• OLIMPIADA KOLORÓW Z LUBUSKIM TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ DZIECI

• 23 września grupa uczniów naszej szkoły miała wielką przyjemność skorzystać z zaproszenia Pani Barbary Plawgo oraz Pana Andrzeja Stefanowskiego z Lubuskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i wraz z paniami Agnieszką Górską i Marleną Wawrzyniak wzięła udział w wyjątkowej imprezie sportowo - integrowanej „Olimpiada Kolorów”.

Spędziliśmy bardzo wesołe i aktywne sobotnie przedpołudnie, biorąc udział w ciekawych konkurencjach sportowych. Do domów wróciliśmy w doskonałych humorach i ze złotymi medalami .

Z całego dziękujemy za zaproszenie. To był doskonale spędzony czas !!!

• AKCJA "SPRZĄTANIA ŚWIATA"

• 22 września uczniowie naszej Szkoły, zaopatrzeni w worki na śmieci i gumowe rękawiczki, po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata". Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcję rozpoczęła Pani Wice dyrektor Anita Gargalis krótką pogadanką na temat głównych celów dzisiejszego spotkania oraz zasad bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami solidnie wysprzątali swoje wyznaczone tereny. Akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy naszych uczniów były zadowalające. W nagrodę dla wszystkich przygotowana była pizza zjedzona na świeżym powietrzu. Akcję zorganizowały panie D. Hrypińska i M. Nadworska, opiekunki Samorządu Szkolnego. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom klas dziękujemy za pomoc.

• WYCIECZKA DO ALPAKOWEJ ZAGRODY

• Dzieci z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych z rana po śniadaniu wybrały się na wycieczkę do Alpakowej Zagrody w Koźlach, gdzie mieszkają przesympatyczne alpaki. To wspaniałe zwierzęta, obcowanie z nimi ma właściwości terapeutyczne: obniżają poziom stresu i uwalniają endorfiny. Dzieci mogły dotykać, przytulać i karmić zwierzątka. Poza tym miały możliwość karmić kury, rybki w oczku wodnym i poznać zabawnego króliczka i kotka który oprowadził nas po całej zagrodzie . Dziękujemy Pani właścicielce za miłą gościnę i wspaniałe wspomnienia

• JESIEŃ W OGRODZIE

• Uczniowie klasy VII i VIII odwiedzili ogródki działkowe, aby przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie jesienią. Podczas spaceru podziwialiśmy rośliny we wrześniowej szacie. Dowiedzieliśmy się, jakie prace porządkowe i pielęgnacyjne wykonuje się w ogrodzie o tej porze roku. Jeden z działkowców zaprosił nas do obejrzenia wyjątkowej odmiany krokusów kwitnących jesienią. Na koniec spaceru zebraliśmy piękne dary natury, a jesienny bukiet ozdobił naszą klasę.