• Aktualności

          • II Integracyjny Żarski Przegląd Teatrów

          • 25 listopada 2015 roku odbył się kolejny Integracyjny Przegląd Teatrów w Żarach, wśród zaproszonych  zespołów  teatralnych byliśmy również i my. Reprezentowaliśmy nasz ośrodek przedstawieniem pt. ”Urodziny Alice” , ta dowcipna, barwna i zabawna inscenizacja spodobała się zgromadzonej licznie publiczności. Dziękujemy za brawa, salwy śmiechu i dobre słowo. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dostarczyć widzom odrobinę radości, wywołując uśmiech na twarzach. Dziękujemy za zaproszenie i już „wpraszamy” się za rok…             K.K

             

          • Święto Niepodległośći

          • 20 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez nauczycieli: Dagmarę Nowak, Małgorzatę Nadworską, Joannę Magdziarz. W uroczystości wzięli udział uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami. Na naszej akademii nie zabrakło również zaproszonych Gości, którzy na sam koniec ciepłymi słowami podziękowali wszystkim za to że mogli uczestniczyć w uroczystości. Hasło Akademii to: JEDNĄ DROGĄ DZIŚ WSZYSCY IDZIEMY. Podczas uroczystości można było zobaczyć przepiękne występy artystyczne oraz posłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu nauczycieli i uczniów SOSW. Takie uroczystości przypominają nam, jak wiele zawdzięczamy naszym przodkom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju, dumni z tego, że jesteśmy Polakami.Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy Organizacji Akademi z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Samorząd Szkolny.  Udostępnił:Łukasz Michałkiewicz

          • kregle 2015

          •      VI REGIONALNY TURNIEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH W BOWLINGU - ŻARY 2015

            21.10.2015r w Żarach odbył się VI Regionalny Turniej Olimpiad Specjalnych w Bowlingu. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal !. M.Anzel i D. Oliszewska reprezentowały Nasz Ośrodek. M..Anzel w konkursie indywidualnym zdobyła srebro.

          • regaty kajakowe

          •                      VIII REGIONALNE REGATY KAJAKOWE OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA - LUBUSKIE.

             W dniach 23 - 24. 09.2015 r. w Sławie odbyły się VIII Regionalne Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych Polska - Lubuskie.  Naszą Szkołę reprezentowali; K.Drozdek , M.Anzel , D.Makowski , P.Skorupinski , M. Mazur.

            Wyniki; jedynki - D.Makowski zdobyl srebrny medal

                                     P. Skorupinski zdobył brązowy medal 

            Wyniki;dwójki - D.Makowski , P.Skorupinski zajęli trzecie miejsce zdobywając brąz

          • bocci 2015

          •                               VII INTEGRACYJNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W BOCCI.  

                Dnia 10.09.2015 r w Zielonej Górze odbyły się VII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w Bocci. Nasi uczniowie zdobyli drużynowo srebrny medal przegrywając w finale z Zespołem Szkół Plastycznych z Zielonej Góry. Nasza reprezentacja ;

            Magdalena Anzel , Karolina Drozdek , Agata Skrzypczak.

             

             

          • Andrzejki

          • Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Uczniowie i nauczyciele brali udział w tradycyjnych wróżbach, losowanie imienia przyszłego partnera życiowego oraz "kubki przyszłości", czyli to, co czeka nas za parę lat. I tak co niektórzy wybiorą się do zakonu, innym zaś pisane jest małżeństwo albo wielkie bogactwo! Podczas zabawy było nam bardzo miło gościć uczniów wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Wichernschule Forst. Na każdego ucznia czekała również pyszna pizza oraz ciepła herbatka. Po wróżbach każdy mógł oddać się szaleństwu na parkiecie w rytm andrzejkowej muzyki! Bardzo dziękujemy za miłą zabawę! Organizatorzy: D.Nowak, M.Nadworska, J.Magdziarz.   Udostępnił: Łukasz Michałkiewicz

          • XII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

          • 26.11.2015r. nasi wychowankowie: Damian Warchoł (kl.VSP), Angelika Zakowicz (kl.VISP) i Iwona Szakoła (kl.II G) uczestniczyli w konkursie recytatorskim poezji religijnej w Górzynie.
            Serdeczne gratulacje dla Iwony Szakoły za wyróżnienie.
            Opiekunowie: Aleksandra Zwolińska, Dariusz Skibicki.

            opublikował
            DS

          • III Festiwal Pieśni Patriotycznej

          • Dnia 6.11.2015 r. w Lubskim Domu Kultury odbył się III Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Zespół Szkół Technicznych oraz Lubski Dom Kultury. Na scenie zaprezentowały się także przygotowane przez Panią Magdalenę Markulak nasze uczennice z pieśnią "Niepodległa Niepokorna" zdobywając NAGRODĘ SPECJALNĄ!  SERDECZNIE GRATULUJEMY.   

