzin 2014.

            Drużyna ze Spcjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubsku zajęła czwarte miejsce.

            skład drużyny ; K. Drozdek , P.Osak, D. Makowski , K.Kramarz, M.Strąkowski,M.Łowicki

          • Konkurs recytatorski

          • W dniu 27.11.2014r. w Górzynie odbył się po raz jedenasty Konkurs Poezji Religijnej. Uczniowie naszej szkoły oraz innych lubskich placówek oświatowych recytowali utwory poświęcone Janowi Pawłowi II. 

            Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice: Katarzyna Chojka i Angelika Zakowicz.

             

            Do konkursu dzieci przygotowywali:

            Aleksandra Zwolińska, Krzysztof Kasperski, i opiekun grupy Dariusz Skibicki

          • Europejski Tydzień Autyzmu

          •           Europejski Tydzień Autyzmu to coroczne święto osób z autyzmem i ich rodzin, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat zaburzeń ze spektrum autyzmuW ramach tego święta członkowie Zespołu do spraw autyzmu zorganizowali i przeprowadzili warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku. Uczestnicy warsztatów poznali tajniki autyzmu, za pomocą różnych zmysłów doświadczali świat i odczucia osób z autyzmem. Poznali  różne alternatywne sposoby komunikacji  osób niemówiących. Z dużym zainteresowaniem układali plan dnia za pomocą piktogramów, który okazał się niemałym wyzwaniem.  Podsumowaniem warsztatów w klasie II było wykonanie prac plastycznych pt.: „Mój kolega ma autyzm” Podczas zajęć uczniowie zarówno z klasy II i VI  chętnie wypowiadali się o potrzebie propagowania wiedzy o autyzmie aby uwrażliwiać społeczeństwo na problemy i potrzeby osób z autyzmem żyjących wśród nas, a jednak często odtrącanych ze względu na swoje nietypowe zachowania. Ponadto w naszej szkole i w Bibliotece Miejskiej były rozwieszone plakaty informacyjne na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz wystawa prac dzieci z autyzmem.                                                                     Członkowie zespołu

          • Hokus-pokus- czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary... :)

          •        

            Dnia 27 listopada 2014r. w naszej szkole odbyły się Andrzejki, które przygotowały p. D. Nowak, J. Magdziarz oraz M. Nadworska. Głównym celem imprezy było kultywowanie tradycji ludowych oraz stworzenie atmosfery wspólnej, kulturalnej i miłej zabawy. Były wróżby przepowiadające przyszłość, zabawy integracyjne oraz dyskoteka. Gościliśmy także rodziców oraz uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Forst. Na koniec delektowaliśmy się przepyszną pizzą

            .

          • Narodowe Święto Niepodległości

          •        W dniu 21.11.2014r. apel dla uczniów SOSW z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klas   I-III G, III ZSZ oraz I-III SP pod kierunkiem p.  D. Nowak, p.  M. Nadworskiej i J. Magdziarz we współpracy z p. Łukaszem Michałkiewiczem. W skupieniu wysłuchaliśmy wierszy i pieśni patriotycznych: Niepodległa niepokorna,11 listopada, Polska nasza Ojczyzna oraz Marsz Strzelców. Uczniowie wykonali także układ choreograficzny do pieśni Dziś idę walczyć mamo... Prezentacja  rysu historycznego przybliżyła nam okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku. Barwy narodowe, godło, hymn oraz własnoręcznie wykonane flagi naszej Ojczyzny podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Ponadto każda klasa przygotowała transparent dotyczący najważniejszych symboli związanych z naszą Ojczyzną. Na koniec pani Dyrektor podkresliła wyjątkowy charakter dnia, w którym Polska stała się wolnym krajem.Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" - Józef Piłsudski

          • XIV Lubuski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych- Lubsko 2014

          •                  Dnia 20 listopada 2014 roku odbył się XIV Lubuski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych organizowany po raz kolejny przez SOSW im Jana Pawła II w Lubsku  i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Serce Za Uśmiech” . Współorganizatorami  sportowego przedsięwzięcia były Olimpiady Specjalne- Oddział Regionalny Lubuskie, Urząd Miasta  w Lubsku oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubsku. Specjalne podziękowania  należą się  sponsorom – SPOŁEM i MAGNOLII oraz uczniom- wolontariuszom z ZST w Lubsku, którzy rokrocznie przyczyniają  się do organizacji tak wspaniałej imprezy                                                                                                                                W Lubuskim Dniu Treningowym wzięło udział 16 klubów z całego województwa Lubuskiego. Sześćdziesięciu zawodników prezentowało swoje umiejętności sportowe   na miarę swoich możliwości psychofizycznych. Część oficjalna zawodów rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości przez dyrektora SOSW im Jana Pawła II w Lubsku panią E. Maćko. Wniesiono flagę Olimpiad Specjalnych, odsłuchano hymn OS , złożono Olimpijską Przysięgę po czym prezes Olimpiad Specjalnych –Lubuskie pan Bogdan Gaziński  oficjalnie otworzył zawody. 

