• Aktualności

          • XX LUBUSKI MITYNG PŁYWACKI OLIMPIAD SPECJALNYCH GUBIN 2015

          •   
               Dnia 15.04.2015r odbył się w Gubinie XX Lubuski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych.

            Nasz Ośrodek reprezentowali : D. Makowski zdobywając brązowy medal - 50m styl klasyczny

                                                         K. Motyka zdobywając złoty medal - 25m z asystą

                                                         N. Niżyński zdobywając brązowy medal - 15m z asystą

                                                         P. Oliszewski zajmując czwarte miejsce - 25m z asystą

          • Prezentacje Artystyczne Osób z Autyzmem "Tacy Sami" Gubin

          • Dnia 9.04.2015 w Gubińskim Domu Kultury odbyły się Prezentacje Artystyczne Osób z Autyzmem "Tacy Sami", organizowane przez Stowarzyszenie "Dom nad Lubszą" z Gubina i "Dalej Razem" z Zielonej Góry. W prezentacjach Artystycznych brało udział 11 szkół z województwa Lubuskiego, w tym uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Jana  Pawła II w Lubsku wraz z  opiekunami : p. Magdaleną Markulak, p. Ewą Stawińską, p. Łukaszem Michałkiewiczem. 

          • Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

          • 29.03.2015 podczas mszy św. o godz. 12.30 w parafii NSPJ w Lubsku został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

            Laureatem konkursu (III miejsce) został Seweryn Raszewski uczeń klasy I-III SP. Gratulujemy Sewerynowi oraz jego rodzicom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie (:

            organizator konkursu na terenie SOSW Lubsko

            Dariusz Skbicki

          • SPRAWNE RĘCE MĄDRA GŁOWA

          • Dnia 26 marca 2015r w Szprotawie odbył się po raz XIX Wojewódzki Konkurs: „SPRAWNE RĘCE MĄDRA GŁOWA”. Nasz ośrodek reprezentowali uczniowie:

             

            Konkurencja szycia – Angelika Błażewska

            Konkurencja kulinarna – Karolina Danyłków

            Konkurencja plastyczna – Agata Skrzypczak

            Konkurencja techniczna – Piotr Skorupiński

             

            Nasi uczniowie spisali się na medal, wszyscy wykonali swoje prace wzorcowo i dokładnie.

            Na 13 drużyn z poszczególnych Lubuskich miast, szacowna komisja konkursowa wyróżniła

            uczniów poszczególnych konkurencji. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Piotr Skorupiński (Kon.techniczna) i Agata Skrzypczak (Kon. Plastyczna).

            Opiekunowie grupy uczniów SOSW LUBSKO: Anna Karpezo i Krzysztof Kasowski.

             

            WSZYSTKIM GORĄCO GRATULUJEMY

          • Wiosna wiosna !

          • POWITANIE WIOSNYJak co roku w tym dniu w naszej szkole jest bardzo wesoło i kolorowo. Przywitanie wiosny rozpoczęło się na świetlicy szkolnej, w której uczniowie i nauczyciele mogli oglądnąć przygotowane specjalnie dla nich występy. Dzieci pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali stroje wiosenne, które rozpoczęły wiosenny pokaz mody. Jury bacznie obserwowało przygotowane stroje – wybierając te najpiękniejsze , wręczyło dyplomy i skromne upominki. Uczniowie mogli wysłuchać również piosenkę o wiośnie, piosenkę o zmysłach a także skecz przygotowany przez klasę zawodową  oraz  taniec wykonany przez uczennice z kółka muzycznego. Następnie, zgodnie z tradycją wszyscy wyruszyliśmy barwnym pochodem na teren Ośrodka w celu pożegnania zimy. Marzanna spłonęła w ogniu, a uczniowie mogli już delektować się przygotowanym grillem specjalnie dla nich!. Teraz z daleka widać, że w naszej szkole zagościła już WIOSNA. ! Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji Dnia Wiosny.  A. Karpezo, Ł.Michałkiewicz 

          • Współpraca z Wichernschule

          • 04.03.2015 odbyła się w naszym ośrodku uroczystość z okazji 12 rocznicy podpisania umowy o współpracy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lubsku i Wichernschule w Forst. Przybyłą delegację uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły przywitała pani dyrektor Elżbieta Maćko. Po obejrzeniu prezentacji przedstawiającej historię współpracy placówek , uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Dzieci z Forst przedstawiły krótki ale dynamiczny spektakl „wiosenny”. Uczniowie z Lubska z klasy IV –VI przygotowali inscenizację „Czerwony Kapturek” w niemieckiej wersji językowej, uczniowie z klasy PP 2 adaptację legendy „O smoku wawelskim” w formule teatru cieni, a najmłodsi z klasy I – III przedstawili niemieckie pląsy grupowe.