            Udostępnił - Łukasz Michałkiewicz

        • Książki naszych marzeń.
          • Książki naszych marzeń.

          •     Nasza szkoła bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Ministerswo Edukacji Narodowej pt: Książki naszych marzeń.

            Biorąc udział w konkursie nakręciliśmy krótki, trwający 60 s film, przekonujący do podarowania Ośrodkowi 50 wymarzonych książek, wybranych przez uczniów. Film „Książki naszych marzeń” powstał z udziałem uczniów: Wiktorii Wierzbickiej, Gracjana Oliszewskiego i Wojciecha Kwiatkowskiego pod kierunkiem nauczycieli p. D. Nowak, p. M. Nadworskiej, p. J. Magdziarz oraz p. Ł. Michałkiewicza.

             

             

          • Spotkanie karasiowe

          • W dniu 25.09.2015r. uczniowie klasy IV-VI SP ZET wraz z wychowawcą p. Moniką Bandiak i Moniką Pas uczestniczyli w „Spotkaniu Karasiowym” zorganizowanym przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubsku. Spotkanie odbyło się nad zalewem Karaś. Rozpoczęło się przedstawieniem teatralnym a w programie było również wędkowanie, poszukiwanie skarbów, malowanie twarzy, kącik artystyczny, grill oraz dyskoteka plenerowa. Wspólna zabawa z uczestnikami imprezy dostarczyła nam dużo radości i pozytywnych emocji. Dziękujemy organizatorom spotkania za moc różnorodnych atrakcji oraz miłe przyjęcie. 

          • Sprzątanie Świata

          •  W dniu 25 września 2015r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły brali udział w ogółnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem. Z wielkim zapałem oczyściła tereny wokół placówki i poza nią. Dzięki regularnym akcjom sprzątania świata stan naszych okolic poprawia się i dostrzegają to inni. Po tak cięzkiej pracy pracusiowe podniebienia delektowały się przepyszną pizzą.

                                                       Organizatorzy: Samorząd Szkolny, opiekun Biblioteki Szkolnej

             

             

          • BEZPIECZNA SZKOŁA-BEZPIECZNY UCZEŃ

          • CERTYFIKAT BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ
            W okresie od 28 listopada 2014r. do 30 kwietnia 2015r. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Lubsku brał udział w konkursie BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ. W podanym okresie wykonaliśmy szereg zadań, które przewidywał regulamin konkursu. Dostępne materiały i problematyka zadań umożliwiła wszechstronne zgłębienie tematu z zakresu bezpieczeństwa oraz istniejących zagrożeń. HASŁO konkursu to: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.    Udostępnił: Łukasz Michałkiewicz

          • Wycieczka do ZOO

          • Dnia 26.06.2015 r. Klasa dla dzieci z Autyzmem A4 odwiedziła ogród zoologiczny. Uczniowie mieli okazje wzbogacić wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz zapoznać się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Na wycieczkę pojechały także mamy, które tego dnia miały swoje święto. Uczniowie przygotowali dla mam prezenty oraz zaśpiewali  specjalnie przygotowaną piosenkę. :) 
          • Wygraliśmy Zaczarowaną Krainę ;)