            Co to jest MATP : Motoryczny Trening  Aktywności  Ruchowej  (Motor Activities Training  Program )                                                                                                                                                                                                    
                               Program Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) jest oficjalnym programem sportowo-rehabilitacyjnym Olimpiad Specjalnych.  Nawiązuje do dyscyplin sportu uprawianych w Olimpiadach Specjalnych i od wielu lat rozwija się pod patronatem oficjalnych struktur na poziomie zarówno lokalnym,  regionalnym oraz ogólnopolskim.
            MATP jest programem rehabilitacyjno-treningowym dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach  Olimpiad Specjalnych. Brak możliwości zrozumienia zasad, przepisów oraz współistniejących z niepełnosprawnością intelektualną niepełnosprawności fizycznych, uniemożliwia im udział w oferowanych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. 
            Program  podkreśla korzyści systematycznej i konsekwentnej pracy terapeuty i zawodnika. Terapeuta dostosowuje przepisy MATP do poziomu sprawności zawodników, tak by mogli oni zademonstrować swoje maksymalne możliwości sportowe. Zawodnicy korzystają z fizycznej pomocy terapeuty oraz z zaadaptowanego do ich potrzeb sprzętu. Wysiłek każdego zawodnika po wykonanej konkurencji nagradzany jest plakietką uczestnika i medalem Programu Aktywności Motorycznej
                             Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Lubsku i Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych „Serce Za Uśmiech”  po raz kolejny stanęło na wysokości zadania. W tym wyjątkowym dniu, w którym sukcesem był już sam udział i pokonywanie własnych słabości  tak wyjątkowych  uczestników   była  odwaga, wysiłek sportowy, radość i duma. Była wspaniała zabawa.. wszystko to co bywa udziałem prawdziwych olimpijczyków.

                                                                                                                                                 Anita Gargalis

          • Spotkanie profilaktyczne

          •       Dnia 6 listopada 2014 r. w świetlicy szkolnej SOSW w Lubsku w ramach programu profilaktycznego "Nie pal przy mnie proszę" oraz programu "Znajdź właściwe rozwiązanie", odbyło się spotkanie z pracownikiem Regionalnej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. W spotkaniu udział wzięli uczniowie SP, SP ZET, Gimnazjum, G ZET, klas PP oraz ZSZ.

          • "Smacznie, zdrowo, kolorowo"

          •          W dniu 26.11.2014r. uczniowie z klasy zawodowej wraz z wychowawcą p.Anną Karpezo przygotowali warsztaty kulinarne w ramach cyklu zajęć z edukacji żywieniowej ,,Smacznie, zdrowo, kolorowo". Zajęcia odbyły się w klasie 1-2-3 szkoły podstawowej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wspólnie z wychowawcą p. Joanną Magdziarz. Celem zajęć było kształtowanie zaradności życiowej poprzez umiejętne przygotowanie apetycznych i pożywnych kanapek z zachowaniem poznanych zasad BHP. Uczniowie podczas pracy: starali się zachowywać zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z narzędzi kulinarnych, pamiętali o zachowaniu higieny podczas przygotowywania posiłku, rozpoznawali produkty przeznaczone do wykonania kanapek, poznali metody sprawdzenia świeżości jaj. Dzieci z wielkim skupieniem i zaangażowaniem wykonały swoje zadanie. Efektem ich pracy były piękne, kolorowe i bardzo pyszne kanapki!!!
          • Ważenie żołędzi

          • Żołędzie pozbierane

            W dniu 24.10.2014r. odbyło się Wielkie Ważenie Żołędzi. Bezkonkurencyjna okazała sie klasa PP, pani Teresy Piaseckiej -  już trzeci rok z rzędu. Zebrane żołędzie zostały przekazane dla Koła Łowieckiego "Jeleń" w Brodach.

          • Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej

          •       7 listopada 2014 roku w Lubskim Domu Kultury odbył się drugi Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej na którym z sukcesem, zdobywając wyróżnienie zaprezentowali się nasi uczniowie: Anita Czekańska oraz Karolina Danyłków wykonując piosenkę W. L. Anczyca- Marsz strzelców. Uczennicom towarzyszyli szkolni werbliści: Mariusz Strąkowski i Dominik Liwaj. Grupę przygotowała p. Magdalena Markulak. Muzykę zaaranżował p. January Palcat. Serdecznie gratulujemy.