• Dzień Matki

• Wszystkim Mamom z okazji ich Święta, składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wiele chwil przepełnionych radością i optymizmem. Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności. Życzymy, aby każdego dnia na Waszych twarzach gościł uśmiech, a miłość, która obdarowujecie swoje dzieci, wracała do Was przez cały czas, tak aby Dzień Matki trwał cały rok.

• Wycieczka do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Jeziorach Wysokich

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas.I-III wybrali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Jeziorach Wysokich. W drewnianej leśniczówce oglądaliśmy ciekawe sale wystawowe dotyczące lasu. Dużo emocji wzbudziło wejście na wieżę widokową, która ma 41 m wysokości. Wycieczkę zakończył spacer ścieżką edukacyjną oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dziękujemy serdecznie Państwu Ilonie i Pawłowi Mrowińskim za kolejna już wspaniałą lekcję przyrody.

• Urodziny Antosia

• We wtorek 24 maja Zespół Rewalidacyjno Wychowawczy Nr 1 został zaproszony przez Antosia na 13 urodziny. W pięknym przydomowym ogrodzie odśpiewano gromkie sto lat. Był cudowny tort oraz wspólne zabawy. Naszemu solenizantowi życzymy samych radosnych chwil, uśmiechu i spełnienia marzeń. Pani Bożence dziękujemy za pyszny poczęstunek.

• Egzamin Ósmoklasisty

• Drodzy Ósmoklasiści. Przed Wami niezwykle ważny moment - egzamin ósmoklasisty, który sprawdzi Waszą wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole. Życzymy, aby uzyskane wyniki, pozwoliły Wam kontynuować naukę, a tym samym abyście mogli rozwijać swoją wiedzę i pasje. POWODZENIA

• Wycieczka do Bajkowej Zagrody w Zielonej Górze

• W czwartek trzy klasy z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Zielonej Góry. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili ogród botaniczny w maju wszystkie rośliny pięknie kwitną i jeszcze przyjemniej pachną! Pogoda była wymarzona, dlatego wszyscy podczas spaceru zjedli wspólnie śniadanie na świeżym powietrzu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była Bajkowa Zagroda, w której dzieci obserwowały zwierzęta oraz bawiły się na placu zabaw wśród bajkowych postaci. Na koniec przyszedł czas na szaleństwo na zamkach dmuchanych oraz lody

Już nie możemy doczekać się kolejnych przygód

• Dzień Mamy i Taty, zorganizowany przez uczniów klas 1-3 SP, 4-6 SPZ

• W tak pięknym dniu jakim jest Dzień Mamy i Taty, uczniowie klas 1-3 SP, 4-6 SPZ zaprezentowali swoim Rodzicom występy z okazji Ich święta. Z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem, dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, dziękowały za miłość, trud wychowania, troskę i cierpliwość Zatańczyły również przebojowe tańce Uroczystość przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze, pozostanie w pamięci dzieci oraz ich rodziców. Nie obyło się także bez łez i wzruszeń.

• Podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty

• Dnia 17 maja 2022 roku w Żarskim Domu Kultury obyło się podsumowanie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022 dla uczniów szkół podstawowych. Wśród wyróżnionych był nasz uzdolniony uczeń Dorian Niemiec oraz nauczyciel Pan Andrzej Uliasz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Są to osiągnięcia, które z pewnością przełożą się bardzo pozytywnie na przyszłe wyniki w edukacji. Podziękowania i gratulacje kierujemy także do rodziców Doriana, Pani Katarzyny Niemiec i Pana Grzegorza Niemiec.

• Warsztaty nt. „Pomocy w przenoszeniu osób poruszających się na wózku”

• 11 maja 2022 r. nauczyciele, terapeuci oraz panie pomoce z naszego Ośrodka uczestniczyli w warsztatach nt. „Pomoc w przenoszeniu osób poruszających się na wózku”.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję wysłuchać podstawowych zasad ergonomicznego przenoszenia ucznia, zobaczyć oraz spróbować wykonać specjalne techniki przenoszenia.

Poniżej zapraszamy do fotorelacji.

• II Nocny Klasowy Maraton Filmowy

• W dniu 9.05.2022r. klasy PP wraz z wychowawcą uczestniczyły w drugim nocnym klasowym maratonie filmowym. Czas spędzony w gronie kolegów i koleżanek przy pysznych przekąskach i zajmującym filmie był niepowtarzalny.

• Międzynarodowy Dzień Strażaka

• Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 SP i 4-6 SPZ wybrali się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Lubsku. Strażacy zapoznali uczniów ze swoją niebezpieczną i odpowiedzialną pracą. Dzieci miały możliwość założenia kasków i strojów strażackich, aby poczuć się przez chwilę jak prawdziwy strażak. Strażakom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

• Miejskie Obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

• Z okazji Wielkiej Majówki, która łączy trzy ważne Święta: Święto Pracy (1.maja), Święto Flagi (2. maja) i Święto Konstytucji (3. maja) – życzymy wam, aby wyczekiwany, majówkowy czas upłynął w radosnym, wiosennym nastroju. Abyście z dumą i radością spoglądali na biało – czerwone flagi łopocące na wietrze, abyście śpiewając Hymn Polski mieli poczucie jedności

solidarności narodowej oraz wierzyli, że słowa ,,Jeszcze Polska nie zginęła…” będą zawsze odzwierciedleniem stanu naszej Ojczyzny.