             

          • Na kręgielni

          • W dniu 05.03.2015r. klasa I-III SP i I-III SP ZET wraz z wychowawcami: panią Joanną Magdziarz i Moniką Pas udały się do kręgielni. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa zarówno podczas drogi do hali sportowej, jak i w czasie gry w kręgle. Podczas zabawy dzieci uczyły się zgodnej współpracy w grupie, stosowania się do zasad fair play. Miło spędzony razem czas sprzyjał integracji zespołów klasowych i dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

          • Bal karnawałowy

          •       Dnia 12 lutego w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy - pięknych Księżniczek i Rycerzy dostojnych. Podczas konkurencji Księżniczki musiały dowieść swej wielkiej mądrości, dobroci serca i delikatności, natomiast Rycerze pokazali, że są godni zaufania, odważni i o swojej wybrance myślą poważnie. Zadania jakie czekały na naszych uczestników balu wymagały nielada umiejętności. Należało dowieść znajomości zasad dobrego zachowania, przejść próbę zaufania i delikatności. Dodatkowo rycerze musieli się wykazać wielką odwagą podczas walki z groźnym smokiem. Gdy te wszystkie próby zostały pomyślnie zaliczone, odbyła się uroczystość pasowania  księżniczek i ryczerzy.  Tych wszystkich ciekawych wrażeń podczas tegorocznego balu dostarczyły nam organizatroki Panie: Monika Pas, Monika Bandiak i Katarzyna Balak. Naszym Paniom kucharkom dziękujemy za przepyszny poczęstunek. 

          • "Spotkajmy się w teatrze"

          •  4.02.2015 grupa uczniów  reprezentowała nasz ośrodek na przeglądzie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „ Spotkajmy się w teatrze” zorganizowanym przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żaganiu.  Przegląd jest kontynuacją Regionalnego Konkursu Regionalnego, służyć ma integracji, przełamywaniu barier w prezentowaniu siebie, wpływać na wyrabianie poczucia własnej wartości, poszerzać znajomość  literatury, podkreślać piękno mowy ojczystej.
            W tym roku obowiązującą formułą prezentacji był teatr cieni.
            Uczniowie z klasy PP2: Norbert Niżyński, Jakub Dobryniewski, Paweł Kowaliński, Marcin Łowicki oraz wolontariusz Wojciech Wasążnik  przedstawili dynamiczny i ekspresyjny spektakl „O smoku wawelskim”.  
          • UNIHOKEJ - ŻAGAŃ 2015

          •  Dnia 28.01.2015r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego "Sprawni Razem" w Unihokeju Żagań 2015.

            Drużyna z SOSW w Lubsku zaprezentowała się znakomicie zajmując TRZECIE MIEJSE! Oto brązowi medaliści: K. Rewaj, P.Skorupinski,G. Skorupinski, S.Skorupinski, K.Dróżdż, S.Mielcarek, K.Kramarz.

          • Konkurs plastyczny

          • KONKURS PLASTYCZNY został zorganizowany we wszystkich klasach i zespołach SOSW im. Jana Pawła II w Lubsku pod kierunkiem nauczycieli – wychowawców. Chętni uczniowie składali prace (indywidualne lub zespołowe) do 26.01.2015 r. w formie plakatu,  w dowolnej technice.  Dnia 29.01.2015r. prace zostały ocenione przez jury. Temat konkursu to : "Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel – uczeń, dziecko – rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości)".