          • Dnia 21.05.2015r szkolny zespół artystyczny „Owo i To” z naszego ośrodka uczestniczył w X  Przeglądzie Twórczości Teatralnej "Zaczarowana Kraina” we Wschowie. W tym roku uczestnikami przeglądu byli goście z Szprotawy, Kościana, Nowej Soli, Lubska, oraz 4 zespoły ze Wschowy, reprezentujące Ośrodek Szkolno-wychowawczy, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej we Wschowie. Hasło przeglądu „zaczarowana kraina” daje uczestnikom nieograniczone możliwości zaprezentowania swoich występów scenicznych w różnorodnych „zaczarowanych” formach: przedstawieniach, inscenizacjach czy tańcach, które zawsze wśród widzów wywołują szczery uśmiech na twarzy lub przysłowiową łezkę w oku .Przegląd ma charakter konkursowy spośród wszystkich grup teatralnych jury wybiera jeden  wyróżniający się zespół, który otrzymuje Statuetkę Grand Prix. Tegorocznym zwycięzcą Zaczarowanej Krainy okazał się zespół „Owo i To” z Ośrodka Szkolno-wychowawczego z Lubska.  Nagrodzony program pt. ”Urodziny Alice” dostarczył mnóstwa radości oglądającej go publiczności,  otrzymując gromkie brawa. Takie wyrazy uznania mobilizują uczniów, dają wyraz temu, iż ich ciężka praca i trud jaki wkładają w przygotowanie przedstawienia nie pozostaje niezauważony a wręcz przeciwnie nagrodzony, są to wydarzenia, które motywują i dopingują do dalszej systematycznej pracy, a uczniowie udowadniają wówczas sobie i innym, że jeszcze na wiele ich stać. Brawo.

          • XXII Lubski Festiwal Artystyczny Scena Specjalna

          • Dziś w Lubsku rozpoczął się XXII Lubski Festiwal Artystyczny Scena Specjalna. Do Szkolnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego przyjechały grupy młodych artystów z 20 ośrodków specjalnych z calej Polski oraz grupa sąsiadów z zachodniej granicy, młodzież z Forst. Do czwartku w Lubskim Domu Kultury uczniowie szkół specjalnych będą prezentowali swoje umiejętności taneczne oraz wokalne.W przerwach między występami organizatorzy  zaplanowali warsztaty artystyczne, gry, zabawy, a wieczorami dyskotekę i pokaz sztucznych ogni.

          • IV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

          • 18 maja 2015r. delegacja nauczycieli i uczniów z naszego ośrodka wraz z panią dyrektor Elżbietą Maćko, pocztem sztandarowym, werblistami i reprezentacją piłkarską uczestniczyła w IV Zjeździe Rodziny Szkół im.Jana Pawła II Diecezji Zielonogósko-Gorzowskiej. 
            Drużyna piłkarska reprezentująca nasz Ośrodek zajęła III miejsce w turnieju.

            Dziękujemy za wspólne spotkanie wszystkim uczestnikom zjazdu a szczególnie gospodarzom z Jerzmanowej.

          • Współpraca z PM nr 3

          •        W ramach integracji z Przedszkolem nr 3 w Lubsku oraz promocji ośrodka na zaproszenie pani dyrektor Elżbiety Maćko dzieci z Przedszkola odwiedziły naszą szkołę. Miały zajęcia w pracowni ceramicznej, poznały Salę Doświadczania Świata oraz terapię Integracji Sensorycznej. W podziękowaniu za piękne przyjęcie przedszkolaczki odwdzięczą się tańcem „Biedronki” podczas koncertu galowego Lubskiego Festiwalu Artystycznego.Nasza integracja ze środowiskiem lokalnym dzięki takim spotkaniom przebiega na bardzo wysokim poziomie.            Pozdrawiamy Przedszkole nr 3 w Lubsku

          • Targi Edukacyjne Żary 2015

          • Dnia 17 kwietnia jak co roku w hali sportowej przy Liceum im. B. Prusa w Żarach, odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Żarskiego. Na Targach była też nasza szkoła, która była reprezentowana przez klasy: Szkoła Zawodowa – zawód kucharz i Klasa Przysposabiająca do Pracy. Stoisko nasze wyróżniało się z pośród innych i chętnie było odwiedzane przez gości i samych uczniów gimnazjum. Uczniowie ZSZ przygotowali ciepły bigos i chleb z swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym – które cieszyły się niebywałym „wzięciem”. Bardzo ciekawa była wystawa prac ceramicznych i foto kronika Klasy PP. Wiosenne kwiatki ceramiczne były miłym upominkiem dla odwiedzających nasze stoisko. Opiekunami Naszej grupy byli: Anna Karpezo, Krzysztof Kasperski i Krzysztof Kasowski.