• 21 marca Dzień Wiosny

• Marzanno,Marzanno ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy bo wiosnę witamy!!! Dziś nasi uczniowie w promieniach słońca, przy dźwiękach dobrej muzyki oraz w super nastrojach przywitali W I O S N Ę!!! Uśmiechów, tańców i wspólnej zabawy nie było końcaa podarowane przez uczniów Pani Wiośnie bratki, zdobią już szkolne rabatki.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.

• Finał Olimpiady Matematycznej Juniorów z udziałem Doriana

• 19.03.2022r - dzisiejszy dzień wyryje się głęboko w naszej pamięci i zapisze w historii naszej szkoły. To dziś, Dorian Niemiec, nasz niezwykle utalentowany uczeń, dzięki swojej ciężkiej pracy, determinacji oraz chęci rozwoju przystępuje wraz ze 158 innymi uczestnikami do XVII Finału Olimpiady Matematycznej Juniorów. OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne o wysokim standardzie merytorycznym skierowane do uczniów szkół podstawowych. OMJ to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej, wpisana na listę Ministerstwa Edukacji i Nauki, uprawniająca do przyjmowania laureatów i finalistów do szkół średnich w pierwszej kolejności.

Dorian jako jeden z 7665 uczniów rozwiązał zadania z części testowej, jako jeden z 2831 uczniów wysłał zadania z części korespondencyjnej i jako jeden z 1311 uczniów zmagał się z zadaniami drugiego etapu, co w efekcie pozwoliło na to, aby znalazł się wśród 159 finalistów XVII OMJ, a tym samym wśród elity uczniów z całej Polski!!! Dorian jest jedynym mieszkańcem gminy Lubsko, jedynym mieszkańcem powiatu żarskiego i jednym z niewielu mieszkańców województwa lubuskiego, którzy dotarli na sam szczyt w 17 letniej historii tej arcytrudnej Olimpiady!!!

Finał XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów właśnie się rozpoczyna... Trzymamy kciuki...

• DZIĘKUJEMY

• Podczas wizyty w naszej szkole Pani Barbara Plawgo i Pan Andrzej Stefanowski z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze na ręce Pani Dyrektor Elżbiety Maćko przekazali bon w wysokości 1000 zł. W ostatnich dniach został on zrealizowany i do internatu naszej szkoły trafiła nowoczesna pralka. Dzięki temu nasi wychowankowie mogą jeszcze lepiej uczyć się dbałości o siebie i najbliższe otoczenie, kształtować poczucie obowiązku i odpowiedzialności za powierzony sprzęt i czynności, co ma bezpośrednie przełożenie na ich coraz lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Z całego serca dziękujemy Pani Barbarze i Panu Andrzejowi za tak hojny prezent.

• „Solidarni z Ukrainą”

• Szkolny Samorząd Uczniowski zainicjował akcję „Solidarni z Ukrainą”, do której włączyła się cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Lubsku. Uczniowie tematycznie udekorowali klasy, stworzyli okolicznościowe gazetki. W ten sposób wyraziliśmy wsparcie dla narodu dotkniętego wojną.

• Rozpoczęła się zbiórka na rzecz dzieci ze Lwowa

• Nasi Przyjaciele z zaprzyjaźnionej szkoły we Lwowie potrzebują wsparcia. Lwowskie dzieci nie chodzą do szkoły, w ośrodku są zakwaterowane dzieci i młodzież z terenów objętych intensywnymi działaniami wojennymi. Bardzo prosimy Państwa o pomoc w zebraniu środków czystości proszki, mydła, szampony, ręczniki papierowe, pasty do zębów itp, art. żywieniowe z długim terminem ważności. Zbiórka zorganizowana jest w Specjalnym Ośrodka Szkolno - Wychowawczym im. Jana Pawła II, ul. Szkolna 4, 68-300 Lubsko w godzinach pracy szkoły - świetlica szkolna. Prosimy o wsparcie

• Realizacja projektu LP

• BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ – OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE W KWOCIE 30 TYS. ZŁ DO ZAKUPU POMOCY DYDAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W skład podstawowego/obowiązkowego wyposażenia wchodzą:

• Filament

• Drukarka 3D wraz z akcesoriami

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

• Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

• Gimbal

• Aparat fotograficzny z akcesoriami

Szkoła w ramach finansowania zakupiła stanowisko do druku 3D oraz wyposażenie elektroniczne i techniczne pracowni Audio-Video. Pozwolą one realizować zainteresowania uczniów w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Projekty zrealizowane przez uczniów będą dostępne w mediach internetowych, o czym poinformujemy.