          • Ostatni akt tegorocznych jasełek…

          • Ostatnim aktem naszego „jasełkowego kolędowania” był gościnny występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, zorganizowany w Klubie Seniora działającym przy Lubskim Domu Kultury. Na zaproszenie Klubu Seniora zawsze odpowiadamy z dużą radością i zapałem, jesteśmy tam przyjmowani z wielkim sercem i życzliwością. Tematyka osób starszych jest szczególnie bliska naszemu ośrodkowi, od kilku lat bowiem organizujemy u nas „Bożonarodzeniowe  spotkanie Dzieci Seniorom”, na którym mamy zaszczyt gościć między innymi przedstawicieli Klubów Seniora z Lubska i okolicznych miejscowości. Serdeczne podziękowania  dla Pani dyrektor Elżbiety Maćko za obecność, ciepłe słowa o zespole i trzymane kciuki za nas, by i tym razem się udało…:) Kciuki pomogły, nasz ostatni występ został przyjęty z łezką rozrzewnienia w oku, a gorące brawa jakie otrzymał zespół na zakończenie przedstawienia były uwieńczeniem naszej tegorocznej  jasełkowej przygody, przygody opatrzonej trudem i ciężką pracą młodych aktorów, ale było warto. Jak co roku zresztą….:)

             

          • „jasełkowego tournée” ciąg dalszy

          • Kolejnym przystankiem tegorocznego „jasełkowego tournée”  był udział Szkolnego Zespołu Artystycznego „Owo i To” w VI Przeglądzie Twórczości Kolędniczej i Jasełkowej w Międzyrzeczu.W tym roku młodzi aktorzy musieli zmierzyć się z nieco inną formą i  odmiennym charakterem jasełkowego scenariusza, który podejmował bożonarodzeniową tematykę w sposób poważny, surowy i emocjonalny. Uczniowie znakomicie odegrali swoje jasełkowe  role, stwarzając przy tym niepowtarzalny klimat wywołujący łzy wzruszenia na twarzach widzów. Kolejny występ okazał się sukcesem…Brawo…

          • Jasełka w LDK

          • 14.01.2015r. w ramach przeglądu powiatowego XXV Spotkań Grup Kolędniczych i Jasełkowych Szkolny Zespół Artystyczny "Owo i To" zaprezentował program jasełkowy pt. Nie było miejsca dla Ciebie w sali widowiskowej Lubskiego Domu Kultury.
            Dziękując Pani Dyrektor Elżbiecie Maćko za wsparcie zachęcam do obejrzenia filmu i zdjęć z przeglądu. 

            Opiekunowie grupy:

            Krzysztof i Agnieszka Kasperscy
            Dariusz Skibicki
            Magda Markulak

          • Jasełka w Wolsztynie

          • Dzięki wsparciu Pani Dyrektor Elżbiety Maćko Szkolny Zespół Artystyczny pod opieką Krzysztofa i Agnieszki Kasperskich, Magdaleny Markulak i Dariusza Skibickiego zaprezentował program jasełkowy podczas XVI wojewódzkich spotkań rup kolędniczych i jasełkowych w pięknie odnowionej sali widowiskowej Wolsztyńskiego Domu Kultury. 

            Podczas spotkania prócz ciekawych prezentacji artystycznych mogliśmy podziwiać również pokonkursową wystawę prac plastycznych nt. choinki bożonarodzeniowej (na zdjęciach).

             

          • Spotkanie dyrektorów, psychologów, pedagogów, nauczycieli.

          •      W dniu 09.01.2015 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie dyrektorów, psychologów, pedagogów oraz nauczycieli-terapeutów z placówek oświatowych Powiatu Żarskiego, podczas którego omawiane były przez p. Dyrektor ZPPP, Lucynę Hoffman-Czyżyk, zasady wydawania orzeczeń i opinii przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Pani Dyrektor SOSW Elżbieta Maćko zaprezentowała gościom, bazę terapeutyczną placówki oraz w jaki sposób realizowane są przez nauczycieli-terapeutów zalecenia Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w wybranej przez siebie terapii. Była to okazja do wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wiedzą na nurtujące tematy. W spotkaniu uczestniczył  Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Żarach, p. Bartłomiej Kubiak. Uczestnicy spotkania degustowali potrawy przygotowane przez uczniów i pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II  w Lubsku

          • Orszak Trzech Króli

          • 6 stycznia pani dyrektor Elżbieta Maćko wraz z uczniami naszej szkoły oraz rodzinami i wychowawcami brali udział we wspaniałym, barwnym orszaku.

            Pod ikoną kamery można by rzec ralacja "na żywo" wink

            A tu najnowszy montaż 

            Dariusz Skibicki